Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak jde o děti v restauracích a kavárnách, předsudky najednou nevadí ani leckterým bojovníkům proti rasismu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 1. 2016 12:54, Teddy

Kdysi se mi líbil názor jednoho Rakušana: "Když jdu na procházku se psem, tak se občas stavím v nějaké hospůdce na pivo. Pokud narazím na hospodu, kam nesmím se psem, tak tam příště nejdu ani sám."

Reagovat

 

+472
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 2. 2016 17:36, JORDAN STOJANOV

Se svepdomím, citem, sexualitpu, talentem nemal bylt manipulováno.Za nalboženské ideologiie takzvané čisté duše prožili velké utrpení mnoho lidí nejen v koncentračních táborech v 2. světové válce.Citová svoboda bohatým náboženským rodům nevyhovuje.Příroda má také duši naštěstí od maloměšťáckých sektářských náboženských rodů, svědomitou.Telefo na mne je 777 305 539

Reagovat

 

-43
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (52 komentářů)

22. 5. 2016 21:53 | vlasta riha

pozdrav p
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

23. 5. 2016 18:22 | Slabyhoud Pavel

Pane Kašpárku a mnozí jiní - pokuste se vzpomenout si na to, jak diskutovaný problém vznikl. Nebylo to náhodou tak, že majitel restaurace nechtěl dovolit vstup dětí do svého podniku. To je věc, na hony vzdálená rasizmu, xenofobii a všem těm moderním "kladivům na čarodějnice". Nemá snad někdo, kdo poskytuje své služby, svaté právo rozhodovat o tom, komu je poskytovat chce a komu ne? A teď mi ještě dovolte, hodit Vás a váš článek do jednoho pytle s hysterií, rozpoutanou médii všech druhů a typů, a zmíním několik rozporů: Mám považovat za nemorální a srovnatelné s historickými zvěrstvy, jež zmiňujete ve svém článku, také to, že děti mladší 12let nemají přístup do kina na takto označený film? Měli by jsme snad rušit věkovou hranici voleb (podle některých už 12ti leté dítě má přehled o politice)? Mám snad být spokojen s tím, že osmileté děti kouří a jdou do školy opilé či zdrogované? Souhlasíte snad s názorem, že zakázat vstup ženám do pánského klubu je srovnatelné s fašizmem, apartheidem a dalšími izmy (nejlépe za současného souhlasu s tvrdým postihem muže, co vleze do dámského klubu)?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

18. 6. 2016 0:42 | margaret

Souhlasím s názorem dotyčného Rakušana, pokud jde o psa, který nikoho neobtěžuje. Protože svoboda každého začíná jen tam, kde končí svoboda těch druhých. Mám 2 dospělé děti a dvě vnoučata, a určitě mladým matkám neupírám právo chodit do kavárny. Ale stojím za právem majitele si své hosty vybírat/poškozené věci-jsou to přece děti, odliv jiných zákazníků/ a za právem nás, kteří jsme rodičovstvím a prarodičovstvím prošli, si nerušeně posedět, pohovořit či odpočinout v kavárně. S velkou lítostí jsem musela opustit od návštěv a dovolených v úžasném wellnes podniku jen proto, že vyhrazené termíny bez dětí se omezily na listopad, leden a únor, a matky s dětmi se tam dokázaly chovat tak bezohledně, že o odpočinku a rekreaci se nedalo hovořit. Takže vše i demokracie a svoboda má dvě stránky a je to jen na ohleduplnosti.Pokud jdu s vnukem, vyberu podnik s koutkem pro děti. Pokud chci odpočívat, pracovat nebo povídat, mám na to také jistě právo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+46
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Teddy 23. 01. 2016 12:54)

23. 6. 2016 13:30 | Jaroslav Sever

Mně se na tom náramně líbí, že daleko největší počet souhlasných znamének má příspěvek, který se dětí v kavárnách VÝSLOVNĚ vůbec netýká. Samozřejmě - autorovi lze při dobré vůli podsouvat, že jen nechtěl být prvoplánový, že ty děti z toho "jaksi logicky ..." - ale za slovo jej nevezmete. Mluvil o psovi, není-liž pravad? Pak se domluvme o vážnějších věcech!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Teddy 23. 01. 2016 12:54)

8. 7. 2016 13:20 | Jirka

Sám mám dvě děti, nyní už dospělé...
Nicméně se řídím již zmíněnou zásadou že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. To platí obecně. Pokud mám nějak obtěžovat ostatní tím, že dělám rámus, kouřím, brkám, prdím, atd., není to v pořádku. Ostatním to vadí a já nemám právo je obtěžovat. A poněkud hysterický křik, že chudáci maminky si nemohou v klidu 5 hodin pokecat u jedné limonády na tom nic nezmění. A nepaušalizuji. Pokud má někdo dítě zvládnuté tak, že neobtěžuje ostatní, prosím. Ať s ním místo v parku sedí v restauraci. Pokud ale takto obtěžuje hosty a blokuje několik hodin stůl, který k velké radosti personálu nic nevydělává, nemá tam co dělat. Viděl jsem na vlastní oči jak se v jedné restauraci dvě maminky bavioli u kávy a jejich batolata volně smejčila podlahu v celé restauraci. Číšník jednoho prcka přehlédnul a málem jej zašlápnul. Ve snaze neublížit batoleti vyklopil tác i s veškerým neseným jídlem na podlahu. A světe div se. Maminka zmíněného batolete ještě personál sprdla, že nedávají pozor. Myslím, že to není třeba komentovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+32
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2016 14:31 | Pepík

Nejde vůbec o děti, ty za nic nemohou - jde o výchovu, tzn. o bezohledné rodiče, kteří tahají děti do hospod a kaváren. Ty by měla řešit sociálka a policie a stát by neměl omezovat podnikání různými zákazy a příkazy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

3. 9. 2016 1:41 | Jaroslav

A kam mají chodit rodiče s dětma, když nemají hlídání, chytráci?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-15
Líbí
Nelíbí

6. 9. 2016 20:09 | Zina

Jsme stejného názoru, kam nemůžeme se psy, tam nechodíme ani bez nich. Ale také se vždy majitelů provozovny ptáme, jestli mu to nevadí, a že je máme naučené, aby neobtěžovali ostatní hosty, a neznečisťovali okolí. Obvykle není problém. A votom to je:))O komunikaci a o slušnosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Teddy 23. 01. 2016 12:54)

6. 9. 2016 20:12 | Zina

Že by třeba do cukrárny? A nebo do dětského parku? Když jsme měli děti menší, obvykle jsme chodili tam:)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jaroslav 03. 09. 2016 01:41)

8. 9. 2016 9:52 | M.

Ahoj.

Mam presne opacny problem. Pred casem u nas otevreli bezva kavarnu a solnou jeskyni, ale kdyz jsme do ni prisli podruhe, za barem se s jecenim honilo cele klubko odpornych malych deti. V takovem prostredi jsme si meli dat neco dobreho? Ble. (Pani kavarnice si navic ten den rano spletla malovatka, takze mela na opalenem obliceji silnou vrstvu bileho "mejkapu" a na tom kriklave cervenou rtenku, a to prvnimu dojmu taky nepridalo.) :(

Byla to ale jedina takova kavarna v okoli, a kdyz ji pak vyprselo trimesicni embargo za obtezovani a znecistovani zivotniho prostredi (reklamni letaky nahazene do schranek), vzali jsme ji casem na milost a majitele byli fajn. Obcas do kavarny chodily i jejich deti. Nejstarsi slecna si s vaznym oblicejem hrala na mamcinu praci, rovnala ubrousky, sklizela nadobi ze stolu. Vzdycky byla ciste upravena s krajeckou ve vlasech nebo sirokou bilou celenkou jako opravdova pani prodavacka v cukrarne. Deti hostu, to byla bohuzel jina.
Casem dostala "nase" kavarna z objektu vypoved, a pak jsme se s majiteli jednou potkali na ulici. Ukazalo se, ze za obcas se vyskytujici hnusne male deti za barem nemohli a byli z nich uprimne nestastni. V ramci nejakeho projektu na vodeni deti z materskych skol do solnych jeskyni museli prijimat houfy deti, ktere ucitelka pri odchodu proste nestihala uhlidat, aby nelezly, kam nemaji. Cela kavarna mela dve mistnosti a nebyl tam na to prostor, ale bylo jim receno, ze jejich jeskyne je nejhezci a nejvhodnejsi (a urcite byla nejbliz trem materskym skolam) a ze to odmitnout nesmeji. Mozna byla opravdu nejhezci. Nikdy jsme tam nebyli. Nabizeli v te jeskyni specialni veceri pri spickach, ale v prostredi, kde pres den slintaji deti to nejak nebylo ono. :)
Kavarna se neprestehovala. Fajn majitele ji znovu neotevreli. Nedivim se, ze toho meli plne zuby. Pani majitelka se snazila, aby ji aspon lide s detmi nesedali bezduvodne na zahradku pred kavarnou, ale jeste pry ji vynadali - jaka zahradka pro hosty? Tak to tady nema mit, jejich deti si tady hraji, tak oni si tady sednou a hotovo.

Po nejake dobe u nas otevreli od dve zastavky dal vedle vyborne restaurace novou kavarnu. Teoreticky to tam maji "podchycene". Pro deti je tam specialni herni mistnost a rodice mohou sledovat na monitorech na zdech, jestli jsou deti v poradku. Jeceni deti neni z herni mistnosti do kavarny slyset. Pokud deti nechteji divocit, ale sedet, na kazdem stolku jsou omalovanky a pastelky.

Nefunguje to. Pred herni mistnosti se neustale zvetsuji cedule, ktere prosi, aby rodice nepousteli deti do herny v botach. Ti by mely "vyzute" deti logicky zustavat v herne, ale kdepak. Behaji po kavarne, pletou se pod nohy, vrazeji do hostu i do servirek, pokud jdou do herny, co pul minuty se z ni vraceji s obvyklym "mami, podivej". Zamestnanci maji ocelove nervy a svatou trpelivost a zatim to porad zvladaji. Obchazeji detske kocarky, kvuli kterym se neda projit mezi stolky. Jediny efekt je, ze diky tem omalovankam maji celkem skaredy jidelni listek.

Nepochybne se obcas najde i dite, ktere v kavarne nezlobi, a kocarek, ktery neni zaparkovany tak, aby co nejvic prekazel. Ale v tom mumraji se to ztrati. Nastesti je to spis drazsi restaurace a my uprimne doufame, ze se kavarne casem podari zdrazit natolik, aby tam takovych hostu aspon trochu ubylo.

Takže by bylo super, kdyby u nas nejakou "tradicni" kavarnu otevreli. Nebo kdyby "nase" kavarna / cukrarna zabrala o mistnost vic a zavedla stavebne oddelene prostory ne pro kuraky a nekuraky, ale pro "řvouny běhouny" a "tichouny kliďouny". Znamenalo by to, že kdo se chce dohadovat s hlucnejsi spolecnosti, musi se pripravit na to, že bude muset prervat deti, mobilni telefonisty a "depresi na nozickach" (jedna osoba, ktera nutne musi v restauracce vykladat manzelovi, jak ji vsechny kolegyne v praci hrozne ublizuji, a prestoze u toho nerve nejak schvalne, vyda za plnohodnotne jecici dite), ale kdo chce mit klid, ten ho mit muze, za predpokladu, ze ho dopreje ostatnim.

Tichy oddil ve vlaku vetsinou celkem funguje a bezkupeckove vlaky musi pridavat tichych vagonu. Co takhle tichy oddil v kavarne?

M.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

26. 9. 2016 8:39 | Otas

S vychovanými dětmi můžete skoro kamkoli. Nejsou-li děti vychovány, což je chyba rodičů, pak takoví rodiče s dětmi do KAVÁRNY NEPATŘÍ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

9. 10. 2016 14:48 | Hamina

Vychované - nevychované!Mluvíme o dětech? není řeč o násilných trestancích? Ty totiž každý obslouží a ještě se na ně možná usmívá. Jste se asi ještě nikdy nepodívali za hranice a nemáte páru o historii. Vždycky když na to měla rodina peníze - chodila do kaváren běžně. V zahraničí jde do "kavárny" také kdo chce a kdo na to má. Francouzské kavárny jsou plné rodin. Jiné je to v putikách, ale o nich není řeč. Pořádek vznikne správným a laskavým přístupem majitele a domluvou. Žádostí o klid nebo pochopením. Dítě leží pod stolem, rovná ubrousky a je zticha? Tak paní zaplatíte navíc ubrousky a dítě si doma vyperte?! Byla jsem na výročí svatby s vnoučkem neboť neměl s kým být. Číšník přinesl omalovánky a pastelky a tříapůleté dítě kromě pár chvil bylo jako přibetonované. Neptal se jestli je vychované! Dítě není problém. Atmosféra ano! Pokud v běžné kavárně zakáží vstup matce s dítětem, navrhuji zavolat policii a podat trestní oznámení pro diskriminaci. Jiné je vstup do 18 let z jiných důvodů. Podotýkám, že sama mám ráda klid, ale začněme u společnosti a ne u dětí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 490 127 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vraceni mobilniho telefonu
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobry den, pred tydnem jsem si koupila v kamene prodejne mobilni telefon, vse je v poradku az na vadu fotoaparatu-nedokazi blize specifikovat-veskere fota jsou rozmazane-fotoaparat ma parametry 8 Mpix,... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Miroslav Zámečník

ekonom

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
45,45 %

z 22 duelů
×
Miroslav Zámečník
ÚSPĚŠNOST
67,31 %

z 52 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Vyměřovací základ, Promptní obchody, Vládní pokladniční poukázka, vzdělávání, zuzana lincová, vysoké školy, vzdělání, děti, CECE, asociace občanských poraden, tatry, IVA, GE Z3X, česká soda, denominace, bulvarizace, předlužení, průměrná měsíční částka

5AC4637, 5AC4631, 5AC4637, PEE9677, PEE9677

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK