Kuponová privatizace: Jak dopadly společnosti z kuponovky a jejich akcionáři

Martin Garnac | rubrika: Seriál | 11. 9. 2014 | 16 komentářů
Kuponová knížka, DIKové, investiční body místo peněz, akciové společnosti a investiční fondy, burza, modrý výpis ze Střediska cenných papírů. Pamatujete? Kuponová privatizace z vás udělala drobného akcionáře v několika z víc než dvou tisíc společností či investičních fondů. Jak tyto společnosti a jejich akcionáři dopadli? Vítejte u prvního dílu seriálu o akciích z kuponové privatizace.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 9. 2014 20:08, eďa

Vždyť tahle doba dělá to samé. Zločince chrání, je to mafie novodobé NWO. Zastupitelé neslouží, ale škodí - kradou jako straky 25 let a po tu dobu jsou chráněny. Mají imunitu. Za vyplundrování republiky ani jediný nebyl odsouzen a naopak tomuto rozkradení a zotročení republiky se ještě tleská.

Zobrazit celé vlákno

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

17. 10. 2014 11:45 | Bodlák

Kdo tuší či jistě ví,kam zmizely akcie Fondu Zdraví,Pozemních staveb Pardubice či DMP Pardubice, prosím o info.Jinak patřím k těm,kdo svou tisícikorunu svěřili ve prospěch lupičů, kteří nikdy nevrátí, co ukradli.Naše dobrá víra rozhodně neměla na promyšlený akt,který se pravděpodobně pod utajením připravoval před hadrákem jako trest za přání změny systému.Všem, kdo hledají ztracené či ukradené,přeji,aby nalezli a získali zpět.Ale církevní restituce nejsou pravým příkladem.Tam se kradlo velmi sofistikovaně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2014 16:59 | Gustav Černý

Přesně tak. Měli jsme s manželkou asi 102akcii ŠKODA Plzeň:Těšíli jsme se, že až se Škodovka zase postaví na nohy, že budeme mit pro naši velkou rodinu slušnou sumu do zálohy.Jak mistrně Roman Škodovku rozdělil na dvě části a tu "zdravou" část si nechal pro sebe a svoje kamarádíčky, tak tu druhou část"nezdravou" ,dal nám drobným akcionářům. Pak jsme dostali dopisy, že naše akcie jsou bezcenné a neobchodovatelné.To znamená , že ti správní se napakovali a nás kopli do pr..... Já jsem byl škodovák už ve třetí generaci a další dva synové byli už škodováci ve čtvrté generaci.To jen tak na vysvětlení.Pevně věřím, že přijde čas, kdy se všechny lumpárny z té doby dostanou před soud a všichni ŠKŮDCI NÁRODA budou poprávu oceněni. Včetně toho nejvyššího, který peníze povýšil na modlu, která nesmrdí.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2014 11:01 | Vilo

Já měl (mám) akcie plzeňské Škody. Poté co Roman provedl se svými kumpány a nejmenovaným predsedou vlády, potažmo min. Financí potažmo prezidentem rošádu v privatizaci a díky povinnosti obchodovat s tou bankou kde byl hlášen jsem poslední vzedmutí prošvihnul a tak mi zůstaly akcie za pár korun díky Romanovi, který všechny akcie nacpal do jednoho baráčku, nazval jej Škoda Plzeň a ostatní rozdělil a přejmenoval. Potom už asi byl tak nenažraný, že so zařídilost v ČEZu. Sice jen za pár milionů platu, ale on je nejspíše skromný hoch. V každém jiném státu by za takové činy byl těžký žaláŕ, ale ne u nás. Tady to bylo včas ošéfované od ministra přes soudy až po policii. No vlastne DOBŘE NÁM TAK
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2014 17:19 | Pavel

Ve dvou vlnách KP jsem měl 8 knížek. Rodina mě je vyzvedla. Dokud se neobjevil Kožený jednalo se o majetek řádově 300 tis. Pak zafungovala vidina desetinásobku a moje šance klesly. Přesto jsem postupně odprodal téměř všechny akcie (třeba Avia Kutná Hora kus za litr a kde ta firma dnes je?) a celkem jsem získal 170 tis. Pravda, informace jsem získával z teletextu a to bylo zdlouhavé. Nikdy mě ani na vteřinu nenapadlo, že bych jediný kupon dal nějakým fondům.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2014 2:02 | Karfiol

Z největšího zločince udělal bolševík ministra vlády a prý je tento zločinec dnes ten nejoblíbenější politik, říká prolhaná statistika. A přitom on patří za všechny ty podvody, krádeže a vraždy v rámci privatizace na doživotí do vězení.
S revolucí se nikam nedojde, rakovina se už příliš rozšířila a nyní pacienti zachrání svůj život jen, když se okamžitě, ještě letos odstěhují do západní Evropy. Vždyť je to dnes tak snadné, odjet vlakem do Mnichova nebo do Vídně a už se nikdy víc nevrátit. "Holešovská výzva" marně hledá lidi pro revoluci, lidi dnes bojují a nadávají jen v diskusi v internetu a v hospodě. Tedy stěhovat se na západ, vždyť jsou tisíce Čechů dnes šťastní na západě Evropy.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2014 20:46 | az

Pokud jste své kupony vložil do fondu, potom jeho majitelé. Pokud jste nakoupil rovnou firmu či firmy, pak její (jejich) manažeři, ředitelé či majoritní vlastníci. Prostě jste nevybral dobře. Nebyl jste sám. Jeden ekonom, který zakoupil podíl ve fondech Viktora Koženého, se divil, když jsem řekl, že to bych nikdy neudělal, protože slovo Koženého nemá žádnou váhu, nic neriskuje, nic neznamená a nemá co ztratit, když udělá nějakou levárnu. Věřil jsem bankovním fondům, kde by banka přišla o reputaci. S odstupem času musím konstatovat, že i to bylo trochu naivní, ale naštěstí to vyšlo. Jinak těch akcionářů bylo 8,5 milionu (i se Slovenskem).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 20:08 | eďa

Vždyť tahle doba dělá to samé. Zločince chrání, je to mafie novodobé NWO. Zastupitelé neslouží, ale škodí - kradou jako straky 25 let a po tu dobu jsou chráněny. Mají imunitu. Za vyplundrování republiky ani jediný nebyl odsouzen a naopak tomuto rozkradení a zotročení republiky se ještě tleská.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 19:57 | eďa

A kdo tedy ten můj a dalším 2,5 mil. akcionářů ten majetek podle Vás 20-30 tis. uloupil ? Dal jsem do kuponovky také 1000,-Kč, ale nedostal ani korunu zpět stejně jako těch 2,5 mil. okradených. Větší a sofistikovanější podvod už snad ani vymyslet nejde. A od té doby jsem absolutně vyléčený - házet perli super sviním a megagaunerům.Přeji hezký večer.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 19:48 | eďa

Bingo, pane kolego a proč vlastně používáte tolik slov. Všichni 25 let víme, kdo je okradený otrok a kdo obohacený otrokář. Jen ještě většina otroků neví, co s tím může a nebo má udělat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 19:46 | az

Tzv. kuponová zlodějna jen ukázala trapnou skutečnost, že když se lidem hromadně rozdá za mírný poplatek majetek, že se o něj nedokáží postarat. Ale co se divit - tehdá se mně zeptal učitel ekonomie, proč se zajímám o rozbory podnikových bilancí a na moji odpověď že kvůli kuponové privatizaci namítl, že kvůli té tisícovce korun to nestojí zato. Na každého ale připadal průměrně majetek za cca 20 - 30 tis. Kč tržní hodnoty, nikoliv jen za jeden tisíc.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 17:53 | josef

Citace - SpookY / 11.09.2014 14:20

Je třeba říct veřejně, že rok 1989 byl jenom PODVOD, kdy se estébáci a dětičky komunistických špiček spojily s vlastizrádci pracujícími pro Západ a dílem rozkradli národní majetek spravovaný státem a dílem ho vydali zahraničnímu kapitálu.
A kuponová zlodějina byla součástí tohoto plánu.
Přitom se stát zbavil nejen příjmů z rozkradeného národního majetku, ale i většiny sociální rolí, které do té doby plnil.
Od té doby máme "demokracii", zvrácený pseudosystém, kde byla politická totalita reálného socializmu nahrazena finančním otroctvím nereálného kapitalizmu. Jednou za čas proběhne estráda jménem "volby", kde si můžeme vybrat, která loutka bude na další období hopsat po jevišti... loutkoherci ovšem zůstanou stále stejní. Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je už dávno zakázali.
Řešení pro obyčejné lidi je jen jediné - opravdová revoluce, reset systému a instalace nového!
Pokud nám propaganda pořád tvrdí, že minulý režim byl zločinný, tak proč za něj nikdo nebyl odsouzen? Proč tehdejší mocní neviseli na kandelábrech za zločiny proti národu?
Odpověď je prostá - had převlékl kůži aniž přestal být hadem.
A pokud někdo tvrdí, že minulý režim nedokázal hospodařit, tak ať také objasní, jak je možné, je ještě 25 let po jeho svržení zůstalo pořád ještě dost majetku, aby se dále rozkrádal (restituce).

vy musite mit smutny zivot. Za cinnost v minulem rezimu byl odsouzen napriklad Miroslav Stepan. Odsoudit nekoho lze pouze za ciny, ktere byly trestne v dobe, kdy je spachal. A protoze si KSC upravila zakony podle sveho, pripadne rada trestnych cinu byla promlcena, tak to dopadlo, jak to dopadlo.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 17:50 | josef

Citace - Vavřín / 11.09.2014 07:49

Pokud vím, tak třeba akcie Tuzexu nebyly veřejně obchodovatelné. A co Kovopetrol Pzeň, bublina, ze které DIK nedostal nic kromě papírového úpisu. A takových by se našlo...Akcie Škody Plzeň k.p. zmizely, o tom, jak dopadl konkurz nikde není dostupná informace, i když po oddělení Škody holding a jejím rozprodeji Romanem toho kromě dluhů moc nezbylo.

na zacatku byly verejne obchodovatelne vsechny spolecnosti z kuponove privatizace - minimalne v RM Systemu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2014 14:20 | SpookY

Je třeba říct veřejně, že rok 1989 byl jenom PODVOD, kdy se estébáci a dětičky komunistických špiček spojily s vlastizrádci pracujícími pro Západ a dílem rozkradli národní majetek spravovaný státem a dílem ho vydali zahraničnímu kapitálu.
A kuponová zlodějina byla součástí tohoto plánu.
Přitom se stát zbavil nejen příjmů z rozkradeného národního majetku, ale i většiny sociální rolí, které do té doby plnil.
Od té doby máme "demokracii", zvrácený pseudosystém, kde byla politická totalita reálného socializmu nahrazena finančním otroctvím nereálného kapitalizmu. Jednou za čas proběhne estráda jménem "volby", kde si můžeme vybrat, která loutka bude na další období hopsat po jevišti... loutkoherci ovšem zůstanou stále stejní. Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je už dávno zakázali.
Řešení pro obyčejné lidi je jen jediné - opravdová revoluce, reset systému a instalace nového!
Pokud nám propaganda pořád tvrdí, že minulý režim byl zločinný, tak proč za něj nikdo nebyl odsouzen? Proč tehdejší mocní neviseli na kandelábrech za zločiny proti národu?
Odpověď je prostá - had převlékl kůži aniž přestal být hadem.
A pokud někdo tvrdí, že minulý režim nedokázal hospodařit, tak ať také objasní, jak je možné, je ještě 25 let po jeho svržení zůstalo pořád ještě dost majetku, aby se dále rozkrádal (restituce).
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2014 12:11 | eďa

Přesně tak. A zachvilku nebude ani na chleba při 12 ti hodinové denní šichtě. Megagauneři se chechtaj typu VK a ostatní přiblbla mu tleskaj, jak okradl se svou ODS národ o 8 biliónů a dalších 16 podetnul.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2014 11:53 | Bodlák

Dnes už víme,že neznámé zločinecké mozky a výkonné pracky známých hochštaplerů dokázaly uskutečnit super loupež několika století a beztrestně.Totéž našlo pokračování v církevních restitucích.Je ještě pořád co krást.Veškeré pracovní i společenské uplatnění důvěřivých a stále pracujících jedinců.Jsme národ srabů, že jsme si to nechali líbit.Svěrák se utahuje stále víc,nové poplatky budou možná i z poplatků.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2014 7:49 | Vavřín

Pokud vím, tak třeba akcie Tuzexu nebyly veřejně obchodovatelné. A co Kovopetrol Pzeň, bublina, ze které DIK nedostal nic kromě papírového úpisu. A takových by se našlo...Akcie Škody Plzeň k.p. zmizely, o tom, jak dopadl konkurz nikde není dostupná informace, i když po oddělení Škody holding a jejím rozprodeji Romanem toho kromě dluhů moc nezbylo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Senta Čermáková

manažerka

Jiří Paroubek

politik

Senta Čermáková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services