Zlato, nebo radši akcie zlatokopů? Jsou nejlacinější za 15 let

Jan Traxler | rubrika: Analýza | 31. 8. 2015 | 7 komentářů
Pokud věříte na růst ceny zlata, zvažte, jestli místo koupě drahého kovu nespekulovat raději s akciemi těžařů. Jsou sice náchylné k velkým výkyvům, ale z historického pohledu také právě teď velmi levné.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 8. 2015 8:56, Vodník česílko

Já myslím, že z dlouhodobého hlediska by cena zlata měla jít nahoru - otázka ale zní z jak moc dlouhodobého hlediska. Já si myslím, že cena zlata nemůže začít významně růst, pokud nedojde k většímu propadu nabídky zlata na trhu - a to se prozatím nestalo. Čili já bych s případným nákupem zlata či jeho těžařů ještě počkal. Když se podíváme, kam se propadly akcie takové NWR, tak si myslím, že může být ještě o dost levněji.

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

18. 3. 2022 0:15 | Raw Gold

Čas ukázal, že nakupovat zlato se vyplatí dlouhodobě a pravidelně. Historický vývoj ceny ale i srovnávače cen slitků ke koupi jsou dobře udělané tady https://www.rawgold.eu/ryzovani-zlata/5671-vyvoj-ceny-zlata
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2015 20:22 | Jakub

Dobrý večer, jak je zmíněno již výše, záleží na vývoji situace a na dlouhodobosti. Osobně právě nevím, zda do investičního zlata jít nebo ne. Hledám si různé informace na internetu a stále si nejsem jist. Koukal jsem na tyto stránky: http://www.top-gold.cz/. Mají tam aktuální situace, takže budu sledovat vývoj a uvidím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2015 13:53 | Jan Dvořák

Vy, ANONYME, někde v mém příspěvku vidíte doporučení k nákup fyzického zlata?

P.S. Budu jedině rád, když akcie těžařů půjdou nahoru. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2015 10:52

Náklady na těžbu jsou výše, protože firmy otvíraly i doly, které jsou rentabilní pouze při vyšší ceně. Vrtíte psem pane Dvořáku, ostatně jako vždy. Stane se to, že holt náklady na těžbu klesnou. Nikoli že musí cena zlata růst. Měl byste tu poznamenat, že Vaše živnost je prodej fyzického zlata. Pak dostává Váš příspěvek jiný rozměr. Zdar!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2015 9:44 | Karel Marz

"Ale lze to interpretovat minimálně tak, že ceny akcií těžařů zlata klesly natolik, že je v ceně už zahrnuté očekávání (riziko) dalšího poklesu ceny zlata."
A kde je zahrnuto riziko, že ti těžaři pokles ceny zlata neustojí a zkrachují? Nějak mi v článku chybí zmínka o tom, že s poklesem ceny zlata, zvláště bude-li dlouhodobější, bude spojeno zavírání dolů a krachy těžařů. A v případě investice do těchto těžařů i krach můj.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2015 9:26 | Jan Dvořák

Akcie těžařů nelze porovnávat jenom s cenou zlata. Hospodaření těžařů (a tedy i ceny akcií) ovlivňují i náklady na těžbu, které jsou ve srovnání s dobou před 10 lety výrazně výše.
A je tu ještě jedna věc- ceny komodit nejsou – ač se to může zdát paradoxní – to úplně hlavní, i když jsou samozřejmě důležité. Měli byste vzít v úvahu faktory, které z finančních výkazů ani prezentací firem moc nepoznáte. Lépe řečeno poznáte, ale až za několik let, až se budete divit, že firmy nedosahují zisků, jaké jste při daných cenách komodit předpokládali.
V čele rizik je riziko nacionalistického přístupu ke komoditám.
Pokračování na http://proinvestory.cz/investice-komodity-akcie
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2015 8:56 | Vodník česílko

Já myslím, že z dlouhodobého hlediska by cena zlata měla jít nahoru - otázka ale zní z jak moc dlouhodobého hlediska. Já si myslím, že cena zlata nemůže začít významně růst, pokud nedojde k většímu propadu nabídky zlata na trhu - a to se prozatím nestalo. Čili já bych s případným nákupem zlata či jeho těžařů ještě počkal. Když se podíváme, kam se propadly akcie takové NWR, tak si myslím, že může být ještě o dost levněji.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Pavel Baudiš

podnikatel, Avast

Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Baudiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services