Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Seriál | 1. 10. 2014 | 14 komentářů
I kdyby se vám už nechtělo dělat archeologický průzkum po památkách z kuponové privatizace, zjistěte alespoň, během pár sekund a zdarma, jestli existuje váš původní účet ze Střediska cenných papírů. Třeba na něm najdete poklady.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 10. 2014 6:16, Baboka

Kuponová privatizace ve svém důsledku byla velká zlodějna na které vydělalo několik jedinců. Ostatní většinou několik drobných, případně vůbec nic. Nemám problém s tím jmenovat člověka který za toto může. Lidé , kteří investovali do kuponovky většinou prodělali . Byli to prostí lidé , kteří nebyli informováni o tom, jak se celá situace má. Ne každý je ekonom případně má ekonom. vzdělání . Nebyly k dispozici ani informace takového rázu, jak jsou uvedeny v článku na který reaguji. Pan Klaus a jeho přívrženci si toho byli vědomi. Provedli privatizaci bez vydání řádných zákonů a tyto zákony se vytvářeli dodatečně po privatizaci. Nechápu proč by lidé měli platit za výpis 500 Kč či dokonce 1000 Kč , jak jsem četla v jiné informaci na internetu a platit 50 Kč měsíčně za vedení nějakého bezcenného účtu. Jen přemýšlím, zda tato ,, akce,, ohledně pátrání není iniciována právě proto, aby byly zjištěny adresy akcionářů po kterých by dodatečně mohly být vymáhány nějaké poplatky za vedení ,,podivného,, účtu .

Reagovat

+38
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

1. 10. 2014 10:46 | Bodlák

Okradených jsou velké počty.Propagace co bylo ukradeno, má být vráceno, by měla být motivem všech občanů,církevní hodnostáři by měli stát v první řadě,neb ukradli i vrácené.Ale především by spravedlnost měla dostihnout největšího záchranáře zlodějů ,který se neštítí od okradených pobírat doživotní výhody a je zaháčkován v každé protilidové lumpárně.Přinejmenším by mu měl být odebrán veškerý neprávem získaný majetek a výhody uplatněné podvodem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 10. 2014 11:00 | Igor

Nechcete se vrátit na Parlamentní listy?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bodlák 01. 10. 2014 10:46)

1. 10. 2014 11:24 | Baboka

Jo, zjistila jsem, že nějaký účet existuje. Dávno jsem všechno skartovala, protože jsem se vzala naděje. Hezká finta. Zjistila jsem, že účet existuje. Ozvu se, vyžádám si za 500 Kč výpis z účtu a zjistím, že tam nic nemám a navíc, bude po mně středisko požadovat 50 Kč za vedení účtu na kterém nic není. Opravdu hezká finta. A 500 Kč vyhodím z okna.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

1. 10. 2014 13:25 | DIK

50 Kč za vedení účtu po vás požadovat nebude, pokud si účet necháte neaktivní, ale tu pětistovku zaplatíte. Jakto, že jako majitel účtu nemám právo vědět, co na něm je, aniž bych zaplatil pět set korun? Jako účastník kupónové privatizace jsem neměl na výběr, moje akcie byly automaticky registrovány v SCP, nechápu proto, proč mám platit za informaci o stavu účtu. Jinam jsem je dát nemohl.Jakto, že SCP navíc ještě nemá povinnost mě řekněme jednou ročně samo informovat o stavu účtu?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baboka 01. 10. 2014 11:24)

1. 10. 2014 15:07 | az

Jakých 50 Kč měsíčně za vedení účtu v CDCP? Vždyť poplatek se počítá z hodnoty CP a zaokrouhluje na celé koruny pro každý den. A vůbec nezáleží, zda je účet zařazený či nezařazený. A povinnost nahlásit bankovní účet také není, je to jen možnost. Článek je sice zajímavý, ale některé údaje v něm jsou zavádějící.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

1. 10. 2014 16:00 | Petr

Co se tyce poplatku za vedeni uctu, tak ten se odviji od trzni ceny cennych papiru/dluhopisu - viz kalkulacka http://www.centralnidepozitar.cz/index.php/cz/kalkul
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 10. 2014 16:03 | Petr

P.S. poplatek se pocita az od nejakych 360 000,-Kc a vyse. Do 350tis. je poplatek nula, od 360tis 30,-Kc
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 10. 2014 16:09 | Petr

Seznam emisí vč. uvedení jejich emitenta, za které se poplatek za vedení cenných papírů na účtu majitele neplatí
http://www.centralnidepozitar.cz/images/dokumenty/cenik_cdcp/CDCP_seznam_emisi_za_ktere_se_poplatek_neplati.pdf
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2014 21:59 | jana

to jste s tím nemohli přijít dřív?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 10. 2014 6:16 | Baboka

Kuponová privatizace ve svém důsledku byla velká zlodějna na které vydělalo několik jedinců. Ostatní většinou několik drobných, případně vůbec nic. Nemám problém s tím jmenovat člověka který za toto může. Lidé , kteří investovali do kuponovky většinou prodělali . Byli to prostí lidé , kteří nebyli informováni o tom, jak se celá situace má. Ne každý je ekonom případně má ekonom. vzdělání . Nebyly k dispozici ani informace takového rázu, jak jsou uvedeny v článku na který reaguji. Pan Klaus a jeho přívrženci si toho byli vědomi. Provedli privatizaci bez vydání řádných zákonů a tyto zákony se vytvářeli dodatečně po privatizaci. Nechápu proč by lidé měli platit za výpis 500 Kč či dokonce 1000 Kč , jak jsem četla v jiné informaci na internetu a platit 50 Kč měsíčně za vedení nějakého bezcenného účtu. Jen přemýšlím, zda tato ,, akce,, ohledně pátrání není iniciována právě proto, aby byly zjištěny adresy akcionářů po kterých by dodatečně mohly být vymáhány nějaké poplatky za vedení ,,podivného,, účtu .
Reagovat | Citovat

+38
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2015 13:02 | jirsen

Ještě další zádrhel se najde,když notář při dědickém řízení vyšťourá, že máte nějaké akcie.Jaká je jejich skutečná hodnota to nikoho nezajímá. Hlavně když na něj připadnou nějaká procenta dle nevěrohodného posudku.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

6. 5. 2015 14:56 | Delmor

500,- v háji, zjistil jsem, že mám 30 akcií této firmy: http://obchodnirejstrik.cz/krepo-capital-a-s-v-likvidaci-47674580/
Mohu z nich něco dostat.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

10. 7. 2016 7:36 | Jan Struž

Jak zjistim ,kde jsou moje akcie,když se společnost u které jsou už nskolik let neozvala.diky
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

19. 11. 2016 21:12 | MÍRA

MÁŠ PRAVDU KLAUS JE KORUNOVANEJ
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baboka 08. 10. 2014 06:16)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
42,86 %

z 21 duelů
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 44 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Podnikatelství, Běžný účet platební bilance, Brettonwoodský měnový systém, nemovitosti, mobilní operátoři, o2, spotřebitel, vodafone, David Navrátil, dividendový výnos, Společnosti Online, mimořádná okamžitá pomoc, rekordní ztráta, závažné choroby, kydoalarm, realitní kancelář, poškozená zásilka, CAPE

1AN5490, 1AN5490, 2SR1035, PETRA275, 4M10000

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK