Očima expertů: Klienta na řetěz? Co si vyjednali mobilní operátoři u poslanců

Ondřej Tůma | rubrika: Očima expertů | 17. 10. 2014 | 6 komentářů
Jde o skandální okleštění práv zákazníků mobilních operátorů, nebo žádná zásadní změna v zaběhnuté praxi nepřijde? Řeč je o novele zákona o elektronických komunikacích. Jaké bude mít novelizace důsledky, se ptáme zástupců spotřebitelských sdružení, mobilních operátorů či člena rady Českého telekomunikačního úřadu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 10. 2014 16:29, cml11

Problém to každopádně je. A neobstojí argument o odrazování operátorů od pozitivních změn. Poud je změna skutečně pozitivní, zákazníci hromadně odcházet nebudou. Problém je mimo jiné i v tom, že změny které se operátor snaží prezentovat jako pozitivní, mohou mít pro zákazníka v praxi i jednoznačně negativní dopad.

Viz. například letošní aféra s terifem Odepiš u Vodafone, kde došlo k jednostrannému několikanásobnému zdražení paušálu, prezentovaném jako bonus pro zákazníky. Ano operátor přidal balík volných minut do vlastní sítě, ale to je dost irelevantní bonus u tarifu prodávaného řadu let primárně k posílání SMS zpráv.

Osobně bych přidal operátorovi ještě povinnost informovat o každé změně smlouvy zákatzníka samostatně, odděleně od vyúčtování, a výhradně písemnou formou na poštovní adresu. SMSka ani zmínka na poslední straně vyúčtování opravdu není dostačující.

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

21. 12. 2016 6:47 | Petr Mikletič

Já mám tarif fayn sms. 200 volný SMS. K tomu porce 100 volných minut do všech sítí a příznivé ceny za další jednotky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2016 10:34 | Darina H

Já mám tarif bez závazku, název tarifu fayn prima od fayn.cz. Stojí jen 49 Kč, volám za 1, 98/min do všech sítí a sms stojí 1,46. A volání v síti je zdarma, máme fayn virtuálního operátora celá rodina.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2015 15:05 | Radka Peřinová

Se mnou podlahu nevytřou, jinak děkuji panu Kovandovi za upozornění na Tarifomat, ušetřila jsem přes čtyři stovky =)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2014 16:32 | Dan Kovanda

Na Tarifomatu se tomuhle tématu dost věnovali. Je to prasárna, ukazuje to, že zákazníci jsou pro stát méně než operátoři. Všechno je to jen o penězích a lobbingu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2014 16:29 | cml11

Problém to každopádně je. A neobstojí argument o odrazování operátorů od pozitivních změn. Poud je změna skutečně pozitivní, zákazníci hromadně odcházet nebudou. Problém je mimo jiné i v tom, že změny které se operátor snaží prezentovat jako pozitivní, mohou mít pro zákazníka v praxi i jednoznačně negativní dopad.
Viz. například letošní aféra s terifem Odepiš u Vodafone, kde došlo k jednostrannému několikanásobnému zdražení paušálu, prezentovaném jako bonus pro zákazníky. Ano operátor přidal balík volných minut do vlastní sítě, ale to je dost irelevantní bonus u tarifu prodávaného řadu let primárně k posílání SMS zpráv.
Osobně bych přidal operátorovi ještě povinnost informovat o každé změně smlouvy zákatzníka samostatně, odděleně od vyúčtování, a výhradně písemnou formou na poštovní adresu. SMSka ani zmínka na poslední straně vyúčtování opravdu není dostačující.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2014 15:15 | Salko

Nemám na svém soukromém mobilu žádné výhody. Používám dobíjecí kupón a jak se ukazuje, nemám čeho litovat.Zaplatím sice o něco více, mohu to ale vzít jako daň za to, že mi nehrozí žádné dohady a spory s dračími operátory, které by ve svém důsledku nebyly také nic levného.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Roman

manažer, ČEZ

Petr Němec

právník a mediátor

Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů
×
Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services