Šéf asociace věřitelů: Ať exekutoři dál zabavují penzijka

Petra Dlouhá | rubrika: Rozhovor | 24. 1. 2015 | 14 komentářů
„Spousta politiků si vzala exekuce za téma. Je to populismus. Před krajskými volbami slibovali kandidáti na hejtmany na billboardech ,Zatočíme s exekutory‘ – to by mě zajímalo, jak toho hejtman může docílit. Ve Sněmovně teď leží hodně návrhů, které kladou věřiteli překážky v tom, aby se domohl svého práva,“ říká Pavel Staněk.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 1. 2015 9:59, Pavel R.

Pane Staňku, chce se mi z vás blít. Bože, to jsou kecy! Chcete se zastávat věřitelů, ať se snadno dostanou ke svým pohledávkám a právům? Tak se postarejte o snížení advokátních a exekutorských odměn a nákladů na úroveň civilizované Evropy a věřitelé jako já své peníze dostanou snadno a rychle! Když má dlužník 14 exekucí po 2tisících, tj. 28000Kč dluhu celkem, ale odměny a "náklady" na každou exekuci jsou cca 25.000 Kč tak to máte 14x25000Kč = 350.000 Kč!!! Za prvé se tím likviduje dlužník a já, jako věřitel 14. v pořadí, se těch peněz nikdy nedočkám! Právě kvůli takovým lidem - škodičům jako jste Vy!!!

+50
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

28. 1. 2015 0:14 | Jiří +

Na to existuje pojištění vážený pane. A jestli myslíte škody, které zahrnuje NOZ a dotyčný není pojištěn, nebo to pojištění nekryje, pak se opravdu jedná trochu o jiné pohledávky něž zde píšeme. Většina pohledávek vzniká nezodpovědnosti dlužníka a věřitele. Exekutoři a právníci se na tom pakují a většina věřitelů utře nos. Je to pro lidi tak nákladné, že nemají motivaci něco vracet. Proto lidé začínají využívat insolvenci... píšeme tady o závazcích, které vznikly na základě smluvního vztahu, kapišto?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2015 21:42 | Pavel

Jenže pohledávky nevznikají jen tak, že někomu půjčíte. Co třeba náhrada škody, tam si taky svého dlužníka zodpovědně vybíráte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2015 12:38 | Jiří +

Jinak, na rozhodčí doložky bych moc nesázel. Dnes mají věřitelé i exekutoři velké problémy a musejí vracet dlužníkům nemalé peníze.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2015 12:06 | Jiří +

Jsem věřitel a nikdy se mi nestalo, že mi někdo nevrátil pohledávku. věřitel je zodpovědný komu půjčí. Jestli půjčím zadluženému člověku a neručí majetkem, pak věřitel musí počítat, že budou problémy. Na soud a exekuci bych se obracel opravdu jen pokud se jedná o podvod. Jinak čím více exekucí, tím menší šance, že pohledávku dostanete zpět.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2015 22:56 | Jiří +

To je pořád dokola, ble,ble,ble. V zahraničí mají levnější a zároveň daleko efektivnější vymáhání. V ČR je drahé a neefektivní vymáhání. Toho se normální člověk zastávat nemůže.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 23:54 | Vladimír

Pane (paní)D, asi jste nečetl pozorně ostatní příspěvky: upozorňuje se v nich celkem správně na to, že pokud neúměrným navýšením vymáhané částky je dlužník dohnán do insolvence, věřitel na 14. místě dostane jen zlomek dlužné částky - pokud vůbec něco dostane. Píší to i samotní věřitelé. Takže role asociace věřitelů by měla spíš spočívat v tlaku na zákonodárce, aby vymáhací poplatky výrazně snížili, a tím učinili dluhy splatitelnými. To je i odpověď na váš povzdech, že mají navrch dlužníci: nedivte se, všichni už vidí, že se kyvadlo výrazně vychýlilo k věřitelům. Ten vztah má být vyrovnaný.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 1. 2015 22:02 | Lloyd

Tak to je klasika ods. Judr si udelal kdyz byl namestek Pospisila a svete div se kde v Bratislavě. To mi staci abych tusil o co se jedna.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2015 13:34 | koros

Zde zasadne selhava stat. Jinak by se veritele a dluznici vzajemne neokradali. Nekomu tento chaos jiz 20 let vyhovuje.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2015 10:19 | D

To je vždy pohled ze dvou stran, dlužníka a věřitele. Až budete věřitel a nebudete se moci domoci svých peněz, tak budete mluvit jinak. Jenže v nynější době jsou zase na vrchu dlužníci a věřitelé zapláčou.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2015 9:23 | Matěj

Je vidět, že pán se asi docela umí pohybovat v politice. Každý nebezpečný nesmysl umí "hezky" okecat. Takové asociace ale beztak nemají žádný význam. Velcí hráči je neberou vážně a tak přijímají každého, bez ohledu na to, jestli se jedná o oprávněné věřitele nebo lichváře a podvodníky. Vnímám to pouze jako marketingový prostředek pana Staňka
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 18:30 | Vladimír

Předseda neuvěřitelné asociace věřitelů (na co všechno jsou už dnes lobbisté) je úplně mimo mísu a realitu. Proč už dnes jasně někdo neřekne, že ten problém není v zaplacení dluhů (klišé o tom, že "dluhy se mají platit"), ale problém je v neuvěřitelném navýšení všech možných příplatků během vymáhacího a exekučního procesu?! Dám příklad ze svého života: zanedbal jsem doplatek pojištění Generali, bohužel vlivem různých situací (stěhování, ztráta původních dokladů atd.) Došlo to až k exekuci a světe div se - celková částka se navýšila z 1932,-Kč na téměř 19 tisíc! To je přece neuvěřitelná zlodějna legalizovaná státem a zákony, které si prosadila advokátská a další lobby. Uznávám, byla to nakonec moje blbost, měl jsem si to pohlídat. Ale není přece možné, aby vymáhací poplatky nebyly ani v přibližné relaci s vymáhanou částkou. Já nejsem sociální případ, jsem architekt, takže jsem to finančně zvládnul. Ale teď si představte člověka, který přijde o práci, je samoživitelem, onemocní, je v blbém věku 50+ atd. a tento relativně malý dluh je pro něj potíž. Třeba se snaží jej zaplatit, ale pokud to dojde až k exekuci s tím neslýchaným navýšením, už to zaplatit nedokáže, ani kdyby chtěl. Tímto způsobem ta vymáhací mašinérie vyrábí bezdomovce a sociální případy. Všechny debaty o úpravě exekučního řádu jsou tedy jen debaty o zástupných problémech, hlavně je třeba v novele přehodnotit vymáhací a exekuční poplatky a uvést je do souladu s velikostí vymáhané částky. Advokáti a exekutoři nyní namítnou, že na vymáhání dluhů jsou náklady stále stejné, bez ohledu na velikost. Ale pánové, to je přece riziko vašeho podnikání! Nejsou jen velké kšefty, jsou i kšefty střední a malé, každý den není posvícení.Já ve své práci jednou kreslím bytový dům, ale jindy zas třeba garáž. A je jen na mně, jestli to riziko takto přijmu a dál budu OSVČ, nebo se prostě nechám zaměstnat. Když se vám to nelíbí, jděte dělat podnikového právníka. Na závěr ještě jedna zajímavá úvaha: jesliže se ročně vyhlašuje na 900 tisíc exekucí, tak to je přece pořádná voličská síla! I když je mnoho z nich vícenásobných na jednoho člověka. Ale před volbami, když strany potřebovaly hlasy i těchto nešťastníků, tak slibovaly "zatočíme s nemravnými exekucemi". Od voleb je více než rok, a nic se neděje, jede se dál ve starých kolejích, změny byly přijaty víceméně kosmetické. A lobby, zmíněné v úvodu, dále leští kliky ministerstva spravedlnosti.....
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 10:17 | Pavel R.

A ještě něco. Chcete lidem zabavovat Penzijka? A proč jako? Když se dlužník dostane do rukou exekutora, tak dlužníkovi zůstává minimum na přežití. Nic víc! Tak když nějak ušetří z toho zbytku pár korun na Penzijko, nebo když mu ho někdo platí, tak proč to chcete zabavovat? Penzijko je spoření na stáří! Vy totiž vůbec nesloužíte podle mého názoru chudákům věřitelům, ale lidem z advokátní a exekutorské mafie a firmám se sídly na Kypru atd! Nám věřitelům totiž ve skutečnosti nikdo nepomůže. Končím, zkazil jste mi svou sebestředností celou neděli
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 9:59 | Pavel R.

Pane Staňku, chce se mi z vás blít. Bože, to jsou kecy! Chcete se zastávat věřitelů, ať se snadno dostanou ke svým pohledávkám a právům? Tak se postarejte o snížení advokátních a exekutorských odměn a nákladů na úroveň civilizované Evropy a věřitelé jako já své peníze dostanou snadno a rychle! Když má dlužník 14 exekucí po 2tisících, tj. 28000Kč dluhu celkem, ale odměny a "náklady" na každou exekuci jsou cca 25.000 Kč tak to máte 14x25000Kč = 350.000 Kč!!! Za prvé se tím likviduje dlužník a já, jako věřitel 14. v pořadí, se těch peněz nikdy nedočkám! Právě kvůli takovým lidem - škodičům jako jste Vy!!!
+50
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2015 22:05 | Lloyd

Muze mi nekdo vysvetlit jak si delal judr kdyz mel byt namestkem ministra a ke vsemu ten papir ma z Bratislavi?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Řežáb

podnikatel, Socialbakers

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Jan Řežáb
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services