Vladimír Zuzák: Uděláme férovou realitní kancelář

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 19. 11. 2014 | 12 komentářů
„Čím dál víc mě štvalo, v jak špatné kondici je český realitní trh. Tak jsem se rozhodl to změnit,“ říkal před několika měsíci v rozhovoru pro Peníze.cz Vladimír Zuzák, ředitel společnosti Home Institute. Svoje podnikání postavil na zastupování lidí kupujících nemovitosti. Teď se stal šéfem jedné z největších realitek. Jak to jde dohromady?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 11. 2014 9:34, RM

Tipuji, že RK počítá obrat ze svých provizí, nikoli z hodnoty prodávané nemovitosti, ta přece v žádném okamžiku realitce nepatří a do jejího účetnictví tedy nevstupuje.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

4. 3. 2015 21:03

A co je na tom jako blbě, že má ve výroční zprávě soudního znalce? Klidně si tam mohl dát Karla Gotta, kdyby měl pocit, že mu to pomůže a kdyby Karel řek, že teda jo. Ty kecy o záměrném uvádění v omyl si zase strčte zpátky tam, odkud z vás vylezly.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2014 12:49 | Miroslav Johan

Prodával jsem 2 byty a kupoval jiné 2 byty.Ani jednou jsem nevyužil služeb realitky,smlouvy s úschovou vždy přes notáře a když jsem inzeroval,že je vše bez RK a peníze a smlouvy výhradně u notáře byty prodány téměř okamžitě.Sousedi prodávali přes RK a trpěli.Nevím měl jsem buď kliku a sousedi smůlu,ale mé byty byli levnější o provizi RK a kupující se nebáli.To samé já při koupi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2014 9:53 | jozifek

No, tak ked sa bude Finep starat do riadenia firmy nahodou a bude sa chovat tak ako na Slovensku, tak to s tou idealnou realitkou nebude take ruzove...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2014 16:42 | Roman

Já jsem u Maximy koupil byt a mohu potvrdit, že jsem byl spokojen. Několikráte se dolaďovala smlouva, obě strany si dávaly úpravy toho a onoho, ale nakonec se to povedlo a vše se zdárně dotáhlo do konce. Já jsem byl s Maximou spokojen a mohu ji doporučit dalším z vlastní zkušenosti !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2014 13:49 | Karel Vágner

Erudovanost redaktora je velmi pochybná. Tipuje hodnotu realitni kanceláře s obratem kolem 70 mil. rocne ve "stovkach milionu korun" :) Bud je uplne mimo nebo to po sobe neprecetl. Muj odhad je 25 mil. max.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2014 11:53 | Petr

Tvrdit, že jste velká Rk, když pro vás pracuje 20 lidí a k tomu jste pouze lokální společnost je na hraně. Věřím, že je třeba nafukovat bublinu dokud to jde a spřátelené servery o tom píší, ale zase nedělejme z lidí blbce. Jinak je k nahlédnutí výroční zpráva http://www.maxima.cz/wp-content/uploads/2014/04/vyrocni_zprava.pdf a je tam pár věcí, které jsou velmi zvláštní. V první řadě prohlášení soudního znalce. Nevím co pan soudní znalec může posuzovat na účtu realitní kanceláře. Takže spíše marketingový nástroj než dokument s jakoukoliv právní váhou. Dokonce na pokraji právní formulace "záměrné uvádění v omyl" a nekalé praktiky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2014 11:08 | Tom

To máte asi pravdu, s tím obratem. Nejsem ekonom, tak do toho takhle nevidím :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2014 9:47 | Dana

Kupovali jsme u Maximy byt, je to sice již nějaký rok, ale byli jsme také maximálně spokojeni.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2014 9:34 | RM

Tipuji, že RK počítá obrat ze svých provizí, nikoli z hodnoty prodávané nemovitosti, ta přece v žádném okamžiku realitce nepatří a do jejího účetnictví tedy nevstupuje.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2014 7:48 | Tom

Já mohu pouze potvrdit, že jsme byli před rokem s Maximou moc spokojeni. Přesně podle toho, jak je uvedeno v rozhovoru, nejprve makléřka - paní Musilová, pak právnička - paní Skatulová, i hypoteční makléř byl zcela nezávazně k dispozici. Když už člověk musí v té naší džungli zaplatit 90 litrů za "servis", tak tady jsme ho opravdu dostali. Nebyl problém s úpravami ve smlouvě dle doporučení mého právníka, nebyl problém nepodepsání rozhodčí doložky, nebyl problém s jejich asistentem navštívit znovu byt a provést zaměření pro rekonstrukci. Nedělám reklamu, byli jsme opravdu spokojeni a na jejich webu jsme je v referencích pochválili. Jinak si rovněž myslím, že částka obratu 100 mega je nějaký úlet, vždyť to by bylo v Praze sotva 50 bytů, tj. jeden za týden...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2014 7:29 | Honza

Máte někdo s Maximou zkušenosti jako klient? Já jsem za život koupil 2 byty, jeden přes Prolux (dost katastrofa, v mém případě tedy ne kriminální záležitost, spíš jen bordel a lemplovství, ale nakonec to naštěstí dopadlo dobře, i když nebýt kamarádky v jiné realitce, vstřícné paní v bance a slušné prodávající, tak nevím nevím...), druhý přes realityrudna.cz, což je nebo aspoň byla taková one man show realitka. Kdyby z nás chlápek nevytáhl oproti inzerované ceně 20 tisíc navíc, tak bych ho i pochválil. Takže by mě zajímalo, jestli je maxima opravdu tak slušná, jak pán píše :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2014 7:15 | pody

Nějak mi nesedí ta čísla .Obrat 100,20 makleřu ,5% provize - to chodi všichni bez peněz ??? A firma je v zisku ...... To určitě !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Pavel Kohout

ekonom

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services