Očima expertů: Bude se za první tři dny nemoci zase platit?

Simulantenbande. Celý ten český národ není než banda simulantů, říkal vojenský doktor Bautze ze Švejka. Když se přestaly vyplácet náhrady mzdy za první tři dny pracovní neschopnosti, počet nástupů na neschopenku klesl na polovinu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 3. 2015 9:02, Timy

Tak jsem z těch blábolů, co zde prezentují redakcí oslovení soudruzi, trošku zmaten. Hlavně pan Juříček to totálně zabil hláškou: "Tato statistika mluví za vše." Takže podle té statistiky jsme jako zdravější nebo co? Pan Mach mě taky zklamal, o Kovandovi ani nemluvím. Realita je taková, že když jsem nemocný, tak musím vybrat dovolenou nebo to přechodit (a roznést virus mezi kolegy). Dovolená je určena k úplně jinému účelu, než k léčení nemoci. Pokud si mám (podle pana Macha) připlatit za pojištění, abych dostal proplacen i první den nemoci, tak by mi ale nesměl stát "sežrat" půl výplaty! Takže: pokud mě stát nutí odevzdat půl svého výdělku, tak za to sakra taky očekávám nějaké protihodnoty. To, že stát k proplácení počátku mé nemoci nutí mého zaměstnavatele, je taky pěkná prasárna. Proč mi teda stát strhává nemalou částku na nemocenské pojištění, když k proplacení mojí případné nemoci nutí mého zaměstnavatele? Zrušit takový zasraný stát, po kterém je hovno a jenom každého okrádá a nic za to neposkytuje!

+74
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

30. 10. 2018 17:30 | Jana

Proplacení nemocí v prvni 3 dny by mělo by automatické. Platíme si nemalé pojištění.Jak je možné že poslanci jsou stejní lidé jako mi a neschopenku mají placenou plnou palbou hned od prvního dne.Kdyz ja budu nemocná tak první tři dny přijdu o peníze které mi budou chybét v domácím rozpočtu .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2015 10:34 | Zamestnankyne

Ja jen vim ze od te doby co se prvni 3 dny nevyplaci na mne po celou zimu nekdo v kancelari kasle. Ma to za dusledek zvysenou nemocnost me osoby (mimochodem jsem drive byla nemocna tak jednou za rok, ted se to alespon ztrojnasobilo). Navic pak prinesu nemoc domu, kde onemocni i deti a cela rodina. A takovych jako ja bude vic--kteri i pres veskerou peci o sve zdravi, onemocni protoze uplne nachcipani lide chodi do prace kvuli tomu ze by mohli ztratit par tisic korun vydelku. Myslim si ze toto je prinejmensim nefer, ale predevsim neefektivni jelikoz se takovymto zpusobem nemoc prenasi na daleko vic lidi a leceni vic lidi stoji i vic penez. Takze diky bohu ze se uvazuje o znovuproplaceni prvnich tri dnu nemoci. A motivace zamestnancu at se resi jinymi zpusoby, ne pres moje zdravi.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2015 14:29 | Ata

Nějak tomu nerozumím, je přece jasné, že pokud člověk nebude opravdu nemocný, tak mu praktický lékař nevystaví neschopenku, nebo je snad možné dostat neschopenku na přání? Možná je ten zakopaný pes se zvyšováním nemocnosti v případě proplácení prvních třech dnů nemoci i někde jinde.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2015 21:26 | T

Mám nápad - zvýšit korporátní daň o 2 procenta, nemocenskou bude platit stá, a můžeme na nemocenskou všichni - a nikomu se nic nestane, ani malým zaměstnavatelům, kteří jsou ohroženi každým zvýšením odvodů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2015 0:42 | Jana

Citace - mario / 06.03.2015 07:54

Co to je zas za řeči. Pro každého v tomhle platí podle zákona stejná pravidla. Jestli je někdo podnikatel nebo živnostní, tak nedostane nic. Nepočítejme pořád s tím, že se o nás stát postará, nebo to s námi skončí špatně!
Ne ne ne. stejná pravidla neplatí!!! Dávno ne! Stačí se podívat do řad našich poslanců a zákonodárců, nehledě na vojáky apod. Když nemoc, tak hezky za 100%! A stát se o nás zase tak nestará- vzhledem k výši stržených daní a podobně!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2015 11:18 | jezevec

zdá se že autor textu, ale dokonce i někteří dotázaní "odborníci" podlehli mýtu, že pokud se vrátí proplácení prvních tří dní nemoci zaměstnavatelem, že to zaměstnavatel bude platit jaxi ze svého. ale nebude. stejně jako nebude platit "ze svého" dovolenou, svátky, nebo pojistné jakoby placené zaměstnavatelem za zaměstnance. zaměstnavatel to přičte zaměstnancům k ročnímu platu a ubere jim to jinde - sníží se osobní ohodnocení, uberou se výhody, zpozdí se zvýšení mezd, při příštím propouštění jako prvního vyrazí toho kdo je nejčastěji nemocný. zase na to doplatí ti, na jejíchž ochranu to bylo iniciováno - bohužel to vymýšlejí debilové odtržení od reality.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 9:51 | D

Mohu to posoudit z hlediska zdravotnictví. Pokud socani populisticky zavedou placení i prvních tří dní nemoci, čekárny, zvlášť u praktických lékařů, budou opět narvány k prasknutí. Babiš by měl setsakra zbystřit, protože ho zdravotnictví bude stát mnohem víc peněz,než tomu bylo. Již nyní si po zrušení regulačních poplatků chodí opět důchodci masivně popovídat, přeměřit tlak a probrat jiné prkotiny, když je to zase "zadarmo". Samozřejmě si k tomu hned nechají napsat nějaký lék "na pojišťovnu", takže lékárny zažívají žně a zdravotní pojištění mizí za blbosti. Když se zavedou ještě placené první tři dny nemoci, přibydou k tomu ještě simulanti a ulejváci všeho druhu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 9:41 | Miroslav

Podnikatelé si po revoluci udělali ze státu dojnou krávu. Když neměli například ve stavebnictví v zimním období práci, posílali své zaměstnance domů na nemocenské / státe plať / a stát platil. Trvalo to několik let, kdy takto za zaměstnavatele platil stát. Znám to od svých kamarádů, kde jim jejich zaměstnavatelé řekli, že nemají v zimních měsících práci a posílali je rok co rok na nemocenské a oni chodili pěkně na pivo, kde to povykládali svým kamarádům jak mají volno a můžou si posedět. Jak bylo po zimě, práce byla a oni zázračně ozdravěli ze dne na den. Potom to stát naštvalo a vymyslel to, že zaměstnavatelé museli první týdny platit svým zaměstnancům a to už nemá cenu je posílat na nemocenskou, i když i v dnešní době se to děje, ale to už nezaměstnávají většinou ty pracující na stavbě, protože se z nich staly OSVČ a tak je lepší přes zimu se hodit na pracák a státe opět plať. Pak se nedivte, že stát opět zuří, protože pořád za někoho platí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 9:02 | Timy

Tak jsem z těch blábolů, co zde prezentují redakcí oslovení soudruzi, trošku zmaten. Hlavně pan Juříček to totálně zabil hláškou: "Tato statistika mluví za vše." Takže podle té statistiky jsme jako zdravější nebo co? Pan Mach mě taky zklamal, o Kovandovi ani nemluvím. Realita je taková, že když jsem nemocný, tak musím vybrat dovolenou nebo to přechodit (a roznést virus mezi kolegy). Dovolená je určena k úplně jinému účelu, než k léčení nemoci. Pokud si mám (podle pana Macha) připlatit za pojištění, abych dostal proplacen i první den nemoci, tak by mi ale nesměl stát "sežrat" půl výplaty! Takže: pokud mě stát nutí odevzdat půl svého výdělku, tak za to sakra taky očekávám nějaké protihodnoty. To, že stát k proplácení počátku mé nemoci nutí mého zaměstnavatele, je taky pěkná prasárna. Proč mi teda stát strhává nemalou částku na nemocenské pojištění, když k proplacení mojí případné nemoci nutí mého zaměstnavatele? Zrušit takový zasraný stát, po kterém je hovno a jenom každého okrádá a nic za to neposkytuje!
+74
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 8:38 | ttt

...to jsem nevedel, ze mate v ustavu pristup k internetu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2015 8:32 | Karel Marx

Svobodný a otrok, patricij a plebejec, baron a nevolník, cechovní mistr a tovaryš, vedli nepřetržitý boj, tu skrytý, tu otevřený, boj, který pokaždé skončil revolučním přetvořením celé společnosti nebo společným zánikem bojujících tříd.
Naše epocha, epocha buržoazie, se však vyznačuje tím, že třídní protiklady zjednodušila. Celá společnost se stále více štěpí na dva velké nepřátelské tábory, na dvě velké, přímo proti sobě stojící třídy: buržoazii a proletariát.
Podstatnou podmínkou existence a panství buržoazní třídy je hromadění bohatství v rukou soukromníků, tvoření a rozmnožování kapitálu. Podmínkou existence kapitálu je námezdní práce. Námezdní práce je založena výhradně na vzájemné konkurenci mezi dělníky. Pokrok průmyslu, jehož bezděčným a povolným nositelem je buržoazie, však dělníky rozdělené konkurencí sdružuje, a tím je revolučně sjednocuje. Rozvojem velkého průmyslu je tedy buržoazii pod nohama podemílána sama základna, na které vyrábí a přivlastňuje si výrobky. Buržoazie produkuje především svého vlastního hrobaře. Její zánik i vítězství proletariátu jsou stejně nevyhnutelné.
Průměrná cena námezdní práce se rovná mzdovému minimu, tj. sumě životních prostředků nutných k tomu, aby dělníka zachovaly při životě jako dělníka. Co si tedy námezdní dělník přivlastňuje svou činností, stačí pouze k reprodukci jeho holého života. Nechceme naprosto odstranit toto osobní přivlastňování výrobků práce, sloužící bezprostředně k reprodukci života, přivlastňování neponechávající žádný čistý přebytek, který by mohl vytvořit moc nad cizí prací. Chceme jen odstranit nuzácký charakter tohoto přivlastňování, kdy dělník žije jen proto, aby rozmnožoval kapitál, a žije jen potud, pokud to vyžaduje zájem panující třídy.
Děsíte se, že chceme zrušit soukromé vlastnictví. Ale v nynější vaší společnosti je soukromé vlastnictví zrušeno pro devět desetin jejích členů. Existuje právě proto, že pro devět desetin neexistuje. Vytýkáte nám tedy, že chceme zrušit vlastnictví, které předpokládá jako nezbytnou podmínku, že obrovská většina společnosti nemá vlastnictví.
Prvním krokem v dělnické revoluci je pozvednutí proletariátu na panující třídu, vydobytí demokracie.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 8:22 | ttt

Osobne bych u nikoho neproplacel nic minimalne prvni dva tydny. Mozna tri. Kdyz se podivame na komercni pojisteni, tak dava smysl pojistovat se od tretiho nebo ctvrteho tydne. Proc asi?! Ale zdroje jsou, jak pravi klasik, tak proc je trochu neprerozdelit, ze?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2015 7:54 | mario

Co to je zas za řeči. Pro každého v tomhle platí podle zákona stejná pravidla. Jestli je někdo podnikatel nebo živnostní, tak nedostane nic. Nepočítejme pořád s tím, že se o nás stát postará, nebo to s námi skončí špatně!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2015 5:11 | Jana

Ať Petr nebo Pavel, výše komentující když omarodí, dostanou 100% svého platu- to se to jinak marodí a rozhoduje!!!! Co pak dělají pracující, kteří berou minimální plat? Přecházejí, co se dá a když se nedá- mají tak na zaplacení nájmu a suchý chléb! S nataženou rukou o pomoc na úřadech také neuspějí!!! Začarovaný kruh, který by zozsekl jen ten, kdo prosadí, že naši zákonodárci dostanou k výplatě jen průměrnou mzdu- ti by se sakra starali, aby měli něco navíc!!! A lidé, kteří - v podstatě- na ně vydělávají by nemuselí živořit za minimální mzdy!!!
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Petr Fejk

manažer

Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services