Jak Komerční banka opisuje od konkurence

Hypoteční novinky, které už konkurence nabízí několik měsíců či let, s vypětím všech sil začala konečně poskytovat i trojka českého hypotečního trhu, Komerční banka. Divné je, že banka u některých produktů ani není schopna přijít s vlastním názvem a opisuje od konkurence.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 11. 2007 9:47

Tenhle článek opravdu nepatří na kvalitní ekonomický server. V podstatě žádná banka nemá "své" produkty, vždy už s podobným produktem přišla na trh konkurence. Stejně tak byste mohli pomluvit všechny ostatní bankovní společnosti, které se snaží držet krok s finančním trhem.

+59
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

17. 1. 2008 13:01 | czak

tak to je velmi vtipná reakce, jsem za jedno!!!!!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 11. 2007 19:23 | Vítek

tak o tomhle jsem v životě neslyšel. Díky
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 22:08

Pravděpodobně máte smlouvu, kde je úročení 3% a pokud si nevezmete úvěr, tak dostanete úrokový bonus ve výši 50% úroků, tj. 1,5 procenta navíc (tj. smlouva z roku 2000 a starší). Pokud přistoupíte na toto zvýšení, tak o ony 1,5% přijdete. Takže to chce spočítat, jestli se to vyplatí
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2007 12:15 | Věra Tůmová

Dobrý den pane Kunčare, Děkuji za Váš email i podrobné čtení článku. Uvedený text se týkal ale především faktu, že přicházíte na trh s novinkami, které ale zas tak nové bohužel nejsou. K Vaší připomínce, že jsem nezmínila Flexibilní hypotéku musím konstatovat, že o ní pochopitelně vím a že jsem původně v textu měla celý jeden odstavec právě k této hypotéce. Při editaci jej ovšem bohužel editor smazal s odůvodněním, že se nejedná o novinku, jen o úpravu podmínek již existujícího produktu. Až budeme připravovat speciální článek o těchto hypotékách, samozřejmě se jim budeme věnovat podrobněji. Přeji příjemný den a gratuluji k Bance roku. S pozdravem Věra Tůmová
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2007 9:31 | Josef Kunčar, KB

Vážená paní Tůmová, nehodlám hodnotit kvalitu vašeho článku. Zaráží mne ale jedna věc. Jak v tiskové zprávě tak i na tiskové konferenci, kde jsme novinky představovali byla vždy na prvním místě uvedena novinka, kterou nikde nezmiňujete: rozšíření možností KB Flexibilní hypotéky o odklad zahájení splácení až o 12 měsíců. Tzn.že klient vyčerpá hypotéku a může ji začít splácet až za rok. Což je na českém trhu věc ojedinělá, kterou dosud žádná banka v takovémto rozsahu nenabízí. Věřím, že jste na tuto skutečnost pouze zapoměla a s objektivitou vaše psaní to nijak nesouvisí. Josef Kunčar Komerční banka
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2007 20:16 | Vítek

Ahoj, vím, že to úplně nesouvisí s tímto článkem, ale mám trošku nejasno kvůli dopisu od Modré Pyramidy. Píší, že "umožníme zvýšení cílové částky o 200000 Kč zdarma, ale ztrácíte nárok na ÚROKOVÝ BONUS, zhodnocování Vašich naspořených prostředků ve výši 3% p.a. zůstane zachováno." Na netu jsem nenašel žádné podrobnosti. Nevíte někdo, jestli úrokový bonus se týká jen úvěru, tj. pokud si nechci brát úvěr, je pro mne tato nabídka asi zajímavá. Uslyším rád každý názor. Díky předem. Vítek
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2007 9:47

Tenhle článek opravdu nepatří na kvalitní ekonomický server. V podstatě žádná banka nemá "své" produkty, vždy už s podobným produktem přišla na trh konkurence. Stejně tak byste mohli pomluvit všechny ostatní bankovní společnosti, které se snaží držet krok s finančním trhem.
+59
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 18:50 | synek

To je ale hustý bulvár, fuj :-(
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 18:38 | Roman

Ač mám Peníze.cz rád, tak tenhle článek mě trochu zarazil. Nebo spíš překvapil, že na tomto serveru vůbec vyšel. Nemám žádný z produktů KB, používám jinou banku, ale tolik negativ na KB kvůli drobnostem, opravdu mě to až překvapilo. A co se názvu 2 v 1 týče - představte si, že skoro každý výrobce kávy dělá balíčky 2 v 1 a 3 v 1. A nikomu shodné názvy nevadí, protože aspoň každý ví, co za kávu si kupuje. Zítra bychom si mohli tady přečíst článek o tom, jak většina výrobců kávy používá pro svůj produkt stejný název, jak od sebe "opisují" a jak je to ostudné...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 15:29 | Jarmila

Asi mi nějak unikl smysl celého článku. Není jedno, že podobné nebo stejné produkty mají stejné nebo podobné názvy? To budeme vymýšlet pro každou hovadinu originální název, protože konkurence si nějaké slovo nechala kdesi zaregistovat nebo rovnou patentovat? Před nějakou dobou všichni horlili pro to, aby byly stejné služby nazvány stejně, aby bylo možno v sazebních poplatků dohledat, zda náhodou nejsou u konkurence levnější. Banky byly tenkrát nuceny udělat stejné názvosloví bankovních úkonů. Teď je za totéž zase kritizujeme. Nejsme tak trochu schizofrenní?
PS: a co Hypoteční banka? Ta si dala přímo do názvu název produktu, přestože i KB, ČSOB, RB a další banky jsou také hypotečními bankami. To nikomu nevadilo?
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 10:11

Taky tomu nerozumím proč tolik negativního vůči KB. Na jedné straně se pořád říká jak se trh zneprůhledňuje v nabídce hypoték a na druhé straně, když budou mít banky nabídku 2 v 1 tak se to dá jednoduše odvodit. Mimochodem KB měla v nabídce garantované fondy MAX do té doby než si toto označení Česká Spořitelna nechala zaregistrovat ... A to je min. 3 roky používala.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 9:55 | VlK vladku@seznam.cz

+1
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2007 8:50 | Pavel

Ježišmarjá, jen ne žádné originální názvy. Já chci, aby podle názvu bylo aspoň zhruba jasné, vo co go. Věci, kde mi název nic neříká o jejch funci či použití, si prostě nekupuji a nepořizuji.
A i s méně originálními názvy může být sranda. Chtěl jsem právě v KB kontokorent. Tam mi ale řekli, že takovou věc nedělají, a že můžu požádat o povolený debet. No a v podmínkách povoleného debetu se pak dočtu, že povolený debet = kontokorent (bez dalšího vysvětlení).
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 8:27 | comment

Tedy paní Tůmová, vy tu Komerčku musíte hodně nenávidět, že? Tolik negativních superlativů pro takovou drobnost...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 7:48 | MD

:-) krasne napsane
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services