Hledání ideální nuly. Přehled běžných účtů zdarma

Každé zadarmo něco stojí. Aspoň u většiny „bezplatných“ běžných účtů to tak funguje. Abyste nemuseli solit, musíte splnit nějaké podmínky. A samozřejmě: co je pro někoho brnkačka, může být pro jiného nemožný úkol. Vyberte svého favorita v našem přehledu nejlevnějších účtů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2015 20:03, Petr

Česká spořitelna to je ostuda - okrádají nejvíce bezbrané, DŮCHODCE A TĚLESNĚ POSTIŽENÉ, kteří zvykli dle železné košile jsou nepřímo zatlačeni do této komunistické banky, které z daní občanů ČR byly rozesety pobočky do mnoha maličkých obcí a měst a tak mají tuto důležitou klientelu v své pasti.

+41
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

15. 4. 2018 8:50 | Gabo

Tak... článek je tři roky starý :) to k té Creditas. A pokud jde o špatné zkušenosti s jinými ústavy, určitě budeme rádi, když se o ně nezištně podělíte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2018 11:15 |

Chybí v seznamu Banka Creditas. Naopak je v článku dost bank, které bych doporučil akorát tak svému nepříteli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2016 17:18 | Mif

U mne vede equa bank nikdy jsem nemnel s nicim problem, airbank taky v pohode ale u FIO mam problem se dostat ke svym penezum, nahlaseni vyberu hruza tel. vam nikdo nezvedne. Na email mi zareagovali okamzite ale na vyberu se nedalo s panem domluvit nic. nakonec si urcil datum sam samozrejme ze se mi to moc nehodilo ale o dva dni dal se muze neco zmenit tak jsem to nechal. Ale nestihl jsem to tak jsem sel dalsi den s myslenkou ze by to slo dostat vsak to je jen den jen ze jsem se mylil tak ze ne odesel jsem s prazdnou. Tak jsem se ptal jak to udelat az to mam treba vic dni ze ted v praci mam toho hodne. Tak pri si mam nahlasit vyber na vic dni. tak jsem tak udelal a samozrejme jsem chodil v noci domu a to je vsechno zavreno tak mi prislo oznameni stahnuti 900kc za nevyzvednuti nahlasene sumy. tak super. Rusim radeji ucet a jdu jinam :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2015 18:46 | Lenka Zahajská

Dobrý den. Jsem v podobné situaci. Mám běžný účet u KB spojený s hypotékou. Podmínku tří odchozích plateb měsíčně řeším třemi platbami kartou u obchodníků, což je zdarma. Více účet nepoužívám. Pro jiné transakce mám konto Genius gratis u GE Money a jsem s ním spokojená. S pozdravem Zahajská
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2015 22:55 | petr

POZOR! Netuším, z čeho autor vycházel, ale UniCredit zdarma rozhodně není. Vedení účtu je sice zdarma, ale platí se 50kč za sadu 100 SMS. A sada je celá sada, takže vždy to máte za 50! A není problém někde sehnat účet zdarma, problém je internetové bankovnictví a jeho použitelnost. Přehlednosti, rychlosti a funkčnosti STARÉHO IB mBank nedosahuje bohužel ani zdaleka žádná banka - kdo ho neznal, ten neuvěří... NOVÉ IB mBank je příšerné a např. v IB UniCredit nejde ani změnit limit na kartě a musíte navštívit pobočku a nebo speciální bankomat. Nejpoužitelnější a nejschopnější se ukázalo nové IB od FIO. Radši než účty zdarma bych viděl přehled všech IB - vzhled úvodní stránky, posílání platby, historii, možnosti a omezení IB...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2015 14:27 | xxx

Mám účet "zdarma" v KB - ale podmínkou je mít tam úvěr, nějaké spoření a tuším tři odchozí platby měsíčně. Protože mám v KB hypotéku, tak tento účet mít musím - takže tam mám jednu příchozí platbu a ty tři odchozí platby měsíčně a za každou odchozí platbu platím 6 Kč - takže "zadarmo" je ve skutečnosti minimálně za 18 Kč. Kdybych tam neměla hypotéku, už bych ten účet zrušila dávno. Takhle si teda zadarmo nepředstavuju...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2015 16:11 | Jiří +

Máte pravdu, ne vždy a ne všude...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2015 9:11 | LS

No, nelze paušalizovat. Odcházel jsem z KB, měl dvě setkání s ředitelkou. Jediná možnost účtu bez jakýchkoliv poplatků byla kombinace používání kreditní karty a spoření s pyramidou. Na účtu částku větší, než bude asi v naší populaci obvyklé.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2015 11:20 | Tonda B.

Naprosto souhlasím. Produkty Komerčky a Spořky jsou naprosto nepřehledné, člověk si pořád musí platit nějaké balíčky atp. Díky bohu za ty nové banky, které nabízí alespoň nějakou smysluplnou alternativu. Kdo nepotřebuje chodit na pobočky a je počítačově gramotný, tak mu to bohatě stačí.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2015 9:56 | Gabriel Pleska

nu, řekněme, že se autor soustředil na ty účty, co se jako účty zdarma či bezplatné profilují. už těch je až až. můžeme pak udělat pokračování textu, které věnujeme účtům, které jsou zadarmo při úplňku, když máte nohu za krkem, jednu ponožku hnědou a jednu černou :) možná by to bylo taky zajímavé -- určitě je i dost lidí, kteří mají takové výzvy rádi.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2015 8:22 | Jiří +

Nejlepší jsou banky které mají podmínky pro každého stejné, a ne podle toho jak si kdo dupne.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2015 8:21 | Jiří +

Problém je v tom, že zdarma účet dostanete pomalu v každé bance když si dupnete, nebo když odcházíte. Spousta lidí platí v ČS, ale změna je provedena až v případě odchodu. Pak se mohou přetrhnout, ale takové banky do článku rozhodně nepatří. Např. má klientka odcházela od ČS, cituji: proč jste nám neřekla že chcete účet zdarma? Radí Vám ho poskytneme.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2015 0:47 | Pepa

Myslím že Trub má na mysli zcela běžný účet KB, který je za určitých ne moc složitých podmínek taky zdarma, a to s využitím konceptu MojeOdměny - stačí více nastudovat sazebníky a weby bank :). Podobně ČS má běžný Osobní účet taky zdarma (tedy nejen iÚčet), v ČS se pak jedná o program Za důvěru. Neboli dnes už skoro každá i velká banka (kromě ČSOB, ze které se ale snadno dá přejít do sítě ERA bez změny čísla účtu) má účet zdarma, ne ovšem vždy v základním sazebníku, ale jde zpravidla o nějaký program popsaný na webu nebo v ceníku "bokem" od základních cen (škoda tedy, že autor nenastudoval weby bank více, i když pravda, jde o objemné informace).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2015 23:11 | petr

Equa bank je super. Mam ji uz 3roky a plna spokojenost.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 21:19 | gabriel pleska

Myslíte Start konto?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2015 20:42 | Trub

Chybí vám v přehledu KB
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 20:03 | Petr

Česká spořitelna to je ostuda - okrádají nejvíce bezbrané, DŮCHODCE A TĚLESNĚ POSTIŽENÉ, kteří zvykli dle železné košile jsou nepřímo zatlačeni do této komunistické banky, které z daní občanů ČR byly rozesety pobočky do mnoha maličkých obcí a měst a tak mají tuto důležitou klientelu v své pasti.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 19:04 | Pierre

Toto v článku chybí: mBank sice od března zavádí poplatek 29,- Kč za nepoužívání debetní karty, tento poplatek ale banka neúčtuje, má-li klient zřízen některý z úvěrových produktů. Stačí mít kontokorent (povolení přečerpání do minusu) a banka tento poplatek neúčtuje.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 11:42 | Jiří +

Super článek...
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pehe

politolog

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Jiří Pehe
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services