Péče o maroda v rodině. Výpočet ošetřovného v roce 2015

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 16. 2. 2015 | 6 komentářů
Rozstonalo se vám dítě nebo jiný člen rodiny a potřebujete s ním zůstat doma? Přečtěte si, za jakých podmínek dostanete v roce 2015 ošetřovné, a nechte naši kalkulačku vypočítat, kolik to dá.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 4. 2015 15:10, panterka

Dobrý den,syn jde na operaci a po propuštění je nařízen domácí dohled nejméně 48 hodin.Synovi je 25 let a bydlí sám,na jiné adrese.Mám nárok na nějaké placené ošetřovné nebo musím jít na dovolenou? Děkuji za odpověď.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

27. 1. 2016 16:21 | Dana

Dobrý den, stalo se mi, že čerpám rodičovský příspěvek, dítěti je 1 rok a tři čtvrtě, v prosinci jsem nastoupila do práce, abych si přivydělala, protože manželovi se stal úraz s rukou a nám by chyběly peníze. Jenže syn dostal akutní laringitidu a musela jsem zůstat jeden den doma, manžel měl vykloubený loket, tak jsem ho nemohla nechat s ním samotného. Vzala jsem si OČR, abych to měla u zaměstnavatele omluvené. Nechci žádné peníze z nemocenského pojištění. Jak to mám se sociálkou vyřídit. Mohou mi vzít rodičovský příspěvěk? Moc děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 1. 2016 20:01 | Vera

Dobry den jsem na rodicovske dovolene, syn onemocnel muze si vzit manzel osetrovani, když jsem zamestnana, dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2016 17:24 | neubauer otakar

manžele 70tileti manželka ma alzhaimra aja se oni musim starat cele dni sama uz nic neudela a vse zapomina tudižji nemohu nechat samotnou a delat vse i s nakupy a varenimmamnarok na ošetrovne dekujiza odpo ed neubauef
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2015 23:11 | Josef

Dobrý den, již na přelomu z října na listopad jsem měl ošetřovné na manželku (8 dní), která je již na úřadu práce po tříleté mateřské. S doktory vše v pořádku, byli mi vystaveny počáteční i konečné doklady k ošetřování. Píšete zde, že ošetřovné vyplácí okresní správa sociálního zabezpečení. Chci se proto zeptat jestli tedy mám nárok na nějaké peníze či nikoliv i když je žena na úřadu práce a také jak dlouho mají úřady pro zaslání peněz. Děkuji mnohokrát za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2015 15:10 | panterka

Dobrý den,syn jde na operaci a po propuštění je nařízen domácí dohled nejméně 48 hodin.Synovi je 25 let a bydlí sám,na jiné adrese.Mám nárok na nějaké placené ošetřovné nebo musím jít na dovolenou? Děkuji za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2015 13:34 | veronika

Mám dotaz.když by si vzal manžel ošetřování na mě po císařském porodu,nebo na první dítě o které bych se nemohla tím pádem starat,kam jít a koho žádat? Nebo prostě Coma manžel udělat? Děkuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services