Konec BrokerJetu. Příležitost, nebo komplikace?

Petr Tmej | rubrika: Analýza | 18. 8. 2015 | 11 komentářů
Klienti končícího brokera BrokerJet můžou své obchody bezplatně převést k Saxo Bank. Pokud si budou vybírat jinde, zaplatí. Tak či onak je to příležitost k rozvážení, jaký by vlastně měl ideální broker být. Jak pro klienty Brokerjetu, tak pro každého, kdo na burze obchoduje nebo o tom přemýšlí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 8. 2015 21:38, XSX

Saxo bank určitě není pro dlouhodobého investora.Ceník obsahuje vysokou pokutu za pasivitu během šesti měsíců.Jako klien Brokerjetu budu určitě hledat jinde.ČS a.s. a její dcery ukázali to,co si myslím už dlouho-moloch,který se nechce přizpůsobit trhu. Právě v tomto případě by restruktulizace nebyla složitá,protože banka si samozřejmě nadále bude držet přístupy na trhy....nicméně to byla má poslední aktiva u této skupiny.Šťastnou ruku všem,kteří budou vybírat nového obchodníka.

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

11. 12. 2015 11:46 | maty

Přešel jsem k SAXOBANK. Otevřel jsem krátké i dlouhé pozice - platforma to umožňuje. Bohužel přes noc dochází automaticky k vypořádání, no tak jsem ztratil 1000euro (např. u Patrie se Vám tohle nestane). Další věc - nakoupil jsem, když kurz prudčeji spadl dolů - výsledek byl, že reálně jsem to měl ještě dražší než před poklesem (navzdory tomu, že brokerjet se chlubí, jak jsou cena reálné, prý co vidíte, za tolik koupíte. Oficiální vyjádření bylo, že prostě spread se rapidně v tu chvíli zvýšil, kvůli zachování ceny, ale proč jsem to měl ještě dražší než se kurz pohyboval předtím a ještě dlouho potom, už mi neodpověděli. Další věc je, že uskutečněné obchody, pohyby na účtu vidíte až další den!!!! S prominutím asi i...ti, když neumí v dnešní době fungovat ani reálné zobrazení uzavřených obchodů a jejich dopad na účet, i když nějaká celková diskutabilní hodnota vidět je, ale na výpisu to nevidíte. Další věc - pokud se cena trošku více pohybuje a chcete zkusit chytit trend - smůla, obchod se neuzavře. Pokud chcete obchodovat forex, tak SAXOBANK vřele nedoporučuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2015 0:08 | Jarda

Souhlasím s příspěvkem XSX. Autor článku nejspíš se nejspíš neobtěžoval podívat na celý ceník Saxobank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 8. 2015 12:14 | Vít Kandrnal

Přímým dotazem na ČS jsem zjistil, že parkování akcií je u Investičního makléře ČS výrazně dražší než u Brokerjet. VK
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 8. 2015 21:38 | XSX

Saxo bank určitě není pro dlouhodobého investora.Ceník obsahuje vysokou pokutu za pasivitu během šesti měsíců.Jako klien Brokerjetu budu určitě hledat jinde.ČS a.s. a její dcery ukázali to,co si myslím už dlouho-moloch,který se nechce přizpůsobit trhu. Právě v tomto případě by restruktulizace nebyla složitá,protože banka si samozřejmě nadále bude držet přístupy na trhy....nicméně to byla má poslední aktiva u této skupiny.Šťastnou ruku všem,kteří budou vybírat nového obchodníka.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2015 20:28 | Vit Spinka

Vždyť v celém článku není zmíněná další možnost, co brokerjet nabízí: převod do ČS do služby "Investiční makléř". Ta je právě určena pro dlouhodobé investory.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2015 11:05 | Martin

Jako protistrana jim pak muzete zkusit uctovat/fakturovat poplatek za neaTRAktivitu :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2015 9:11 | Bodlák

Brokera musí mít jen pravidelní obchodníci s finančními produkty.Bylo mi řečeno,že příležitostné obchody lze i nadále uzavírat v České spořitelně za stávajících podmínek.I parkování akcií má probíhat stejně.Kdo ví něco jiného,zveřejněte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2015 8:29 | Bouček Antonín

Saxo bank má také drobný problém s mezinárodními klienty (obzvláště těmi, co spekulovali proti švýcarskému franku) a dánským dohledem nad kapitálovým trhem(http://www.cnb.cz/cs/doh led_financni_trh/vykon_dohledu /upozorneni_pro_verejnost/2015 0806_saxobank.html)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2015 4:51 | pd

U Saxo.mě odrazuje poplatek za neaktivitu... nevím jak to funguje ale nelíbí se mi to
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2015 4:51 | pd

U Saxo.mě odrazuje poplatek za neaktivitu... nevím jak to funguje ale nelíbí se mi to
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2015 1:50 | Karásek

Kdo umí jen česky, měl by dát akcie na konto u Fio. Kdo umí i trochu německy, měl by dát akcie na konto Consors.de |od BNP Paribas|. Kdo si hraje na amerického tradera, zvolí jistě Interactive Brokers. Saxo Bank je banka vhodná jen pro Dány, bydlící v Dánsku. Saxo Bank je stejně nesympatická jak Goldman Sachs, protože jejich články nejsou nikdy pravdivé, dělají si z lidí stále jen hloupou srandu za pomocí nepravdy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services