Práce z domova má zpřísnit. Kolegové vám nesmějí chybět

Petr Kučera | rubrika: Aktuálně.cz | 16. 8. 2015 | 6 komentářů
Někteří zaměstnavatelé varují, že přílišné sešněrování v zákoně by časem mohlo zaměstnavatele od home office odradit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 8. 2015 14:02, KM

Správně. Zaměstnavatel by měl mít povinnost koupit mi domů kávovar a proplácet mi kávu, mléko, cukr a elektrickou energii, a to v množství postačujícím na uvaření nejméně dvou káv denně.

Dále požaduji, aby mi domů posílal některou s kolegyň, se kterými trávím na pracovišti kávové pauzy v družném hovoru a zajišťuji si tak sociální kontakt tolik potřebný k dosažení optimální pohody pro podání požadované úrovně pracovního výkonu.

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

16. 8. 2015 22:32

Současní podnikatelé a především současný "management" je naopak přehlídka kvality, viďte?
Doba přeje debilům bez ohledů a zábran. Na všech frontách.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2015 20:58 | Mahoja Kotyč

Současné odbory, zhusta řízené neschopnými blby, by měly svým vlivem zasahovat maximálně do rozdělování kolekcí před Vánocemi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2015 19:45

To si asi Slávko budete muset doplnit vzdělání o kapitoly odbory, zákoník práce, vztahy na pracovišti a související témata. On totiž ten vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem není zdaleka tak vyvážený, jak se nám snažil Václav kalus před čtvrt stoletím vtloukat do hlavy a jak po něm dodnes někteří papouškují a ta dohoda mezi nimi vůbec nebývá tak svobodná a vzájemně výhodná. Je samozřejmě otázkou citu, vkusu a rozumu, kam až odbory mají svým vlivem zasahovat. Péče o sociální vyžití pracovníka pracujícího doma je poněkud komická a trochu to připomíná požadavek na zajištění společenského vyžití strážce majáku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2015 18:57 | Slávka

Naprosto nechápu "dojemnou péči" odborů o zaměstnance. Co mají co zasahovat do vzájemné, oběma stranami (zaměstnanec - zaměstnavatel) akceptované a tedy oběma vyhovující dohody? Co lze ještě v naší "svobodné" zemi samostatně dohodnout nebo podniknout, aniž by do toho "někdo" nestrkal rypec?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2015 14:02 | KM

Správně. Zaměstnavatel by měl mít povinnost koupit mi domů kávovar a proplácet mi kávu, mléko, cukr a elektrickou energii, a to v množství postačujícím na uvaření nejméně dvou káv denně.
Dále požaduji, aby mi domů posílal některou s kolegyň, se kterými trávím na pracovišti kávové pauzy v družném hovoru a zajišťuji si tak sociální kontakt tolik potřebný k dosažení optimální pohody pro podání požadované úrovně pracovního výkonu.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2015 10:09 | MoB

Až budu chtít, aby mě odbory tzv. chránily, řeknu si.
Nicméně si myslím, že odbory už dávno neřeší ochranu pracovníků, ale za (á) sebe samotné a vlastní politickou agendu a za (bé) píčoviny, které po nich nikdo nechce.?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivan Langer

politik a podnikatel

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Ivan Langer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services