Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 23. 2. 2015 | 4 komentáře
Když se ocitnete v tak hluboké finanční tísni, že po zaplacení bydlení nezbývá na život, stát hodí záchranný kruh: lidem v hmotné nouzi vyplácí příspěvek na živobytí. Kdo na dávku pro nejchudší dosáhne a o kolik domácímu rozpočtu přilepší, se dočtete na příštích řádcích. Výši příspěvku na živobytí spočte naše kalkulačka.

22. 4. 2015 5:52 | ivana.axelka

Dobrý den,bydlím v regionu,kde si udělali své soc. dávky sami podle toho,že si udělali na ubytovnách s jednoho pokoje zájezdní hostince,v jednom pokoji,který měli užívat nanejvíš 2lidé bydlelo i 8lidí a majitel za vodou.Já jsem žila z 8 030 na měsíc i z životním minimem a bydlení mne stojí 7300,sranda nikdo se mne neptal jak to můžu vydržet jen at dojdu každý měsíc podepsat že jsem zaplatila no a od Nového roku jako mávnutím se vše změnilo neptali se kde a zač žiji jen mi řekli at si vyměním byt s kaucí na tři měsíce dopředu,a kde na to vzít je nezajímá,svině dostali mne do situace,životní,že mám dluhy, exekuce,a nevyhrabu se z problémů nějakých hodně roků.Každá rada jak na ně mi dá sílu něco dělat pro systém,děkuji Hyklová
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 1. 2016 19:48 | Zdendabumbumkanón

Dobrý den.Jsem OSVČ,na zimní-4 měsíce přerušuji živnost a jdu na ÚP žádat o podporu,která číní cca 3.700,- Kč. Mám v péči dceru studentku,která dostává od matky 3.300,- Kč. Pravidelně si žádám o příspěvek na bydlení. Když jsem výdělečně činný a múj příjem vychází v daň.přiznání např.cca 8.000,- Kč/měs, ÚP nebere pro výpočet příjmu tento múj příjem dle daň.přiznání,ale z prúměrné mzdy v ČR. Což se mi jeví nesprávné. Když jsem ale v evid.na ÚP, na výpočet berou tu částku,co dostávám. Tím mě lákají,abych byl na ÚP delší dobu a příspěvek na bydlení budu mít násobně vyšší. Proč to tak je.?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

2. 2. 2016 13:58 | eva skřivanová

Dobrý den,mám dceru a ta má 5letou dceru,bydlí v podnájmu kde platí 6030+el.a plyn 800kč.1000kč.školka(do které musí chodit jelikož je předškolák)to je 7830kč výdej,od soc.bere na bydlení 5200a2300z hmotné nouze+1000 alimenty,když nese na soc.ukázat složenky o zaplacení tak je složenka na1000kč.za školku nezajímá?tomu nerozumím vždyt je to nutný výdej?jo ještě má 500přídavek na dítě,tak má celkem 9tis.má tedy 1200na měsíc,je to hrozné jak pro ní tak pro nás protože jí musíme hodně pomáhat jak tím aby měly co jíst a co nás stojí dál oblečení,boty?hrůzu mám až půjde malá do školy,kde na to vezmem jsme s manželem invalidní,jak je možné že ti hůře přispůsobilí si na soc.dávky nestěžují,ba na opak nemůžou si to vynachválit.Děkuji že jsem si mohla postěžovat
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 3. 2016 21:39 | Lenka Švajkova

Dobrý den mám syna ve věku 16 let chodí do 8 ZŠ Dobřiš.Jsem momentalně od 1.2.2016 bez přijmu dostavam na syna jen 700 kč přidavky a 1700 kč alimenti .Jinak nic nepobyram.Momentalně jsem se dostala do dluhu na najmu a o byt jsem přišla.Jsme ted bez domovci.Tet mi starši syn nabydl strechu nad hlavou jsme u neho na cerno, bojim se ze i on timto muze prijit obydleni .prosim muzete mi nak pomoc s teto situae .Nebo alespon mi poradit.Moc vam dekuji opravdu uz nevim co dal.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Klára Samková

advokátka

Martin Pomothy

podnikatel, ČSFD.cz

Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
97,93 %

z 145 duelů
Martin Pomothy
ÚSPĚŠNOST
96,91 %

z 97 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Fixace, Pákové produkty, Oběživo, daň z příjmů, banky, petr mach, lukáš kovanda, václav stárek, SSŽ, Alena Čechová, zálohy na daň, filip zachariáš, vladní pobídky, balíček, Birell, Samuel Huntington, Every Day The Same Dream, plynové vozíky

007S0JAK, 5C58511, 9A72529, 5C58511, 6C61932

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK