Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Rozhovor | 13. 8. 2014 | 16 komentářů
„Docházejí potenciální klienti mezi 25 a 40 lety a noví přibývají stále pomaleji. A za patnáct let bude v tomto věku o polovinu méně lidí než dnes,“ říká technický ředitel UNIQA pojišťovny pro Česko a Slovensko. Nedostatek klientů zvyšuje také nároky na finanční poradce. Ti, kteří se o klienty nestarají, nepřežijí. Jedinou správnou cestou je dlouhodobý servis a péče, jakkoliv je to obtížnější…

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 8. 2014 22:13, Pavel

Několikrát v textu článku zmíněná péče starost o klienty v podání poradců Partners vypadá z mé vlastní zkušenosti takto:
Máme s manželkou IŽP uzavřené přes Partners. Pojistku mi sjednal jeden známý, který Partners záhy opustil. Potřeboval jsem po cca roce do naší pojistky zahrnout i dítě a nastalo martýrium. Prvně jsem šel přímo do pojišťovny, tam mi řekli, že smlouvy uzavřené přes Partners nemohou upravit. Následovala moje návštěva v klientském centru, kde mi řekli, že musím za poradcem XY, který převzal klienty předchozího poradce. Na schůzce s poradcem XY jsem se dozvěděl, že už také u Partners není, dělá pro jinou firmu a rovnou mi nabídl novou pojistku :-). Opět návštěva klientského centra, kde se mě ujal nějaký jiný poradce a slíbil zaslat návrh upravené smlouvy. Po asi 14 dnech návrh dorazil, ale byl to úplný blábol. Nakonec jsem dohnal úplně toho prvního poradce, se kterým jsem smlouvu uzavíral, a ten mi doporučil dalšího poradce z Parners, naštěstí už celkem kompetentního, který změnu smlouvy udělal. Celé to trvalo 3 měsíce! To říkám péče o klienta.
Před pár dny telefon, volá zase nějaký poradce z Partners, prý mi "zlevní" stávající pojistku. Jen musím tu stávající smlouvu pozastavit a uzavřít novu u jiné pojišťovny!!! Bravo!!! To máte v Partnes teda materiál!!! To je péče o klienta!!!

Reagovat

+11
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (16 komentářů)

13. 8. 2014 7:43 | Zdenda

Teď tomu nerozumím - je ten ředitel jen pro Čechy nebo pro celé Česko?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

13. 8. 2014 7:57

Pro obě země - UNIQA v ČR a v SR má až na jednu odchylku stejné představenstvo.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Zdenda 13. 08. 2014 07:43)

13. 8. 2014 10:15 | Gabriel Pleska

To jste Zdendovi neporozuměla. Zdenda tím naráží (a zcela správně) na to, že když se řekne Čechy, znamená to Česko minus Morava a Slezsko.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 08. 2014 07:57)

13. 8. 2014 10:16 | Gabriel Pleska

Pro všechny Čechy a pro Slovensko .) Díky za upozornění.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 8. 2014 14:52 | Daniela

Pro celou Českou republiku - tedy Čechy, Moravu a Slezsko.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 8. 2014 17:03

To záleží na tom, jak to kdo bere, osobně chápu výraz "Česko" jako zkratku pro termín "Česká republika". A vůbec mě to neuráží, přestože jsem z Brna. Ale chápu, že někdo jiný to má jinak. Jen tak mimochodem - v tom článku jde zaplať pánbůh o něco úplně jiného.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 13. 08. 2014 10:15)

13. 8. 2014 18:22 | Gabriel Pleska

To v zásadě nejsme ve sporu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 08. 2014 17:03)

13. 8. 2014 21:18 | vrtal

Hele, proc redaktor firemniho webu Partners,p.Vlnas nezastavil toho typka zzUniqy u terminu ze se v zivotnim pojisteni investuje na stari ? Proto, ze to spolu pecou (tedy Partners a Uniqa, ne Vlnas a ten typek)?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

13. 8. 2014 21:58 | Gabriel Pleska

Hele, Vrtale, ani ne. Pokud jde o životní pojistky jako nástroje k investování, máme na tomhle webu poměrně dost textů, kde jasně říkáme, že se na to většinou zrovínka moc nehodí.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vrtal 13. 08. 2014 21:18)

14. 8. 2014 6:36 | vrtal

Sorry,pane šéfredaktore, to je odpověď na dvě věci. Kdy tedy ANO ? Když to dělají Partners a NE, když to dělají ostatní ?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 8. 2014 14:20 | Gabriel Pleska

Teď nevím, jestli mluvíte na mě, ale protože je šéfredaktor na dovolené, vezmu to za něj. Poměrně často v článcích o životním pojištění opakujeme, že je nepovažujeme za zrovna dobrý nástroj k investicícm (a že už vůbec není správné o nich mluvit jako o spoření). Ovšem nedáváme do každého textu, který se o IŽP zmíní, speciální box s textem REDAKCE PENÍZE.CZ VARUJE... A pokud jde o Partners: můžu garantovat, že tu najdete nikoli ojediněle texty, které psal přímo někdo z Partners a které doporučují investovat pokud možno jinak než přes pojistky. Bez hledání a velkého přemýšlení můžu vzpomenout třeba seriál Škola finanční gramotnosti, který psal poradce Partners a kde se o IŽP v tomhle duchu mluví. To je samozřejmě tak dva tři roky zpátky, mohl bych ale s poměrně malým úsilím iks dalších příkladů. Protože mám ale tuchu, že váš názor je dopředu daný a neměnný, nebudu se ho dál pokoušet vyvracet. Mějte se krásně.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vrtal 14. 08. 2014 06:36)

14. 8. 2014 14:50 | Mirek

"Zájemce" o investiční životní pojištění...:-))). Znáte někdo někoho takového.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2014 22:09 | Jan

A jaky je rozdil mezi Českem a Čechami?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 8. 2014 22:13 | Pavel

Několikrát v textu článku zmíněná péče starost o klienty v podání poradců Partners vypadá z mé vlastní zkušenosti takto: Máme s manželkou IŽP uzavřené přes Partners. Pojistku mi sjednal jeden známý, který Partners záhy opustil. Potřeboval jsem po cca roce do naší pojistky zahrnout i dítě a nastalo martýrium. Prvně jsem šel přímo do pojišťovny, tam mi řekli, že smlouvy uzavřené přes Partners nemohou upravit. Následovala moje návštěva v klientském centru, kde mi řekli, že musím za poradcem XY, který převzal klienty předchozího poradce. Na schůzce s poradcem XY jsem se dozvěděl, že už také u Partners není, dělá pro jinou firmu a rovnou mi nabídl novou pojistku :-). Opět návštěva klientského centra, kde se mě ujal nějaký jiný poradce a slíbil zaslat návrh upravené smlouvy. Po asi 14 dnech návrh dorazil, ale byl to úplný blábol. Nakonec jsem dohnal úplně toho prvního poradce, se kterým jsem smlouvu uzavíral, a ten mi doporučil dalšího poradce z Parners, naštěstí už celkem kompetentního, který změnu smlouvy udělal. Celé to trvalo 3 měsíce! To říkám péče o klienta. Před pár dny telefon, volá zase nějaký poradce z Partners, prý mi "zlevní" stávající pojistku. Jen musím tu stávající smlouvu pozastavit a uzavřít novu u jiné pojišťovny!!! Bravo!!! To máte v Partnes teda materiál!!! To je péče o klienta!!!
Reagovat | Citovat

+11
Líbí
Nelíbí

17. 8. 2014 21:24

Pro Čížka právě žádný, a to je ten průsšvih.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan 15. 08. 2014 22:09)

24. 8. 2014 11:21 | vrtal

Promiňte - upřímně - kecy v kleci, pane Plesko.
Na webu Partners je IŽP charakterizováno jako zajímavý investiční nástroj s tím, že Partners má nejnižší a nejlepší poplatky, bla bla.
Třeba si to přečtěte,když to nevíte. Ale vy to určitě znáte.
A je jasné, proč si to oficiálně netroufne Partners kritizovat - protože je na pojišťovnách ZÁVISLÉ. Co by se asi stalo, když jako zaměstnanec začnete schizofrenicky veřejně kritizovat obchodní partnery svého zaměstnavatele, že okrádají klienty , jak psal ten analytický týpek Šídlo z Partners než ho za to vykopli ?
Vykopnou vás taky. Takže na jednu stranu tu opatrně jako chytrá horákyně píšete "ani tak ani tak" a na webu společnosti Partners nic negativního proti IŽP není, protože kdyby bylo, tak pojišťovny Partners ukážou záda.
Jo, chápu, že musíte psát podle nařízení chlebodárců, ale ne každý čtenář je trotl, capito.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 14. 08. 2014 14:20)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Tomáš Prouza

ekonom

Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
35,48 %

z 31 duelů
Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
85,71 %

z 42 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Forwardy, Hold, Bankomat (ATM), transformované fondy, příspěvek zaměstnavatele, Český telekomunikační úřad, mobilní operátoři, jaromír novák, klasifikované úvěry, střední školy, centrální evidence sbírek, filip zeman, Asociace soukromých bezpečnostních služeb, ohřev teplé vody, záplava, Platforma zdravotních pojištěnců ČR, Standard & Poor’s 500, Den rovnosti platů

2C37727, 2SC9450, 2SC9450, 1AC6952, 1SY4311

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK