Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Víte, na jak dlouhou dovolenou máte nárok? Co když u zaměstnavatele pracujete teprve krátce, máte zkrácený úvazek, část roku jste stonali nebo se vracíte z mateřské dovolené? Může vám zaměstnavatel nařizovat, kdy si dovolenou vyberete? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete na příštích řádkách.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 11. 2015 3:15, Martina

Dobrý den.Mám nárok na 25 dní dovolené ročně. Chtěla bych se zeptat,kolik dní má zaměstnavatel nárok mi dát "nechtěnou" dovolenou? Je to omezené? Děkuji za odpověď.

Reagovat

+16
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (33 komentářů)

15. 6. 2016 11:22 | Jana Haasová

Dobrý den bylo nám řečeno že si musíme vybrat jakoby veškerou dovolenou když si jí nenaplánujem bude nám nařízena chápu že polovinu dovolené nám mohou nařídit ale celou to se mi nezdá.Mám zájezd na září tak nevim Děkuji za odpověd s pozdravem Jana
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

27. 6. 2016 14:44 | Jacob

Jestli máš naplánovaný zájezd, tak by to zaměstnavatel měl samozřejmě vědět. Pokud mu to neoznámíš a nahlásíš jen že si bereš dovolenou a on ti jí následně zruší tak ti nikdo nic neproplatí, pak už bude pozdě mávat mu před očima lístkem za 13tisíc. Vše je tu jasně psané, stačí jen pořádně číst. Dovolenou kterou si určuješ ty sám tak to můžeš jen tu z minulého roka a musí být konec června, s oznámením 14dní předem. Vždy je třeba komunikovat se zaměstnavatelem, to je přece základ lidi.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jana Haasová 15. 06. 2016 11:22)

27. 6. 2016 14:49 | Jacob

Klidně všechnu. Ale nechápu proč si o tom nepromluvíš rovnou se svým zaměstnavatel, vše je vždy o dohodě a je potřeba komunikovat.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martina 29. 11. 2015 03:15)

4. 7. 2016 13:01 | Jiří Firka

Manželka dělá 4.5 hodin denně pět dnů v týdně, zaměstnavatel ji tvrdí, že nemá nárok na dovolenou! Má pravdu?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

30. 7. 2016 9:20 | Zdenka Bauerová

Dobrý den, zaměstnavatel mi naplánoval dovolenou pondělí až pátek, víkend již mám pracovní. Má na to nárok, nebo mi náleží volný ještě víkend? Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 8. 2016 13:28 | iva

Prosim pocitaji se vikendy do dovoleny Dekuji moc za odpoved Iva.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2016 10:38 | Nikola

Dobry den, chtela sem se zeptat.. kdyz sem si vybrala 2tydny dovolene. Sefova mi dala penize za dovolenou. Ale ty dva tydny co sem v praci nebyla mi tvrdi ze zadny penize nedostanu. Opravdu nemam narok? Dekuju
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2016 15:27 | Nikola

Dobry den, chtela sem se zeptat.. kdyz sem si vybrala 2tydny dovolene. Sefova mi dala penize za dovolenou. Ale ty dva tydny co sem v praci nebyla mi tvrdi ze zadny penize nedostanu. Opravdu nemam narok? Dekuju
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2016 15:27 | Nikola

Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 9. 2016 10:25 | dovolena 13h

Dobrý den.Pracuji 13h krátký dlouhý týden.Dovolena se nám počítá 5 dnu v týdnů i když mám pracovat jen dva dny v týdnů.Pak musíme pracovat za sebe.Takže dlelame 14dnu v kuse.Ted jsem odmítla dělat v kuse,pac mám 7lete dítě.Co mi může hrozit když to omitnu.dekuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

19. 9. 2016 11:06 | Petra Pekárková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující. Zaměstnavatel nám oznámil, že 1 den bude naše firma z provozních důvodů uzavřena a že tento den si všichni zaměstnanci mám vzít dovolenou. Myslím, že je to v rozporu se zákoníkem práce a mělo by jít o překážky na straně zaměstnavatele. Zaměstnavatel se ale ohání možností nařídit nám dovolenou také dle zákoníku práce. Prosím jak to tedy je? Předem děkuji za odpověď. Petra Pekárková
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 20:23 | Lucie

Zdravím, chtěla jsem se zeptat co dělat, když zaměstnavatel neplatí dovolenou, jaké mám možnosti?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2016 12:25 | jirka

Dobry den zamestnavatel my dovolenou neproplaci ani vyplatni pasku nedostavam nejspis nani falsuje i podpis poradte co mam delat na koho se mam obratit abych vse zmenil
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Bakala

podnikatel, BXR Group

Markéta Šichtařová

ekonomka

Zdeněk Bakala
ÚSPĚŠNOST
52,94 %

z 17 duelů
Markéta Šichtařová
ÚSPĚŠNOST
95,83 %

z 72 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Stálá cena, Tempo růstu, Cizí zdroje, daňové úniky, andrej babiš, eet, česká spořitelna, elektronická evidence tržeb, telefony, družstevnictví, Liga na ochranu zvířat, systém pro výměnu informací o podezřelých okolnostech, Kongres, webdesign, ČP Invest Český, darovací smlouva, Petr Halva, aktivní příjmy

3A07436, 4J86891, 1BA2858, 3AH9451, 3AH9452

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK