Jak zachránit peníze utopené v pojištění

Ondřej Podlešák | rubrika: Jak na to | 15. 7. 2015 | 8 komentářů
Na konci tohoto článku přinášíme jednoduchý a stručný návod, jak se dostat zpátky k penězům. Pro ty, kteří se nechali vmanipulovat do „spoření“ ve špatně nastavené investiční pojistce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 8. 2015 21:09, Míra P.

Budete se divit, úspěšných klientů (tedy odškodněných pojišťovnou) začíná být čím dál více a pojišťovny se začínají rády vyrovnávat mimosoudně. Vzniká i spousta právnických firem, které se specializují na zastupování klientů v oblasti životního pojištění, obzvláště toho "se spořením". Poslední případ o kterém vím, byl ten, kdy poradce udělal ve firmě několik pojistek se spořením od zaměstnavatele. Právník napadl poradce s tím, že v době sjednání nenabídl klientovi tento příspěvek pravidelnou platbou na mimořádné pojistné, přestože tato volba v době sjednání existovala a byla pro klienta jednoznačně ekonomicky výhodnější. Důvod - vysoké provize. Takže poradce po pěti letech hezky ze svého a mimosoudně vracel přes sto tisíc korun, přestože v oboru již nepracuje. A odůvodnění právní kanceláře - poradce ve své době nejednal v zájmu klienta a s odbornou péčí. Toto je jenom začátek, pojišťovny se v rámci životního pojištění ještě ekonomicky pěkně prohnou, počkejme si rok dva, to pak bude jízda...

Zobrazit celé vlákno

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

24. 5. 2022 21:35 | Libor

Dobrý den, Dnes jsem náhodou našel článek ‘Jak zachránit peníze utopené v pojištění’ na peníze.cz. Bohužel mám zkušenost s něčím podobným. Poradkyně Partners mi doporučila pojištění Flexi, někdy v roce 2014, po více než 5 letech, když jsem zjistil, že odkupná hodnota neexistuje, mi další poradce Partners poradil pojistku vypovědět abych neposáílal někam, 500kč měsíčně. Doplatil jsem nějaké penále a vyvázal se z placení nesmyslu. Argumentace pojišťovně, že já jako klient nemůžu za neschopnost institucionálních investorů ani to, že po více než pěti letech jsem v ceně pojistného platil více méně poplatky a setkal s výsměchem až odmítavým stanoviskem pojišťovny cokoli vysvětlovat. Můj dotaz, po přečtení vašeho článku je, jestli náhodou nevíte / nemáte zkušenost s podobným případem a zda je nějaká šance, domáhat se ‘investované částky’ zpět. A to, i když pojistku jsem vypověděl už v roce 2020. Pojistka měla být životní a spoření prostřednictvím tzv. investování do konzervativních podílových fondů. Skutečnost byla odlišná a tzv. investování se nekonalo, protože úložka z větší časti pokrývala poplatky pojišťovny. Předem děkuji za odpověď a případný odkaz na někoho s podobnou zkušeností. S pozdravem Libor
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2018 19:03 | Petra

Dobry den chtela bych se zeptam ceska pojistovna mi mela vyplatit prenize za zivotni pijiste ano zrusela jsem to driv ale pani co mi to uzavirala mi rikala ze mi vyplatej odkupne a najednou me odkupne cini 0 chtela jsem poradit co mam delat dekuji vrbova petra
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2016 15:53 | Jakub Jarolímek

Zdravím, nevím, jestli to je ještě aktuální, pokud ano, ozvěte se na mail a já Vám dám kontakt..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2015 11:55 | Roman

Zdravim,nemate prosim kontakt na nejakou firmu, ktera se specializuje na zastupování klientů v oblasti životního pojištění? Diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2015 21:09 | Míra P.

Budete se divit, úspěšných klientů (tedy odškodněných pojišťovnou) začíná být čím dál více a pojišťovny se začínají rády vyrovnávat mimosoudně. Vzniká i spousta právnických firem, které se specializují na zastupování klientů v oblasti životního pojištění, obzvláště toho "se spořením". Poslední případ o kterém vím, byl ten, kdy poradce udělal ve firmě několik pojistek se spořením od zaměstnavatele. Právník napadl poradce s tím, že v době sjednání nenabídl klientovi tento příspěvek pravidelnou platbou na mimořádné pojistné, přestože tato volba v době sjednání existovala a byla pro klienta jednoznačně ekonomicky výhodnější. Důvod - vysoké provize. Takže poradce po pěti letech hezky ze svého a mimosoudně vracel přes sto tisíc korun, přestože v oboru již nepracuje. A odůvodnění právní kanceláře - poradce ve své době nejednal v zájmu klienta a s odbornou péčí. Toto je jenom začátek, pojišťovny se v rámci životního pojištění ještě ekonomicky pěkně prohnou, počkejme si rok dva, to pak bude jízda...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2015 10:51 | kiff

Případ popisovaný v článku je skutečný, pak je v článku odkaz na jiný starší text o tomtéž – taky úspěch.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2015 7:40 | Tarzan

Jak dostat peníze z kreditu u T-mobile ? Na www.platmobilem.cz to nevyužiju ani jako placení parkování či MHD. nejde to ani přeposlat na PayPal a něco zaplatit :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2015 5:51 | Hellebrand

Chtěl bych vidět alespoň jednoho klienta kterékoliv pojišťovny, který bude úspěšný. Stačí si přečíst pojistné podmínky ( a součástí každé pojistné smlouvy je formulace, že mu PP byly předány ( i kdyby tomu třeba tak nebylo ), tak podepisuje, že je dostal).V těch je vše velmi dobře ( ve prospěch pojišťoven ) ošetřeno. To vůbec neznamená, že bych s jakýmkoliv " investičním" životním pojištěním souhlasil. Právě naopak, je to naprostý ekonomický nesmysl a je naprosto jedno, jestli je uzavřené u americké, ruské či české xy pojišťovny .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services