Martin Rotkovský o životním pojištění: Docházejí klienti

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 13. 8. 2014 | 16 komentářů
„Docházejí potenciální klienti mezi 25 a 40 lety a noví přibývají stále pomaleji. A za patnáct let bude v tomto věku o polovinu méně lidí než dnes,“ říká technický ředitel UNIQA pojišťovny pro Česko a Slovensko. Nedostatek klientů zvyšuje také nároky na finanční poradce. Ti, kteří se o klienty nestarají, nepřežijí. Jedinou správnou cestou je dlouhodobý servis a péče, jakkoliv je to obtížnější…

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 8. 2014 22:13, Pavel

Několikrát v textu článku zmíněná péče starost o klienty v podání poradců Partners vypadá z mé vlastní zkušenosti takto:
Máme s manželkou IŽP uzavřené přes Partners. Pojistku mi sjednal jeden známý, který Partners záhy opustil. Potřeboval jsem po cca roce do naší pojistky zahrnout i dítě a nastalo martýrium. Prvně jsem šel přímo do pojišťovny, tam mi řekli, že smlouvy uzavřené přes Partners nemohou upravit. Následovala moje návštěva v klientském centru, kde mi řekli, že musím za poradcem XY, který převzal klienty předchozího poradce. Na schůzce s poradcem XY jsem se dozvěděl, že už také u Partners není, dělá pro jinou firmu a rovnou mi nabídl novou pojistku :-). Opět návštěva klientského centra, kde se mě ujal nějaký jiný poradce a slíbil zaslat návrh upravené smlouvy. Po asi 14 dnech návrh dorazil, ale byl to úplný blábol. Nakonec jsem dohnal úplně toho prvního poradce, se kterým jsem smlouvu uzavíral, a ten mi doporučil dalšího poradce z Parners, naštěstí už celkem kompetentního, který změnu smlouvy udělal. Celé to trvalo 3 měsíce! To říkám péče o klienta.
Před pár dny telefon, volá zase nějaký poradce z Partners, prý mi "zlevní" stávající pojistku. Jen musím tu stávající smlouvu pozastavit a uzavřít novu u jiné pojišťovny!!! Bravo!!! To máte v Partnes teda materiál!!! To je péče o klienta!!!

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

24. 8. 2014 11:21 | vrtal

Promiňte - upřímně - kecy v kleci, pane Plesko.
Na webu Partners je IŽP charakterizováno jako zajímavý investiční nástroj s tím, že Partners má nejnižší a nejlepší poplatky, bla bla.
Třeba si to přečtěte,když to nevíte. Ale vy to určitě znáte.
A je jasné, proč si to oficiálně netroufne Partners kritizovat - protože je na pojišťovnách ZÁVISLÉ. Co by se asi stalo, když jako zaměstnanec začnete schizofrenicky veřejně kritizovat obchodní partnery svého zaměstnavatele, že okrádají klienty , jak psal ten analytický týpek Šídlo z Partners než ho za to vykopli ?
Vykopnou vás taky. Takže na jednu stranu tu opatrně jako chytrá horákyně píšete "ani tak ani tak" a na webu společnosti Partners nic negativního proti IŽP není, protože kdyby bylo, tak pojišťovny Partners ukážou záda.
Jo, chápu, že musíte psát podle nařízení chlebodárců, ale ne každý čtenář je trotl, capito.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2014 21:24

Pro Čížka právě žádný, a to je ten průsšvih.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2014 22:13 | Pavel

Několikrát v textu článku zmíněná péče starost o klienty v podání poradců Partners vypadá z mé vlastní zkušenosti takto: Máme s manželkou IŽP uzavřené přes Partners. Pojistku mi sjednal jeden známý, který Partners záhy opustil. Potřeboval jsem po cca roce do naší pojistky zahrnout i dítě a nastalo martýrium. Prvně jsem šel přímo do pojišťovny, tam mi řekli, že smlouvy uzavřené přes Partners nemohou upravit. Následovala moje návštěva v klientském centru, kde mi řekli, že musím za poradcem XY, který převzal klienty předchozího poradce. Na schůzce s poradcem XY jsem se dozvěděl, že už také u Partners není, dělá pro jinou firmu a rovnou mi nabídl novou pojistku :-). Opět návštěva klientského centra, kde se mě ujal nějaký jiný poradce a slíbil zaslat návrh upravené smlouvy. Po asi 14 dnech návrh dorazil, ale byl to úplný blábol. Nakonec jsem dohnal úplně toho prvního poradce, se kterým jsem smlouvu uzavíral, a ten mi doporučil dalšího poradce z Parners, naštěstí už celkem kompetentního, který změnu smlouvy udělal. Celé to trvalo 3 měsíce! To říkám péče o klienta. Před pár dny telefon, volá zase nějaký poradce z Partners, prý mi "zlevní" stávající pojistku. Jen musím tu stávající smlouvu pozastavit a uzavřít novu u jiné pojišťovny!!! Bravo!!! To máte v Partnes teda materiál!!! To je péče o klienta!!!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2014 22:09 | Jan

A jaky je rozdil mezi Českem a Čechami?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2014 14:50 | Mirek

"Zájemce" o investiční životní pojištění...:-))). Znáte někdo někoho takového.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2014 14:20 | Gabriel Pleska

Teď nevím, jestli mluvíte na mě, ale protože je šéfredaktor na dovolené, vezmu to za něj. Poměrně často v článcích o životním pojištění opakujeme, že je nepovažujeme za zrovna dobrý nástroj k investicícm (a že už vůbec není správné o nich mluvit jako o spoření). Ovšem nedáváme do každého textu, který se o IŽP zmíní, speciální box s textem REDAKCE PENÍZE.CZ VARUJE... A pokud jde o Partners: můžu garantovat, že tu najdete nikoli ojediněle texty, které psal přímo někdo z Partners a které doporučují investovat pokud možno jinak než přes pojistky. Bez hledání a velkého přemýšlení můžu vzpomenout třeba seriál Škola finanční gramotnosti, který psal poradce Partners a kde se o IŽP v tomhle duchu mluví. To je samozřejmě tak dva tři roky zpátky, mohl bych ale s poměrně malým úsilím iks dalších příkladů. Protože mám ale tuchu, že váš názor je dopředu daný a neměnný, nebudu se ho dál pokoušet vyvracet. Mějte se krásně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2014 6:36 | vrtal

Sorry,pane šéfredaktore, to je odpověď na dvě věci. Kdy tedy ANO ? Když to dělají Partners a NE, když to dělají ostatní ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2014 21:58 | Gabriel Pleska

Hele, Vrtale, ani ne. Pokud jde o životní pojistky jako nástroje k investování, máme na tomhle webu poměrně dost textů, kde jasně říkáme, že se na to většinou zrovínka moc nehodí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 21:18 | vrtal

Hele, proc redaktor firemniho webu Partners,p.Vlnas nezastavil toho typka zzUniqy u terminu ze se v zivotnim pojisteni investuje na stari ? Proto, ze to spolu pecou (tedy Partners a Uniqa, ne Vlnas a ten typek)?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2014 18:22 | Gabriel Pleska

To v zásadě nejsme ve sporu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 17:03

To záleží na tom, jak to kdo bere, osobně chápu výraz "Česko" jako zkratku pro termín "Česká republika". A vůbec mě to neuráží, přestože jsem z Brna. Ale chápu, že někdo jiný to má jinak. Jen tak mimochodem - v tom článku jde zaplať pánbůh o něco úplně jiného.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 14:52 | Daniela

Pro celou Českou republiku - tedy Čechy, Moravu a Slezsko.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 10:16 | Gabriel Pleska

Pro všechny Čechy a pro Slovensko .) Díky za upozornění.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 10:15 | Gabriel Pleska

To jste Zdendovi neporozuměla. Zdenda tím naráží (a zcela správně) na to, že když se řekne Čechy, znamená to Česko minus Morava a Slezsko.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 7:57

Pro obě země - UNIQA v ČR a v SR má až na jednu odchylku stejné představenstvo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2014 7:43 | Zdenda

Teď tomu nerozumím - je ten ředitel jen pro Čechy nebo pro celé Česko?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Ševčík

ekonom

David Rath

politik a kriminálník

Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
David Rath
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services