Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 27. 7. 2015 | 15 komentářů
Když si dva chtějí říct ano v cizině, čeká je vedle zahraničního dobrodružství a romantiky taky slušná dávka úředničiny. Máme praktického průvodce pro všechny, kdo zvažují, že do toho praští za hranicemi.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 7. 2015 22:08, sarka

Ráda bych touto cestou varovala všechny, kteří k svatbě v zahraničí chtějí využít služeb agentury mojecestovka.cz. Agentura se zachovala poměrně neseriózně, přes moje výzvy poslali smlouvu až na poslední chvíli a bylo nezbytně nutné ji v daný den podepsat a v ten samý den zaplatit agentuře plnou částku za zorganizování obřadu. To mi připadá hloupé, ale sám o sobě by to nebyl až takový problém. Smlouvu si paní z agentury pravděpodobně napsala sama bez jakéhokoli právníka a smlouva měla velmi hrubé nedostatky. Nevyplývaly z ní žádné povinnosti cestovky, pouze to, že my ihned musíme zaplatit. V případě nekonání obřadu bychom neměli žádný nárok na vrácení peněz nebo na odškodné za vzniklé škody. Agenturu jsem o tomto informovala a smlovu nechala zkorigovat od právníka. Byla zcela jednoznačně definována pro obě strany. Pro nikoho míň nebo víc výhodná. Agentura však odmítla jejich smlouvu jakkoli měnit, takže jsem s agenturou ukončila jednání. Bohužel se to stalo v okamžik, kdy si nejsem vůbec jistá, zda je vůbec ještě možná organizace přes jinou agenturu z časových důvodů. Je to velké zklamání.

Reagovat

+2
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (15 komentářů)

27. 7. 2015 6:00 | Tarzan

Kdo by se sen vracel ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2015 12:35 | nadialitchal

Ja se pred ctyrmi lety vdavala v Britanii za britskeho obcana a pak jsem pul roku zila jako Dr. Jekyll a Hyde. V UK jsem byla vdana,za vdanou povazovana a uzivala jsem nove jmeno. V CR nebyl britsky oddaci list platny. Samozrejme jsem se po celou tu dobu jinak jmenovala v Britanii a jinak v Cechach. Procedura pres ambasadu v Londyne a zvl. matriku byla dosti narocna. To ani nemluvim o vymene ceskych dokladu. Dodnes si rikam, ze by byvalo mozna bylo po administrativni strance trochu snazsi, uzavrit snatek na ceskem velvyslanectvi. Mohu z vlastni zkusenosti potvrdit jedno - snatek v zahranici je skutecne dost slozita vec :-)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

27. 7. 2015 13:00 | VlaM

Ano, to vše ale platí pro případ občanského sňatku. Pokud uzavíráte církevní sňatek, tak s velvyslanectvím nevystačíte.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (nadialitchal 27. 07. 2015 12:35)

28. 7. 2015 10:16 | Adam

Svatba na Filipínách 1992.
Člověk sám si napsal na jeden papír pod sebe povolení k svatbě česky a anglicky, starosta v české vesnici na to dal razítko a podpis. Jiná razítka nebyla potřeba. V kostele a na radnici na Filipínách to bylo uznáno a byla svatba udělána. Na svatební smlouvě bylo jen razítko filipínské radnice, český konzulát v Manile dal Filipínce vízum. Filipínská svatební smlouva byla přeložena v Praze z angličtiny do češtiny. Svatba byla v českém městě uznána a Filipínka dostala trvalý pobyt v Čechách.
Svatba na Filipínách 2015.
Matrika v českém městě vystavila povolení k svatbě na jednom papíře pod sebou česky, anglicky, německy a rusky. Razítko na to povolení dal Krajský úřad Středočeského kraje, Ministerstvo zahraničí ČR, Filipínský konzulát v Praze a český konzulát v Manile. Tato 4 razítka byla nutná. Svatba na radnici na Filipínách byla udělána. Razítko na svatební smlouvu daly National Statistic Office Manila a Filipínské ministerstvo zahraničí Manila. S legalizací svatební smlouvy v Manile u českého konzulátu i u německého konzulátu dělaji nepřekonatelné potíže, tedy se na to vykašleme. S vízem pro sjednocení rodiny u českého konzulátu i u německého konzulátu v Manile dělaji nepřekonatelné potíže, tedy se na to vykašleme. A vezmeme si Schengen vizum u českého konzulátu. Filipínská svatební smlouva byla přeložena v Německu z angličtiny do němčiny. Pak Filipínka dostala trvalý pobyt v celé Evropě a povolení k práci od městské správy v Německu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 7. 2015 10:28 | Adam

....... A vezmeme si Schengen vizum u českého konzulátu v Manile. Filipínská svatební smlouva byla přeložena v Německu z angličtiny do němčiny. Pak Filipínka dostala trvalý pobyt v celé Evropě a povolení k práci od městské správy v Německu. Svatba byla uznána v Německu, na uznání svatby v Čechách se vykašleme, když se chceme stěhovat co nejdříve z Německa do Španělska.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 7. 2015 10:33 | Adam

Tedy ta Filipínka si vezme to Schengen vizum v Manila u českého konzulátu v Manile. To je jasné, že. Ten Čech vizum nepotřebuje. Ani pro Filipíny, když tam nezustane 31 dní.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 7. 2015 22:08 | sarka

Ráda bych touto cestou varovala všechny, kteří k svatbě v zahraničí chtějí využít služeb agentury mojecestovka.cz. Agentura se zachovala poměrně neseriózně, přes moje výzvy poslali smlouvu až na poslední chvíli a bylo nezbytně nutné ji v daný den podepsat a v ten samý den zaplatit agentuře plnou částku za zorganizování obřadu. To mi připadá hloupé, ale sám o sobě by to nebyl až takový problém. Smlouvu si paní z agentury pravděpodobně napsala sama bez jakéhokoli právníka a smlouva měla velmi hrubé nedostatky. Nevyplývaly z ní žádné povinnosti cestovky, pouze to, že my ihned musíme zaplatit. V případě nekonání obřadu bychom neměli žádný nárok na vrácení peněz nebo na odškodné za vzniklé škody. Agenturu jsem o tomto informovala a smlovu nechala zkorigovat od právníka. Byla zcela jednoznačně definována pro obě strany. Pro nikoho míň nebo víc výhodná. Agentura však odmítla jejich smlouvu jakkoli měnit, takže jsem s agenturou ukončila jednání. Bohužel se to stalo v okamžik, kdy si nejsem vůbec jistá, zda je vůbec ještě možná organizace přes jinou agenturu z časových důvodů. Je to velké zklamání.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

4. 11. 2015 13:14 | Vilém

Co myslíte tím : "S vízem pro sjednocení rodiny u českého konzulátu i u německého konzulátu v Manile dělaji nepřekonatelné potíže" ? To je opravdu takový problém ?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Adam 28. 07. 2015 10:16)

5. 12. 2015 8:52 | Antonie Smetanova

Provdala jsem se v Australii a mam vystaveny oddaci list Uradem mestske casti mesta Brna v roce 2004, kde jsem si nechala svoje jmeno Smetanova. Ted bych chtela jmeno manzelovo Rovnanik, cili Antonie Rovnanik, nebot budu nadale zit v Australii a chci, aby muj starobni duchod z Ceske republiky sel na toto jmeno. Je mi 83 roku, jsem nemocna a osobne si to vyrizovat v Ceske republice nemohu. Prosim Vas o sdeleni, jak postupovat, kam se obracet.
Moc diky.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

19. 1. 2016 15:10 | Lenka

Ja jsem zarizovat svatbu na bali nechala agenturu na kterou jsme dostali doporuceni od kamaradky. :) bylo to krasny splnil s emi tim sen. agentura se jmenuje yachtwedding a vse bylo v poradku. sama bych se do te organizace nepustila..
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 3. 2016 16:08 | Mikutová

Mohu se zeptat kolik si v agetůře řekli? Děkuji moc
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lenka 19. 01. 2016 15:10)

6. 5. 2016 11:12 | Eva Ludmila Srovnalikova

Ne vsechny agentury, ktere organizuji svatby jsou stejne. Je to vzdy o lidech. Je dobre se predem o vyvolene agenture informovat, kontakt pres skype urcite pomuze a recenze na webu jsou podstatne.
Svatebni koordinatorka v Rime Eva L. Srovnalikova
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sarka 29. 07. 2015 22:08)

9. 5. 2016 12:46 | sandram

Musim rict, ze bych do te organizace sama taky nesla, bala bych se, ze by ta svatba u nas nemusela byt legalni. V tech agenturach to uz maji vse vychytane a vi co a jak vyplnit, dolozit atd. Jedne zname se to stalo, zarizovala si to sama, pak zjistila, ze neco udelala spatne a snatek neplatil.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 8. 2016 15:24 | Michaela

Dobrý den, mohla bych na Vas dostat kontakt. O svatbe v Římě uvazujeme.

Děkuji,
M.G.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eva Ludmila Srovnalikova 06. 05. 2016 11:12)

17. 9. 2016 18:32 | Martin

Pro "sarka".... asi vam jde o konkurencni boj, nebo nechapu.. ja mel satbu v zahranici s mojecestovka.cz a vse probehlo naprosto dokonale, vcetne pece ze strany organizatoru z agentury... ted je vsude doporucuji a mam pouze pozitivni ohlasy.:)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sarka 29. 07. 2015 22:08)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení mobilního telefonu
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobry den. Mam na Vás menší dotaz, 21.9.2016 jsem zakoupil mobilní telefon v kamenem obchodu T-mobile. Poslední dva dny jse mi telefon zacina sekat a zhasinat a hlasi mi to softverove chyby. Dotaz je jestli... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Josef Novák

podnikatel, Veba

Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
50,91 %

z 55 duelů
Josef Novák
ÚSPĚŠNOST
53,97 %

z 63 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Participace, Volatilní trhy, Smíšený systém, pracovní poměr, kariéra, radek ptáček, porušení pracovních povinností, zaměstnání, investiční poradenství, výherní automaty, pavel drahotský, Vítkovice IT Solutions, elektronický příkaz, sociální pojištění, drhy škod, wikileaks, černé pondělí, miloslav ransdorf

5T51925, 1T48484, 3S41028, 5E07602, 4B53611

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK