Rekvalifikace 2015: Komu zaplatí kurz stát a jak vysokou podporu dostanete

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 11. 8. 2015 | 5 komentářů
Hledáte práci a zaměstnavatelé vám zavírají dveře před nosem. Chybí dovednosti nebo vzdělání. Pomoct může rekvalifikační kurz. Nezaměstnaným rekvalifikaci proplácí stát. Za jakých podmínek? Smíte si kurz vybrat? A jak vysokou podporu budete v průběhu rekvalifikace pobírat?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

25. 11. 2016 9:36 | Bára l

Může proplatit úřad práce rekvalifikaci když jsem na md děkuji za odpověď Bára
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2016 20:34 | michaela

Zajímalo by me jak by se to bralo, když bych šla na kurz od up rovnou z učňáku..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2016 19:32 | Lucie

Zajímalo by mě zda-li mám při půl roční praxi nárok na dovolenou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2015 2:15 | lud

Take by mne zajimalo ... dam priklad dostanu vypoved a mel jsem napriklad 20tisic cisty plat ... pak napriklad po roce na up dostanu doporucenku na priserne misto kam by nesel ani masochysta tak musim chte nechte nastoupit, dam okamzite vypoved (klidne tentyz den co "nastoupim") a znovu nstoupim na UP s tim ze se timto vyhnu vyrazeni v dusledku odmitnuti prace a protoze budu vedet ze je slusne misto mimo muj stavajici obor jinde tak si budu chtit udelat rekvalifikacni kurz .. takze predpokladam ze budu mit jenom kuli snaze likvidovat registrovane doporucenkami na pozice ktere by spise meli zajimat inspektorat prace smulu a nedostanu behem tohoto kurzu nic protoze v poslednim zamestnani jsem si tim padem nevydelal ani korunu i kdyz ve skutecnosti jsem tam vubec nedelal a melo by se logicky pocitat spis to predchozi?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2015 15:49 | jan

Chybí definice "předchozího příjmu". To budu pobírat 60% předchozí podpory v nezaměstnanosti? Nebo 60% z celkového předchozího příjmu tzn. podpora+sociálka+případná brigáda... Nebo pokud jsem 5 let nedostal od ani korunu, tak jediným předchozím příjmem je mé původní zaměstnání před 5 lety? ---- V průběhu rekvalifikace vám navíc bude vyplácet zvýšenou podporu v nezaměstnanosti: ve výši šedesáti procent předchozího příjmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Jan Mládek

politik

Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services