Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Onemocněla vám ratolest nebo někdo z blízkých? Víme, za jakých podmínek máte nárok na ošetřovné, jak dlouho smíte dávku čerpat a kolik dostanete. Nabízíme přehled pravidel i praktickou kalkulačku ošetřovného aktualizovanou pro rok 2016.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 1. 2016 11:28, afariz

Sice na začátku článku je uvedeno, že se článek bude týkat případu onemocnění dítěte nebo blízkých, ale dál se pak píše jen o dítěti. Jenže ošetřovné by se asi mělo týkat i dejme tomu modelového případu nutnosti ošetřování matky, která žije sama, tedy nežije s tím, kdo by ji případně ošetřoval, ve společné domácnosti, je jí třeba 90, je sice soběstačná, ale při nějaké viróze spojené se zvýšenou teplotou je upoutána po nějakou dobu na lůžko a někdo se o ní tedy musí starat. Z článku není jasné, jestli pro tento modelový případ platí podobné, či shodné podmínky, jako při onemocnění dítěte.

Reagovat

 

+59
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

20. 9. 2016 11:49, Eliska

Pochopila jsem dobre, ze pokud muj otec potrebuje po operaci peci, ale neziji s nim v jedne domacnosti, tak na ocr nemam narok?

Reagovat

 

-5
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (17 komentářů)

26. 1. 2016 11:28 | afariz

Sice na začátku článku je uvedeno, že se článek bude týkat případu onemocnění dítěte nebo blízkých, ale dál se pak píše jen o dítěti. Jenže ošetřovné by se asi mělo týkat i dejme tomu modelového případu nutnosti ošetřování matky, která žije sama, tedy nežije s tím, kdo by ji případně ošetřoval, ve společné domácnosti, je jí třeba 90, je sice soběstačná, ale při nějaké viróze spojené se zvýšenou teplotou je upoutána po nějakou dobu na lůžko a někdo se o ní tedy musí starat. Z článku není jasné, jestli pro tento modelový případ platí podobné, či shodné podmínky, jako při onemocnění dítěte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+59
Líbí
Nelíbí

20. 5. 2016 10:27 | Michaela

Dobrý den, jen chci upozornit na chybu v článku. Když jste zaměstnaní na DPČ a DPP, tak Vám nevzniká nárok na ošetřovné viz zákon o nemocenském pojištění č. 187/2006 Sb., §39 odstavec 5.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

20. 5. 2016 10:48 | Gabriel Pleska

Díky moc – spravili jsme to.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michaela 20. 05. 2016 10:27)

17. 6. 2016 12:44 | Milada

Dobrý den, vzala jsem si na dceru ošetřovné dle výše uvedeného článku, ale řeším, zda mi může přijít kontrola z práce či OSSZ. Nikde jsem nenašla stanovené vycházky a neexistuje tedy v tomto případě léčebný režim jako u klasické neschopenky. Mohli byste poradit? Když půjdu nakoupit a nebudu dvě hodiny doma a přijde kontrola, nechci aby pak byl nějaký problém a o ošetřovné bych přišla.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

6. 7. 2016 5:33

Dobrý den, kontrola vám při očr nehrozí. Hrozí jen v případě vaší nemocenské.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Milada 17. 06. 2016 12:44)

5. 8. 2016 13:43 | Tina

Dobry den, jsem se synem v nemocnici, kde bude zahajena lecba antiepileptiky. Po dobu hospitalizace mam jako doprovod vystavenu neschopenku. Po propusteni z nemocnice si chci u obvodni lekarky vzit ocr. Mam na to narok? A na jak dlouho je to mozne, kdyz je lecba v zacatcich a potrebuji videt, jak je ucinna? Da se to nejak prodluzovat?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

20. 9. 2016 11:49 | Eliska

Pochopila jsem dobre, ze pokud muj otec potrebuje po operaci peci, ale neziji s nim v jedne domacnosti, tak na ocr nemam narok?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

18. 10. 2016 10:05

Bohužel je to tak. Ocr může čerpat pouze osoba žijící ve společné domácnosti, jen u rozvedených rodičů je výjimka, tam se považuje že dítě e ve společné domácnosti jak u otce, tak u matky ikdyz na rozdílných místech.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eliska 20. 09. 2016 11:49)

30. 11. 2016 12:07 | Tomas

Dobrý den,očr na syna bylo v období od24.10 do 4.11. Kdy můžu čekat výplatu od SZ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

19. 12. 2016 6:57 | Sima

Má nárok na paragraf na syna manžel když jsem na Up?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

10. 1. 2017 12:20 | Milá

Dceři bylo deset mám nárok na očr a jak to poznám ,že nárok vznikl
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 2. 2017 9:42 | Ladislav Ludvigh

Jakým způsobem je řešeno ošetřování starého rodiče, s kterým nežijete ve společné domácnosti. Matka je vdova, věk 88 let. Já jsem navíc učitel a ve škole si v průběhu školního roku řádnou dovolenou nelze vzít. Jak se teda má syn postarat o svého rodiče?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2017 13:11 | Alex

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li je možné si vzít očr na půl dne, když jsem si v práci půl dne odpracovala? děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

23. 2. 2017 7:43 | Mara

Doporucuji pozadat o osetrovne u osetrujiciho lekare vasi maminky a zároveň pozadat o odstraneni tvrdosti zakona. Ne vzdy ale musi byt vyhoveno ale za pokus to stoji. Pak uz je jen to ze vam to zameatnavatel omluvi ale nebudere ro mit oz OSSZ proplacene.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ladislav Ludvigh 01. 02. 2017 09:42)

23. 2. 2017 7:45 | mara

Ano je to mozne. Ocr vam bude kracena za odpracovanou dobu
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alex 13. 02. 2017 13:11)

17. 3. 2017 19:35

Dobrý den mám dotaz jsem na rodičovské dovolené,ale k tomu mám ještě zkrácený úvazek kde jsem odpracovala 2 měsíce a musela jsem nastoupit na očr s oběma dcerkama,ale na každou jsem musela mít očr vzlášť.Jak se dozvím kolik dostanu,počítá se do toho i rodičovská dovolená?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alex 13. 02. 2017 13:11)

22. 3. 2017 22:47 | nikola

Dobry den, máme s přítelem 10 měsíčního syna, za dva měsíce jdu na operaci s kolenem. Má přítel nárok na osetrovne?? Nebudu schopna se o syna postarat. Žijeme ve společné domácnosti. Na jak dlouhé osetrovne bude mít nárok???? Předem děkuji za odpoved
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 423 605 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Jan Libich

ekonom

Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
88,24 %

z 68 duelů
×
Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
68,29 %

z 82 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Debetní limit, Volný trh, Užitek, matěj stropnický, taxislužba, přeprava osob, zaměstnání, uber, martin pýcha, novelazákona, obchodní potvrzovací dopis, Invalidní penze, daňové úlevy, FRA, Sophi Finance, bankovní operace, sierraleonský leone, zdravotně postižené děti

5AM6473, 4C72350, AND22222, 4C72350, 3C87084

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK