Povinné ručení zdražuje, cena havarijního pojištění dál klesá

František Mašek | rubrika: Aktuálně.cz | 25. 10. 2015 | 5 komentářů
V letech 2007 až 2013 zlevnilo povinné ručení kvůli silnému konkurenčnímu boji asi o 30 procent. Předloni se trend otočil, mírné zdražování pokračuje i letos. Kvůli novému občanskému zákoníku totiž roste i výše požadovaného odškodnění. Naopak klesá cena havarijního pojištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

31. 3. 2016 11:11 | Petr Sabina

A co třeba AXA https://www.axa.cz/produkty/auto/havarijni-pojisteni/obsah/popis/, nebo Direct https://www.direct.cz/o-nas/jsme-direct.
Přemýšlel jsem, že si vyberu jednu z nich, ale pořád tápám. ČPP má podle mě také dobrou nabídku, ale když to srovnávám, nepřipadá mi, že by někdo dokázal nabídnou něco vážně lepšího.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2016 10:07 | praktik

Citace - nepraktik / 10.01.2016 10:38

A jakou alternativu tedy navrhujete? Díky.
Alternativami jsou ( seřadím podle abecedy, abych nebyl obviněn z protěžování ): ALLIANZ, ČPP, ČSOB, KOOPERATIVA.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 1. 2016 10:38 | nepraktik

A jakou alternativu tedy navrhujete? Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 12. 2015 19:08 | praktik

Je jenom dobře, že jste od Generali utekl. Kdo si trošku všímá ví, že Generali před pár lety koupila kdysi slavnou Českou pojišťovnu. V roce 2015 se tento fakt projevil třeba tím, že tyto dvě pojišťovny mají společné likvidační centrum. Tzn.,že pojistnou událost na Generali vám likviduje člověk z České pojišťovny. A kdo je v tomto oboru trošičku zaběhlý již ví, že Česká pojišťovna je snad nejhorší v tomto oboru v ČR. Takže kdo má trochu rozumu - pryč od kdysi dobré Generali !!!
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2015 16:29 | Ludu_2008

Nový občanský zákoník pouze nahrál pojišťovnám aby přistoupily ke zvýšení plateb za povinné ručení. Jsem dlouholetý klient pojišťovny Generali s maximálním bonusem za beznehodovost. V loňském roce jsem dostal informaci, že s ohledem na nové úpravy zákonů, se mi zvyšuje pojistné o 700 korun, To bylo navýšení cca o 25%. Letos mě opět poslali upozornění, že z důvodu novely občanského zákoníku, mě navyšují platby o 70 korun. To už bych platil skoro 4000 korun s bonusem 55%, A ještě dodali, že bez těchto 70 korun, by nemohli dodržet plnění smlouvy. To už bylo na mě moc a smlouvu jsem vypověděl. U konkurence jsem si našel za mnohem nižší částku jinou variantu s lepšími podmínkami.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Zahradník

ekonom

Vlasta Parkanová

politička

Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services