Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Drobným podnikatelům přinese elektronická evidence tržeb vyšší náklady. Nejen ty jednorázové na pořízení techniky, ale každoroční. Na druhou stranu z ní ale někteří, zejména podnikající v gastronomii, můžou i profitovat, říká v rozhovoru Jolana Pražáková, účetní specialistka společnosti Sečteno.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 2. 2016 19:25, Jiří

Až bude i u mé řemeslné činnosti EET povinné, tak si s tím nemusím lámat hlavu. Zjistil jsem totiž, že pokud budu za práce přijímat platby od zákazníků pouze převodem na účet, tak se na mě žádné EET nevztahuje a nemusím si s tím lámat hlavu. 99 procent plateb od zákazníků přijímám už teď převodem na můj ůčet a vyžadovat platbu převodem i od zbytku zákazníků tedy nebude problém, je jich jen pouhé 1 procento. Až tedy i na mě přijde povinnost EET, tak se tím vůbec nemusím zabývat. Samozřejmě je rozdíl když fakturuji jako řemeslník třeba 15 krát za rok anebo když fakturuje třeba provozovatel restaurace 100 krát denně. Ani v tom ale nevidím problém, i hospodský může tedy nalévat štamgastům s platbou do 14 dnů převodem na účet a takto se vyhnout povinnosti EET, záleží na každém jak si to zařídí. I já dostávám peníze převodem na účet se splatností 14 dní za svou práci a nevidím jediný důvod, proč by i hostinský nemohl přijímat platbu převodem na účet se splatností 14 dnů. Jsem tedy rád že nemusím EET vůbec řešit a ani nějaká hlášení na FÚ mě nemusí trápit, nejsem totiž plátce DPH.

Reagovat

 

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karel 28. 08. 2015 08:18)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 3. 2016 15:51, rob

Jiri, tak nechod do hospod ty risko.

Reagovat

 

-9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (40 komentářů)

25. 8. 2016 8:11 | Luboš

Je to hezké co říkáte ale dokážete si u malé vesnické hospůdky nebo krámku kde není bankomat každý den se nakupuje pouze na denní spotřebu. Nakupovat musíte za hotovost. A teď raď šikulo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jiří 14. 02. 2016 19:25)

6. 9. 2016 11:35 | Kulheim Oldřich

To je samozřejmě pane Jiří u Vaší řemeslné činnosti správně. Živnostníci, kteří jsou na tom podobně, to, pokud nebudou zmatkovat, udělají jako Vy (nebo podobně). Ti, kteří mají například hospodu nebo prodejnu čehokoliv a jde o malý objem účtenek, to mohou řešit aplikací z mobilu (podle obratu zdarma nebo za malý poplatek).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jiří 14. 02. 2016 19:25)

16. 9. 2016 13:26 | Peta

taky si myslim ze to dkaze mnoha podnikatelum i pomoct, ja uz mam svou pokladnu taky.. z miniposu neni cas ztracet cas a pak si zvykat na neco jineho. proste do toho vlitnete. :) stejne nas to nemine uz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2016 20:12 | Ráďa

Nevim jak kde jinde ale u nás končí každá druhá hospoda, jídelna, restaurace nebo bar... kvůli EET. Není kam chodit na obědy a pracující tvrdě dřící lidé už teď začínají mít problém s tím kam se jít najíst.. a pokud to takhle funguje po celém ČR tak věřím že to bude mít velký vliv na ekonomiku... Děkujem moc že nám ztěžujete život!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

16. 10. 2016 23:32 | Wivienka

Co dělat v případě, když mi zákazník uteče bez placení?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

31. 10. 2016 20:20 | Michal

Když vám někdo uteče bez placení, tak asi neuteče s vytištěnou účtenkou. Pokud přeci jen bude účtenka vytištěná, lze ji stornovat. Storno se se pak páruje s danou účtenkou a odesílá se na fin. správu jako mínusová "účtenka".
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Wivienka 16. 10. 2016 23:32)

11. 11. 2016 11:20 | Jaro

Reklamní kampaň v TV říká, že se eet vydělá o miliardy víc. Co tím autoři míní? Současná vláda ničí malé firmy, vytváří zákony namířené proti těmto subjektům. Skončil jsem. Znám mnoho dalších. Ve fabrice cizí firmy, kterou podporují a moc do státního rozpočtu nedostanou na dani z příjmů je nám dobře jako levná pracovní síla. Vláda jsou zločinci...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

21. 11. 2016 17:40 | Klement Götz

Znám lidí v oboru občerstvení a po malé anketě jsem dospěl k výsledku : Konec podnikání z důvodu EET a to zvláště u malých rodinných podniků. Dost jich je v nájmu a většinou jsou náklady s EET dosti vysoké. Třeba : Elektronická pokladna s připojením na internet ( stačí licencovaný program ) 20 000,- Kč, Technické zabezpečení ročně 5000,- Celkem 25 000,- Kč a to nepočítám, že každý není ajťák a znalec počítačů. K tomu musíme připočítat minimálně platbu 2000,- Kč za internetové připojení od některých našich poskytovatelů internetu. Nikdo za vámi nepřijde vám s celou touto šaškárnou pomoci a pokud ano tak zase si nechá slušně zaplatit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2016 23:42

Je to smutný příběh svobodného podnikání, mantinely se od roku 1990,na tolik zúžily,že je neúnosné provozovat obyčejnou pivnici např. v nájmu. EET je opět prospěšné pro společnosti,které z našich měsíčních plateb za přenos dat utrží cca 300,-/500,-kč měsíčně + pořízení pokladny. Jestliže chtěl finanční úřad něco získat,měl např. určit paušalní daň,třeba těch 6000,-kč, které já zaplatím operátorovi,navíc a znovu ještě do státní pokladny by také chtěli,a také OSA,INTEGRAM mají svá uzákoněná práva kasírovat v
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 31. 10. 2016 20:20)

25. 11. 2016 0:24

Jakákoliv registrace mého podnikání mě hodně uráží,velké markety,hypermarkety ze zahraničí, "EET nepotřebují,jelikož se jim věří. Drobný podnikatel v CZ,největší zloděj. Pan Babiš nám tu zavádí 50.léta, štve lidi proti drobným podnikatelům. Společnosti p.Babiše jsou největšími odběrateli dotací z EU (mimo jiné také naše peníze)a také jsou společností s největším odběrem veřejných peněz z Veřejných zakázek.Atd. Nepochopila jsem naší vládu, která p.Babiše vůbec přijala,už vůbec nechápu zvolení tohoto pána ministrem financí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

3. 12. 2016 18:54 | Veronika

EET je naprostý nesmysl, těch peněz co poklady na systémy stojí všechny podnikatele a navíc toho papíru co se spotřebuje! U nás v kantýně se účtenky vydávají, ale každý ji hned hodí do koše. Dnes se vynesly už 3 koše účtenek. A role papírů taky ročně přijdou na dost peněz. Co mě dorazilo je, že lidé se navzájem udávají a někteří i z vypočítavosti nahlašují,že jim někde nedali účtenku a podnikatelé mají rázem milion kontrol a můžou skončit, protože kdo má na tohle mít nervy ? Hlavně že na firmy pana Babiše se EET nevztahuje jak jsem ted četla a na velké firmy které odvádějí tržby do daňových rájů si někdo neposvítí, vždyť tohle nejvíce obírá stát o peníze! Ta vláda opravdu nepřemýšlí je mi zle z toho jak podkopává nohy živnostníkům kteří stát nic nestojí na rozdíl od tisíců úředníků kteří mají na starosti jejich buzeraci...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

3. 12. 2016 22:48 | Kolouch

Ja jsem zvedav jaka je sansce na vykru v tekle Babisove hre. Myslim si ze k mnozstvi vydanych uctenek je sance nensi nez u sportky. Ale nebudu brat iluze bonzakum a ...... co na na zivnostniky binzujou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

3. 12. 2016 23:01

Tak pro Babiše je to šance slušná, zvlášť když se první auto vyhraje pár dní před volbama.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kolouch 03. 12. 2016 22:48)

3. 12. 2016 23:04 | Kolouch

Omlovam se za preklepy v predchozim prispevku. Ale hura dostal jsem prvni uctenku a hura s ni do kose.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

5. 12. 2016 23:37 | Ráďa

Za patnáct let živnosti jsem ani jednou nepoznal podporu drobného a středního podnikání, zato klacků pod nohama jsem měl od státu nepočítaně. Ten poslední byla pokuta 250 000,- v roce 2012. Rozhodnutí bylo nezákonné a dodnes se soudím o náhradu škody. Nabídka odškodného od státu byla směšných 15 000,-. Co chcete lidi, když si znovu zvolíte člověka, kterej slovensky už zapomněl a česky se nikdy nenaučil. Čapí hnízdo s dotací 50 milionu, kterou nikdy nemělo obdržet a 90 milionů nepodléhajících zdanění, protože v tom Bureš umí chodit. Takovej člověk se nikdy nebude stydět se vám podívat do očí, protože na to má žaludek. Dobře vám tak. Když seš blbej, žer trávu - říkala moje babička
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

6. 12. 2016 22:05 | Bebe

Jak může stát na mé náklady provozovat loterii a takto mě zneužívat,ZA KAŽDOU ÚČTENKU BUDU POČÍTAT 5KČ,PROTOŽE JE TO LOS A NÁKLADY NA EET BUDU POČÍTAT V DALŠÍM SAMOSTATNÉM ŘÁDKU NA ÚČTENCE,NECHCI ZÁKAZNÍKŮM ZDRAŽOVAT,ALE BLBOSTI A UBOHOSTI BABIŠE MUSÍ ZÁKAZNÍK VIDĚT JASNĚ A POCHOPIT,ŽE ŽÁDNÁ HŘIŠTĚ A NEMOCNICE PRO PODDANÉ NEBUDOU. BABIŠ SI JEN ZLIKVIDUJE KONKURENCI A STÁT PŘIVEDE S NÁKLADAMA DO ŘITI.OBČANE HAVLE TY UŽ NÁS NEZACHRÁNÍŠ.JE MI HANBA ZA TO,CO JSME DOPUSTILI A HANBA ZA TO,ŽE SE JAKO PODNIKATELÉ NEDOKÁŽEME SPOJIT A DÁT MASIVNĚ NAJEVO ,ŽE TAKOVEJTO STÁT UDAVAČŮ A ŠMÍRÁKU NECHCEME.V MASE JE SÍLA A TA ZATÍM NIKDE VIDĚT NENÍ,PŘESTO DÍKY VŠEM,CO ZA NÁS PODNIKATELE KOPETE A I ZA TO LEPŠÍ ČESKO,KTERÉ NÁM TATO VLÁDA S BABIŠEM VZALA.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

21. 12. 2016 20:00 | Safranek

..... prosím o vysvětlení rozdílu: stručně a zkráceně před EET: restauratér.. )zkráceně) objednal nutné zboží, zařídíl hospodu, přijal pinglíky, kuchaře a ostatní personál... začal vařit.. čepovat.. obsluhovat .. za směnu.. měsíc.. rok...pracně přepočítal tržby... sklady... náklady..mzdy-energie..otop a..a..a.. ... rozdílem dostal částku ke zdanění a podle předpisů odvedl daň
po EET: ..restauratér.. )zkráceně) objedná nutné zboží, zařídí hospodu, přijme pinglíky, kuchaže a ostatní personál... začne vařit.. čepovat.. obsluhovat .. za směnu.. měsíc.. rok...jedním knoflíkem získá tržby... sklady... náklady..mzdy-energie..otop a..a..a.. ... rozdílem dostane částku ke zdanění a podle předpisů odvede daň za zařízení dostane 5000 .. a odpisovým procentem dá jako ZP do nákladu vč připojení k internetu
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

21. 12. 2016 20:07 | Safranek

.. a ještě jedno.... zákazník dostane najíst a napít.. dostane účet, zaplatí a následně pošle udání, že účet nedostal.... kontrola z finančáku přijde, dá si oběd.. dostane účet, zaplatí a odejde ... udání neodůvodněné .. opět ... v čem je problém?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

21. 12. 2016 20:12 | Safránek

rušení firem .... je možné, že některé zmizí z trhu, ale jen za letošní tři čtvrtletí vzniklo 20000 ... dovedu si představit, že jako restauratér a majitel hospody Růže dvacet let neodvádím žádné daně ... byl jsem chudinka neprosperující, ale s EET by mi skokově narostly na finančáků dost masivní daně ... zruším hospodu Růže a na manželku začnu podnikat jako hospoda Levandule a mám pokoj... je v něčemproblém ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

16. 1. 2017 16:30 | Radovan

Jo, to si myslím taky. Nevíte někdo, jestli i doučování spadá do této kategorie? matematika-cestina-anglictina. webnode.cz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jiří 14. 02. 2016 19:25)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 920 963 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Josef Novák

podnikatel, Veba

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Josef Novák
ÚSPĚŠNOST
55,07 %

z 69 duelů
×
Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
26,92 %

z 78 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Konzervativní strategie investic, Zatímní listy, Entropie, fio banka, era červené konto, expobank, expo spořicí účet, spořicí účet s bonusem, Prémie za riziko, užitná plocha, defenzivní titul, prskavky, výpisy ČSOB, silnice, Foreign & Colonial Investment Trust, James Tobin, reliéfní písmo, profesionální

CAMPER64, 7T54784, 7B95767, 4C40689, NA111111

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK