Přehled: Jak si přivydělat k mateřské a rodičovské a nepřijít o dávky

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 14. 10. 2015 | 9 komentářů
Chcete si přivydělat k mateřské nebo rodičovské? Přečtěte si, jaké máte možnosti a na co dát pozor, abyste o peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek nepřišli.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 10. 2015 16:04, xls

Nesmyslnost českých zákonů je šokující, tento článek to dokazuje.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

7. 2. 2019 19:14

Souhlasím s těmi zákony, že jsou na nic. Proto třeba já když jsem chtěla více peněz, tak mi kamrádka poradila, že mám šetřit. Vím, že nebudete mít hodně peněz. Ale třeba jsem prodala co jsem měla doba zbytečné a byla z toho třeba 400 kč. A nebo jsem si dělala seznamy na nákup, tím jsem také trošku ušetřila. A možná tady najdete i další tipy, které Vám třeba pomohou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2017 23:07 | Sabina Vídenska

Dobrý den, pobírám rodičovsky příspěvek jako osvč a chtěla bych nastoupit do práce na hlavní prac.poměr a doma by zůtal s dítětem manžel. Mohu na něj rodičovsky příspěvěk a peči o dítě převést tak,aby by měl zaplaceno soc. a zdrav.pojištění a rodičák chodil jemu? Děkuji za info.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2016 13:53 | Michal

Dobrý den, rád bych se zeptal,co se týká přivýdělku k peněžité pomoci v mateřství.Lze čerpat PPM i v případě, že nepodepíšu novou smlouvu, ale pouze dohodu o změně pracovní smlouvy, kde je uvedená jiná pracovní pozice?
Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2016 14:04 | Gabriel Pleska

Je to v plánu: http://www.penize.cz/rodicovsky-prispevek/314590-prehled-novinek-pro-rodiny-jak-si-polepsi-v-roce-2017
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2016 13:57

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je, nebo bude od r.2017 v platnosti nějaká novela, že nebude platit pravidlo 46(48) hodin dítěte mimo domov, pokud si žena bude přivydělávat? Ráda bych pracovala na částečný úvazek (4hdenně), ale manžel může hlídat pouze dva dny v týdnu. Tzn, že by malá chodila 3xdo týdne na 4h do jesliček. Rádi bychom začali od 2roku a mateřskou bych měla na tři roky. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2016 13:32 | jitkasterz

Dobrý den,chci se zeptat,zda když přepisu mateřskou na tchýni,musi ji zaměstnavatel držet místo do ukončení mateřské ?je na hlavní pracovní poměr.dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2016 22:59 | Venda

Dobrý den.prosím chtěla bych se zeptat.jsem na rodicaku do září.chtěla bych nastoupit do práce.ale pracovní smlouva mi skončila ještě když jsem byla na mateřské.tak bych prosím potřebovala vědět na jakou smlouvu bych mohla pracovat.Syn má 20 měsíců a má zajištěné hlídání v dětském studiu.dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 9:32 | ada

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, že keď mi bude vyplatený bonus už počas materskej dovolenky - ovplyvný ju to nejako?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2015 16:04 | xls

Nesmyslnost českých zákonů je šokující, tento článek to dokazuje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Vlasta Parkanová

politička

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services