Tipy na charitu jinak. Pomoct může každý. Inspirujte se

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 22. 12. 2014 | 7 komentářů
Probouzí ve vás předvánoční čas chuť pomáhat? Nebo ve vás ochota a potřeba pomáhat vrtá už delší čas, jen si zatím nejste jistí, jak nejlíp na to? Schází poslední impulz? Rádi dodáme inspiraci. Přinášíme přehled několika zajímavých dobročinných projektů a počinů, které stojí za pozornost i za podporu. Nejen před Vánocemi. Pomáhat můžete celý rok.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 12. 2014 11:30, Matěj

Tak šup, šup, alespoň o Vánocích by si lidé měli pomáhat

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

10. 8. 2018 10:52 | Alice

z Prahy, alenal88@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2018 11:07 | Nikoleta

Alice od kud jste a je na vas nejaky kontakt?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2018 10:21 | Alice

Nacházím se v roce 2018, bude mi skoro 30 a žiju již 12 let na černo se vším všudy. Práce vybírám pouze na černo, jako holka jsem značně limitovaná prácema typu kydání u zvířat nebo pomocné práce v kuchyni - deprimující, z věčně malých výplat nemám na zaplacení zdravotního sociálního, dlužím na zdrav/soc, dpp praha, ostrava - jízdy do práce na černo, věčné výdělky jen kolem 10000-12000 - z toho vracívám lidem kdy jsem si půjčila na nájem v době proluky bez práce, nemám nárok na sociální dávky - bydliště jinde než život v praze - složité na rozepisování, celkově je to na delší vysvětlování, ale to hlavní jsou dluhy z doby kdy jsem byla vyhozena z domu v 18ti a využita lidmi u kterých jsem bydlela k přijetí televize na úvěr a to hned celkem třikrát u různých společností, to vše po dobu studia, kdy jsme neměla jinou možnost jak si zachovat přežití dalšího měsíce abych mohla chodit do školy a mít zázemí, takhle sprostě mě jako bílého koně finančně zneužili a já to mám platit? samozřejmě nikdy neplacené a s prvním zaměstnáním kde jsem měla vydělávat 12000 mi za půl roku přišla exekuce a nechali mi 7000 - to je celoživotnímu odsouzení k životu na ubytovně a o čínských polívkách, na insolvenci nedosáhnu, všude v práci vydržím tak rok, rok a půl - podmínka je stabilní zaměstnání, takže jsem jak štvaná zvěř odsouzena k životu skytě, už jsem byla i dvakrát na ulici, deprimuje mě takový život, nemám na zaplacení zubařské péče, neznám pojem dovolená, vzdělávání se, každý krok který bych chtěla v životě učinit je o PENĚZÍCH - které nikdy nevydělám a i kdybych snad neměla ty dluhy, i tak bych byla pracující chudoba kdy díky nízkému vzdělání nedosáhnu na lépe placené zaměstnání, ale určitě by se mi lépe žilo a dýchalo než teď, jakmile se práce stává jen prostředkem přežití, výplatu pohltí výdaje na nájem a jídlo a na nic víc, přestává být takový život smysluplný a přestává být příležitostí k rozvoji, je to jen každodenní rutina/otročina za kus žvance, bez pozitivních prožitků. Nepomohli mi ani v krizových sociálních centrech, nepomohl psycholog, nepomohl ani psychiatr, jsem jak tonoucí se stébla chytá ale nikam to nevede. Všichni mí známí mi radí jedině chlapa který mě bude živit, nic jiného se nedá vymyslet, jenže v obličeji jsem nehezká a všichni vyžadují sex - což já nechci, taková pomoc je o ničem. Velmi toužím po osobním setkání s někým nejlépe ženou která žije podobně či se z toho nějak dostala k osobní konzultaci k porovnání kvality života a nejlépe zde v Praze, nemám ani na lístek někam na schůzku po republice. Ideální řešení mého života by byla závěť či finanční dar.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2018 11:15 | Kamila

Doporučuji Nadační Fond Pokora - www.nfpokora.cz - za vybrané peníze nakupují čističky vzduchu, které umisťují do nemocnicí, školek, škol, alzheimer center, aby zkvalitnili prostředí dětem nebo pacientům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2017 15:06 | Denisa

Ahoj já se jmenují Denisa a její teprf13 let Arada nic chtěla pomoc moc a já Aš mi pude 18 let tak Bi rada Bi chtěla jít do ty afryki a já bisi chtěla vzít kpeci jedno dítě moc tak jestli máte okně zájem tak mi napiš te já Bi vam tam pohádka chci si udělat vysokou školu abi mohla pomáhat vám dětem chudym kteří nemají nic a hodně moc chudobej to hle to si US přeji od 6let jenom čekám na tu chvíli Aš mi pude 18 tak tam půdu děkuji moc za moje odeslání Denisa??????????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2014 11:30 | Matěj

Tak šup, šup, alespoň o Vánocích by si lidé měli pomáhat
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2014 10:51 | Jirka Hučko

Rád bych Vás seznámil s naším charitativním projektem. Info najdete zde: https://www.facebook.com/pomahameadamkovi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services