Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zvažujete odchod do předčasného důchodu? Přečtěte si, za jakých podmínek do něj můžete, a nechte naši kalkulačku vypočítat, jak takové rozhodnutí ovlivní výši penze.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 3. 2015 18:30, Agata

Je to binec.Je mi 57 let odpracováno 32 let jen jednou jsem musela na nemocenskou na operaci (30 let jsem jsem nebyla v pracovní neschopnosti)propustili mě Pak jen ÚP, bydlím v MS kraji, mám maturitu i zkušenosti,nikdo mě nezaměstná, , manžel ID 1.Žijeme pod hranicí chudoby, na nic nemáme nárok.Oba jsme celý život pracovali dnes žijeme v bídě.Hlavně že všechny cigány stát bohatě živí na všem.cigán chodí nakupovat s vozíkem, hraje automaty a kuří a pije-každá podpora je velký mejdan. je to bordel
nikdy nepracovali a přesto si žijí nad poměry.Něco je špatně, ta MPSV je hloupá nebo záměrně slepá, lidem co tu dělali nepomáhá, není v obraze. Pomozte nám lidem po padesátce co se stále práce doprošujeme ale nikdo nám ji nedá.proč mám trpět za cigoše??????????

Reagovat

+746
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

10. 2. 2015 8:31 | Vladimír

Je to individuální, mohu popsat příklad mé manželky.
Odešla do předčasného důchodu dva roky před termínem (čtyři děti, takže v 57 letech). Vyměřili jí 11.000 Kč (žádný zázrak, s tím jsme počítali, ale v lepších časech si slušně naspořila na stavebním spoření, stále si ukládá 1.000 Kč na důchodovém, má nějaké akcie a "kalouskovy" dluhopisy, já zatím vydělávám slušně, naše děti taktéž, bydlíme ve svém, před nedávnem zkolaudovaném domě, takže se snad do budoucna nějaké chudoby bát nemusí). Normální důchod by prý měla asi o 1.400 Kč vyšší.
Takže za ty dva roky dostane 264.000 Kč + ušetří na odvodech dalších 91.000 Kč (platila 3.800 Kč měsíčně). Přišlo nám to být výhodné, živnost už jí tolik nevynášela, má teď spoustu času na vnoučata, cestování, domácnost i na mě (a navíc dostala slevu na dráze a v knihovně - vlakem tedy nejezdí a v té knihovně to je ušetřená stovka ročně):).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+63
Líbí
Nelíbí

10. 2. 2015 19:11 | ppetr1

kalkulacky uplne na nic. ja kalkuluji s predduchodem 5 let a kalkulacka nikde neni.odpracovano 35 let a nadprumerny prijem po celych 35 let.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

12. 2. 2015 21:24 | fred Kalousek

Mohl by někdo znalý vysvětlit "Počet let pojištění ke dni vzniku nároku na důchod"? Míní se dnem vzniku nároku na důchod A) - den, kdy vzniká nárok na "normální" dúchod nebo B) den, kdy člověk odchází do předčsného důchodu?
Pokud by platilo B), byl by odchod do předčasného důchodu ještš nevýhodnější. Při odchodu o 5 let dříve by člověk "ztratil" 5 x 1,5 = 7,5% za roky pojištění a 26% za předčasný důchod.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2015 8:48 | hornik

Jak se spocita duchod,kdyz beru rentu (pracovni uraz na dole)
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

17. 2. 2015 19:43 | Eva hola

Manzel me zemrel v roce 2010 rijen.nemam narok na vdovsky duchod je to nehoraznost.tabulky zmeny jak k tomu prijdu.tak to byla velka strata a pak toto.koukejte to zmenit.manzel si poctive vse platil pracoval.pak prisla nemoc
Reagovat | Citovat

+26
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2015 18:30 | Agata

Je to binec.Je mi 57 let odpracováno 32 let jen jednou jsem musela na nemocenskou na operaci (30 let jsem jsem nebyla v pracovní neschopnosti)propustili mě Pak jen ÚP, bydlím v MS kraji, mám maturitu i zkušenosti,nikdo mě nezaměstná, , manžel ID 1.Žijeme pod hranicí chudoby, na nic nemáme nárok.Oba jsme celý život pracovali dnes žijeme v bídě.Hlavně že všechny cigány stát bohatě živí na všem.cigán chodí nakupovat s vozíkem, hraje automaty a kuří a pije-každá podpora je velký mejdan. je to bordel
nikdy nepracovali a přesto si žijí nad poměry.Něco je špatně, ta MPSV je hloupá nebo záměrně slepá, lidem co tu dělali nepomáhá, není v obraze. Pomozte nám lidem po padesátce co se stále práce doprošujeme ale nikdo nám ji nedá.proč mám trpět za cigoše??????????
Reagovat | Citovat

+746
Líbí
Nelíbí

17. 5. 2015 2:33 | thielk

Brzy mi bude 51 let,mám odpracováno 30 let,kdyby se nepočítaly odpracované roky od 18,tak už 31 let,2 roky jsem evidovaná na ÚP,asi jsem přestárlá,děti jsem vychovala 3,do důchodu mám jít až za 12 let,co jako budu dělat těch 12 let,to mi není jasný,jsem sama s nejmladším synem,celý život jsem odváděla daně,ale to nezaručuje nárok na práci,pokud by to šlo,jako že to nejde,šla bych do předčasného důchodu,dcera má synka,pomohla bych jí s ním,až dosáhnu důchodového věku,vnukovi bude už 13,to babičku nebude moc potřebovat.
Reagovat | Citovat

+30
Líbí
Nelíbí

17. 7. 2015 17:47 | Pletich Vladimír

Co by jste chtěli po zločincích a zrádcích které pořád volíme a ti si říkají "do nich dokud jsou blbí" a proto je potřeba se probrat a vyčistit parlamentní žumpu od hnoje !!!!
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

16. 10. 2015 6:51

Ano, taky s tím nesouhlasím. Mne chybí 10 měsíců, abych po manželovi brala důchod. Byl nemocný 2 roky a umíral, ale to ještě platilo to, že 4 roky zpět musím splňovat podmínky. On se ale ještě na 2 roky uzdravil, a pak přišla smrt. Mezi tím zkrátili podmínku na 2 roky, a to už mi chybí 10 měsíců. Tak nic, jsem bez důchodu a přesto jsme žili v manželství 38 let. Proč to není odstupňované na roky v manželství? Třeba by nebylo tolik rozvodů. Rodina základ státu už neplatí. Smutné.
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eva hola 17. 02. 2015 19:43)

2. 3. 2016 14:07 | Růžena Křápková

úplně u mě stejný píklad :Brzy mi bude 51 let,mám odpracováno 30 let,kdyby se nepočítaly odpracované roky od 18,tak už 31 let,2 roky jsem evidovaná na ÚP,asi jsem přestárlá,děti jsem vychovala 3,do důchodu mám jít až za 12 let,co jako budu dělat těch 12 let,to mi není jasný,jsem sama s nejmladším synem,celý život jsem odváděla daně,ale to nezaručuje nárok na práci,pokud by to šlo,jako že to nejde,šla bych do předčasného důchodu,dcera má synka,pomohla bych jí s ním,až dosáhnu důchodového věku,vnukovi bude už 13,to babičku nebude moc potřebovat. A místo toho aby dělai maldí ,,taky mi máme dřít až do 62let,,tak to si nás vnoučata užiji ,,pak zatřepeme papučemi,, prachy zbalí stát ,,,to je výborný,,
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (thielk 17. 05. 2015 02:33)

5. 3. 2016 5:29 | Věra Hávová

Dobrý den zeptala bych se v únoru 2018 bych měla jít do důchodu chci o rok dřív mám žádat v prosinci nebo raději začátkem dalšího roku Děkuji
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

6. 4. 2016 12:51 | eess

Vám chybí 10 měsíců, mně pouhých 42 dnů. Taky jsme spolu byli 38 let. Je to sprosťárna.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 16. 10. 2015 06:51)

27. 5. 2016 13:15

Je mi 54 let firma v které jsem pracovala se bude zavírat mám odpracováno 31 let nikdy jsme nebyla na ÚP a za těch 31 let jsem snad marodila 4x.Vždy krátkou dobu se schřipkou jsem běžně chodila do práce.Do důchodu mám 9 let a nikde mě nechcou, že už jsem stará. Za komunistú to bych šla příští rok do důchodu. K těm našim maminkám se bývalý režim choval s úctou. Ženy odcházeli do důchodu a alespoň si ho užily to mi prdnem na desku ještě v něm nebudem a jak je tady psáno prachy sežere stát. Už tak na nás ušetří miliony když se odcházíme později do důchodu.Celej život člověk odvádí daně a důchodové pojištění.Je to pak k naštvání když na obyčejných lidech chcou ušetřit a milióny se cpou na běžence a hlavně na logistiku okolo nich.O cigánech se už tady psalo.Co bude, ale s našimi dětmi a vnoučaty.A jak je to v jednoum filmu "zlatí komunisti".Člověk by třeba ještě pracoval, ale za jedno práci nenajde a je taky už utahanej.Ono by se taky mělo brát vřetel co člověk celý život dělá.
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

9. 8. 2016 18:45

Dobry den mužů vás článek dat na fc je to krasne napsano.dekujiMirka
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Agata 27. 03. 2015 18:30)

9. 8. 2016 18:46

Dobry den mužů vás článek dat na fc je to krasne napsano.dekuji.Mirka.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 05. 2016 13:15)

9. 8. 2016 18:48

Dobry den,napsala jste to moc hezky chtěla bych vás článek dat na fc.dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 05. 2016 13:15)

9. 8. 2016 19:28

Ať vás to ani nenapadne. To nevíte, že fc je nástroj světového židovského spiknutí?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 09. 08. 2016 18:46)

21. 8. 2016 18:06 | Vladimír 58 let

Mám odrobenych přes 40 let . Pracuji manualne a už mám problémy s klouby dolních končetin. 5 let a něco do starobního důchodu. Nevím jestli tempo v práci vydrzim
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

10. 9. 2016 19:27 | Dusan Gazi

Mam odpracovano 37 let je mi 54 let kdy muzu do predcasnyho duchodu.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

21. 9. 2016 19:59 | J.Novakova

mám odpracovaných 44 let jen nepatrné jsem marodila důchod hrůza za to se nedá žít
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Jan Kočka

podnikatel

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
61,54 %

z 78 duelů
Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
15,00 %

z 60 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Aktivum, Outsider, Sazba P plus, ochranná lhůta, změna zaměstnání, pracovní poměr, zákoník práce, dohoda o zrušení pracovního poměru, jednota, komise, bohumír ďuričko, hrubá mzda, bankovní sowftver, l’oreal, Essox, soukromé zdravotní pojištění, Webkonto, správní řízení

4A92963, 2SE1783, 3AE0655, 3AE0654, 3AE0651

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK