Daňové přiznání 2015. Jak si snížit daně

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 4. 3. 2015 | 13 komentářů
Pokračujeme v sérii článků o dani z příjmů. Dneska poradíme, jak si daně snížit. Nečekejte fígly a triky za hranicí zákona. Přehledně a srozumitelně vyložíme, jaká daňová zvýhodnění a odpočty můžete letos v daňovém přiznání (zcela legálně) uplatnit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 3. 2015 22:34, Denisa

Dobrý večer od února jsem byla na nemocenske a od srpna na MD.MÁM nárok na vrácení daní nebo se nemocenská a mateřska do příjmu nepočítá. Děkuji za odpověď.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

17. 7. 2016 16:12 | Michaela

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli mám podepsat danové přiznání, pracuji na dpp jako přivýdělek k rodičovské, pobírám sociální dávky a bojím se že kdybych to podepsala tak by mi na to přišli. má stím někdo zkušenosti? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2016 17:46 | majka

Dobry den dokoncuju střední a dělám u zaměstnavatele na dpp myslíte ze jak mile mi končím školu ze zdr.soc. musim platit sama nebo zamestnavatel
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2016 16:38 | Aneta

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele a v průběhu roku jsem ukončila pracovní poměr. Do konce roku jsem byla vedena na úřadu práce a pobírala jsem od úřadu práce peníze. Daňové přiznání stačí podat do data ukončení pracovního poměru ? Částky pobírané od úřadu práce se do přiznání nezohledňují? Tudíž do přiznání vyplním jen to, co je uvedeno v potvrzení o zdaň. příjmech od zaměstnavatele ? Samozřejmě k přiznání dodat potvrzení od úřadu práce o evidenci. Děkuji za odpověď
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2016 10:28 | Miroslav Řehák

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli mám nárok na daňovou slevu na dítě,když se mnou nežije ve společné domácnosti.Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2016 13:35 | Andrea Urbancová

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Jsem studentka, pracuji na ŽL na vedlejší činnost a ještě jsem letos pracovala na dohodu o provedení práce. Firma mi poslala teď potvrzení o zdanitelných příjmech, kde mám napsáno, že se mi může vrátit cca 1500,- za sraženou daň. Bohužel si nejsem jistá, kam mám toto v daňovém přiznání vyplnit...? Vždy jsem vyplňovala daňové přiznání až od řádku 37. K tomu ještě uplatňuji 60% paušál. Děkuji moc za radu!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2016 15:01 | Jiřina

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se může uplatnit sleva na dani na družku? Někde jsem slyšela, že to jde, ale musíme mít potvrzení od úřadu, že žijeme ve společné domácnosti jako druh a družka. Žijeme ve spol. domácnosti už od roku 2006 a máme spolu 3 děti, já jsem na rodičovské dovolené. děkuji Jiřina
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2016 0:01 | Žaneta

zdravím,..také bych se potřebovala zeptat,.. jsem na MD druhým rokem,ale rok pracuji,...cca půl roku jsem měla brigádu na DPČ DPP sami mi to změnili,.ted mám na HPP a jsem po zkušební době takže na neurčito,..přišli mi papíry na daně,ale jen od doby kdy jsem na HPP,...chtěla bych se zeptat když jsem pracovala brigádně tak si žádat o vrácení nemůžu? a ted to jde?? jinak mám dvě děti,ale slevu na daně má můj druh,který je otcem,.jsme spolu 15 let,..a ještě bych se chtěla zeptat,.na co vše se dá uplatnit vrácení daní??? slyšlea jsem,že se do toho dá započíst,.hypotéka-jako překlenovací úvěr,..školka,...atd,..můžete mi to prosím vysvětlit? předem moc děkuji Žaneta
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2016 14:35 | Marie Nováková

Prosím o radu.Manžel si bude podávat sám daňové přiznání za rok 2015.Já pracuji na zkrácený úvazek a od konce září až do konce prosince 2015 jsem na nemocenské. Jelikož nevydělám 68 tisíc korun, může si manžel na mě uplatnit slevu na daních? počítá se do jeho daňového přiznání i moje nemocenská a pokud ano,kdo mi dá nějaké potvrzeni kolik korun ta nemocenská byla,nebo stačí doložit jen výpisem z účtu ? Pro upřesnění , nemocenskou ni posílá sociálka na účet. Děkuji Marie
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2016 16:58 | RS

Pokud nemáte zároveň třeba příjmy z podnikání, měli by Vám vše spočítat v zaměstnání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2016 16:52 | RS

PVN si do DP nedáváte ani žádné další dávky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2016 15:17 | Martina

Dobrý den,od 1.4.2015 jsem vedena na úřadu práce ,brala jsem 5měsíců podporu,vyplňuji to do daňového přiznání?předem děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2016 14:33 | Soňa

Díky za vysvětlení, ale nedočetla jsem se, když firma (s.r.o.), resp. její účetní, kde pracuji mi řekla, že se to tady nedělá a pokud chci uplatnit snížení daně, tak si mám daňové přiznání udělat sama. Je to vůbec možné? Jsem si myslela, že to je automatické. Díky za odpověď Soňa
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2015 22:34 | Denisa

Dobrý večer od února jsem byla na nemocenske a od srpna na MD.MÁM nárok na vrácení daní nebo se nemocenská a mateřska do příjmu nepočítá. Děkuji za odpověď.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services