Viník odjel od nehody. Kdo vám škodu zaplatí?

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 6. 10. 2015 | 7 komentářů
Přijdete k zaparkovanému autu a je zrasované tak, že ho nemůžete poznat. Nebo možná „jen“ zmáčknuté. Každopádně, někdo vám způsobil škodu a k odpovědnosti se nehlásí – po pachateli ani vidu, ani slechu. V horším případě vás jiný řidič nabourá přímo na silnici a od nehody ujede. Poradíme, jak postupovat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 4. 2018 18:30, Lenka

Stal se mi klasický případ. Šla jsem nakoupit a po návratu ka utu na parkovišti jsem zjistila nabourané zadní dveře. Kamery na parkovišti nejsou. Zavolala jsem policii - policii Středoč. kraje, ty asi půl hodiny údajně spisovali nehodu, pak mi zaťukali na okno městská policie a sdělili mi, že nic se hlásit nebude, že to není nehoda, když není viník a ať jedu pryč! Záznam škody jsem nedostala, zápis taky ne, druhý den jen číslo, pod kterým to bylo mnou nahlášeno. Havarijko mám, ale mám 10.000Kč spoluúčast. Proč mám platit desítku, když mám pojistky všechny a nehodu jsem nezpůsobila? Poradíte mi?

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

6. 1. 2020 14:40 | Petr

Však jste si odpověděla - odpověď na otázku "proč" je definice spoluúčasti :-) Platíte desítku, protože máte spoluúčast 10 000. Pokud ji nechcete, dejte si pojistku bez spoluúčasti, která je výrazně dražší. Kdybyste měla tu, Vaše havarijko to pokryje celé za "odměnu" že máte drahou pojistku, která to kryje. Pokud by se viník našel, neplatíte nic, škodu by kompletnĚ platil on / jeho pojišťovna.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2019 4:44 | Petr

já jel ve vecernich hodinách za klanicakem a udrzoval sem odstup. Najednou rana a zjistil sem ze mam rozbitou panoramu a predni okno od retezu,ktery mu odletel od nakladu. Auto jsem dojel na parkovisti a oznamil ridici co se stalo. Napred sdelil ze to je mozne a pote se mu rozlezelo a řekl ze tam vůbec nebyl.Mel sem kameru a tim padem i SPZ, bohuzel byla tma. Hlaseno policii i pojistovne a bylo mi sdeleno, ze pokud se mi vinik nepriznal tak mam smulu. Havarijni jsem nemel, panoramu ale skoro nikdo nepojisti. Takhle to u nás funguje - vinikem je poskozeny
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2019 11:19 | Milan

Neporadíme, v téhle situaci se vás nikdo nezastane ani vám to nezaplatí. Je to popsané už v článku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2018 18:30 | Lenka

Stal se mi klasický případ. Šla jsem nakoupit a po návratu ka utu na parkovišti jsem zjistila nabourané zadní dveře. Kamery na parkovišti nejsou. Zavolala jsem policii - policii Středoč. kraje, ty asi půl hodiny údajně spisovali nehodu, pak mi zaťukali na okno městská policie a sdělili mi, že nic se hlásit nebude, že to není nehoda, když není viník a ať jedu pryč! Záznam škody jsem nedostala, zápis taky ne, druhý den jen číslo, pod kterým to bylo mnou nahlášeno. Havarijko mám, ale mám 10.000Kč spoluúčast. Proč mám platit desítku, když mám pojistky všechny a nehodu jsem nezpůsobila? Poradíte mi?
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2016 22:47 | JAKUB

Kdepak ani kamera Vám nemusí pomoci. Dnes jsem byl účastnikem řetězové nehody, já ještě dobrzdil auto za mnou také ale to další už ne a po nárazu auto za mnou vyletělo mě do kufru a já do auta predemnou. Ten poslední ale zacouval a ujel..... Výsledek? Já budu platit cca 20 tis Kč = 10% spoluúčast u svého havarijka a kdo za to může se neví...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2016 9:15 | mxm1919

Ale musíte koupit 4, protože jedna dashcam vám je k ničemu, když např. do vás někdo nacouvá z boku nebo zezadu a neodjede stejnou cestou tak, aby viditelně šlo rozeznat, že právě on vás poškodil :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 4. 2016 11:59 | Bodan

Nejjednoduší řešení je si koupit autokameru. Pak tyhle pakárny nemusíte řešit. Výběr je velký (Lamax, Truecam a další). Pořídíte to za pár stovek a jste v klidu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services