Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 22. 2. 2016 | 29 komentářů
Výnosy z investic je potřeba řádně zdanit. Některé jsou ale od daně osvobozeny. Jak správně zdanit příjem z prodeje akcií, podílových listů či jiných cenných papírů?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 2. 2016 10:33, Karel

Ještě víc mi vadí prodloužení časového testu. To byla fakt prasárna.

Reagovat

 

+39
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Škodolibka domácí 22. 02. 2016 10:22)

Další příspěvky v diskuzi (29 komentářů)

1. 3. 2017 16:50 | Rada

1) pokud nedosáhnu zisk víc jak 100kkč nedaním, ale daňové přiznání musím vyplnit?? (co tam vyplním?) 2) nedaním ani po 3 letech i když přesáhnu 100kkč??
díky moc za odpověd (a omlouvám se jestli to tu už někdo řešil a já to nenašel :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

10. 3. 2017 15:37 | Honey

1) Pro osvobození posuzujete "příjem", nikoliv zisk. Pokud úhrn příjmů přesahuje 100.000kč, tak přejdete k druhé možnosti osvobození 2) Držení akcií musí přesahovat 3 roky. Ty akcie, které splňují tento časový test, tak nepřiznáváte. Do přiznání dáte zbytek akcií. Dva typy osvobození nelze od roku 2015 kombinovat! viz Pokyn GFŘ D-22 (K §4 odst.1, část 20.) Autor článku zřejmě nezaregistroval změnu :-/
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rada 01. 03. 2017 16:50)

22. 3. 2017 12:06 | Karel

příklad: Pokud koupim akcii dejme tomu za 1000kč před dividendou která bude 500kč a brzy po dividendě prodám za 800kč, znamená to v daňové přiznání ztrátu (800 - 1000 = -200) a tudíž nemusím prodej této akcie danit?
Díky za vysvětlení.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

22. 3. 2017 12:40 | Gabriel Pleska

Není podstatné, jestli máte ztrátu. Podstatný je příjem z prodeje. A pokud není vyšší než 100 000 za rok, je to příjem od daně osvobozený.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karel 22. 03. 2017 12:06)

22. 3. 2017 16:55 | Karel

Dobře, to znamená, že v případě "záporného" příjmu z prodeje nic do daňového přiznání nepíšu, je to tak?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 22. 03. 2017 12:40)

22. 3. 2017 17:20 | Gabriel Pleska

Nikoli, příjem je, co přijmete. Vyhovoříte o zisku, tj. příjem - náklady.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karel 22. 03. 2017 16:55)

22. 3. 2017 21:29 | Karel

Aha, už to snad napotřetí chápu, děkuji za trpělivost. Tzn. pokud prodám akcie v příjmové hodnotě vyšší než 100 000 v daném roce(a před uplynutím časového testu), tak to musím přiznat a zdanit. Je úplně irelevantní za kolik je prodám.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 22. 03. 2017 17:20)

7. 4. 2017 10:36 | Ondra

Mám dejme tomu 120000 v podilech starších jak tři roky a 60000 v podílech které nesplnují tři roky držení a chci je prodat. Musím v tomto případě podat daňové přiznání?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

26. 4. 2017 13:55 | jirka

pokud prodám podílové fondy a nepřekročím souhrnně hranici příjmu 100 000 Kč. Musím PODAT daňové přiznání nebo ne? díky
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 423 605 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
29,33 %

z 283 duelů
×
Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
72,65 %

z 245 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Spoludlužník, Předčasný důchod, Černá ekonomika, pěstoun, pěstounství, zdravotní pojišťovny, přehled o příjmech a výdajích, sociální dávky, zdravotní a sociální pojištění, cerge-ei, akciové tituly, máslo, zvýšení, značka, telekomunikační služby, státní bankrot, střecha, nápověda

1SE6074, 2C42913, 3C30372, 2SI1842, 4C59329

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK