Konec českých potravin z Polska. Pravidla se zpřísní

Ministerstvo zemědělství dokončuje definici české potraviny. Omezit chce také označení jako čerstvý, pravý nebo dia.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 12. 2014 13:34

Nechci se nikoho zastávat, ale obávám se, že v Holandsku se taky moc kakaa nesklidí, a přesto v obchodě běžně "Holandské kakao"najdete v regálu. A pokud si někdo doveze kakaové boby, sám si je už tady upraží, atd...atd.. a vyrobí z toho čokoládu, nevidím důvod, proč by to nemohla být česká čokoláda.
100% pocházející z tuzemska je taky nesmysl, poněvadž například v klobásce může být koření, které u nás neroste, a ne jen v klobásce. Což řeší oněch 75 %.
Spíše by to chtělo onen obecný předpis doplnit podle jednotlivých odvětví, či rovnou potravinových výrobků doplnit o upřesňující předpisy. Kam vůbec zmizely potravinářské normy, které stanovily kolik čeho a kde být musí atd..?

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

13. 5. 2018 10:29 | Ivet

Není pes polské rasy ? :-D Já několikrát jedla u mé švagrové co má poláka a ten striktně kupuje jen z Polska a děkuji pěkně za ty hnusy , i když nekupují levně stojí to za hovno !!!!! Zdravím REKŠA :-D :-D :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2014 15:16

K čemu je spotřebiteli informace, že výrobek má původ z Česka ? K ničemu. Pochutnávat si na špekáčku z Česka je opravdu lahůdka, kterou si odpustí i můj pes. Naproti tomu když dovezu uzeninu z Polska, tak se pes může přetrhnout. Tato kampaň je pokus pošpinit zahraniční výrobce, zejména ty polské, protože jsou nejen levnější, ale i chutnější, rozuměj, v salámu je maso atd. Já vám seru na to, co je české, když to nežere ani můj pes. Udělejte kvalitu, která bývala za minulého režimu a mile rád si koupím české špekáčky. Jenže to by se ukázala faleš tohohle režimu, kilo špekáčků by stálo 300 Kč a ukázala by se celá pravda v plné nahotě, čili že si koupíme za výplatu méně, než před 25 lety za komančů. U nájemného, vody atd je pančování téměř nemožné a na těchto komoditách je dobře vidět, jaký jsme žebráci.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2014 1:50 | Jiří

Souhlas, já dělám to samé, ale většina koukne na cenu a pak kupuje. Navíc, humus není jenom z Polska. Sousedé mají celkově lepší potraviny a dokonce mají stejné balení, jen ten obsah je jiný:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2014 17:44 | zuzana trnkova

pro mě je důležitá kvalita a né humus u Polska,opravdu kontroluji v obchodě,aby to nebylo polské,je to samej humus
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2014 13:34

Nechci se nikoho zastávat, ale obávám se, že v Holandsku se taky moc kakaa nesklidí, a přesto v obchodě běžně "Holandské kakao"najdete v regálu. A pokud si někdo doveze kakaové boby, sám si je už tady upraží, atd...atd.. a vyrobí z toho čokoládu, nevidím důvod, proč by to nemohla být česká čokoláda. 100% pocházející z tuzemska je taky nesmysl, poněvadž například v klobásce může být koření, které u nás neroste, a ne jen v klobásce. Což řeší oněch 75 %. Spíše by to chtělo onen obecný předpis doplnit podle jednotlivých odvětví, či rovnou potravinových výrobků doplnit o upřesňující předpisy. Kam vůbec zmizely potravinářské normy, které stanovily kolik čeho a kde být musí atd..?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2014 11:30 | Nukleon

Paní Chýlková, české kakao by očekával jen debil, svým prohlášením se snažíte zabránit jasnému označování původu a svým chlebodárcům otevřít dveře k podvádění zákazníků. Ale kdo by čekal od právničky něco jiného, že?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2014 11:07 | Jiří

To je hezké od ministerstva zemědělství, ale mají lidé na kvalitní potraviny? Když člověk chce kvalitní potraviny, tak si je sežene, ale lidé se nedívají na kvalitu, ale většinou na cenu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Roman Šmucler

podnikatel

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services