Insolvence pro každého: K čemu je insolvenční zákon

Jiří Lojda | rubrika: Seriál | 8. 7. 2014 | 8 komentářů
Nesplácený dluh je dvojitý průšvih: pro dlužníka i pro toho, komu dluží. Náš nový seriál se pokusí být dobrým průvodcem oběma stranám.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 7. 2014 9:53, Podlesni

Ty podmínky jsou tak nesmyslné, že jim jen málokdo může vyhovět. Kdo má tolik peněz, aby na toto oddlužení dosáhl, ten má povětšinou i na splácení...

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

25. 5. 2021 20:03 | Ludmila Zalužanská

Moje rada pro ostatní, kdo si požádá o insolvenci. Dejte si pozor na insolvenčního správce ing. Tomáše Zůzu a JUDr. Naděždu Křivánkovou na Krajském soudu Praha 5. Tito nemají zájem uhradit pohledávky, ale obrat dlužníka o majetek. To se stalo mě. Údajně jsem dlužila 525.000, ale to jen pro splátkový kalendář, aby mi ho zamítly. Tento insolvenční správce je podnikatel v realitách a přihrává nemovitosti v insolvencích za poloviční cenu. Pokud Vám ho přidělí soud, tak si zažádejte o jiného. Mě pěkně podvedl a prodal mi střechu nad hlavou, a místo 525,000 uhradil pouze 277.000 , co zbyly z prodeje nemovitosti. Největší nátlak dělal na spolumajitele, aby získal celý byt , ne jenom půlku, která byla v insolvenci. Je to podvodník a lhář a JUDr. Křivánková z Krajského soudu neumí počítat.Asi si počítají do vlastní kapsy. Ludmila Zalužanská. Pokud by někdo měl s těmito osobami také tuto zkušenost, kontaktujte mne na 601324649. Už se soudním několik let, potřebuji kdyby se našel ještě někdo, koho obrali o majetek, aby se podala žaloba ve více lidech. Ludmila Zalužanská, Kutná Hora
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2017 14:40 | Jana

Dobrý den, mám dotaz, co se stane když člověk má odsouhlasenou insolvenci, splácí jí dva roky, má splaceno více jak 31%, tj. limit který je určen i soudem, pak nastane to, že přijde o práci a je na pracovním úřadě. Jaký nastává poté postup, když si znovu práci najde, musí i nadále platit, když už má splaceno těch 31% byť nevypršel čas 5 let, nebo se insolvenční správce sám ohlásí či jaký je postup. Je to jen informativní dotaz, chtěla bych tak vědět jak insolvence probíhá a co nastane když je už část splacena, procenta splněny, ale neuplynulo 5 let. děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2017 11:10 | Věra

Dobrý den mám dotaz je pravda,že člověk v insolvenci za větší nákupy dostane jednou za čas zpět peníze po doložení účtenek svému správci?Mám tuto informaci z doslechu,ráda bych věděla více o právech a povinostech lidí v insolvenci.Děkuji Věra.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2016 10:45 | Martina

Spousta lidí si bere půjčky na Vánoce,dovolené mobili atd...jiné debiloviny a nikdo jim při podepsání úvěru nedrží u hlavy pistoli,že musí podepsat.Když mají splácet tak většinou si koupí jiné blbosti a na splátky nemají.Oni ne že nemůžou splácet,ale nechtějí.To by soudy měli prověřovat kam jim ty peníze jdou,koupí si 10 i více krabiček cigaret ,jezdí autem bez hlavy,kontrolu na ně.Je zajímavé,že lidé nemají na splátky,jdou do insolvence a jakmile jim to přiklepnou tak si dovezou,novou lednici,myčku na nádobí a i televiz,dokonce i auto,ale na splátky nemají.Jak je to možné.My také musíme platit hypotéku,školy atd... Zpřísnit kontrolu,jestli jsou opravdu na tom tak špatně.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2014 23:29 | nadlesní

pokuty a storno zakázek.Exekutorovi jsem zaplatil 75tis. a dneska mi přišel dopis na dlužných 140tis.Věřiteli neuhradil nic,takže ten pohledávku prodal za dalších 140postupníkovi.Bezva systém.Na konkurs chce soud zálohu 50tis...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2014 23:29 | nadlesní

pokuty a storno zakázek.Exekutorovi jsem zaplatil 75tis. a dneska mi přišel dopis na dlužných 140tis.Věřiteli neuhradil nic,takže ten pohledávku prodal za dalších 140postupníkovi.Bezva systém.Na konkurs chce soud zálohu 50tis...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2014 23:24 | nadlesní

Dlužil jsem firmě 36tis - přehlédnutá stará faktura...Přišla exekuce s obstavením firemních účtů, což mělo za následek řetěz dalších průšvihů - nemožnost nakupovat materiál ze složených záloh zákazníků, tím pádem
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2014 9:53 | Podlesni

Ty podmínky jsou tak nesmyslné, že jim jen málokdo může vyhovět. Kdo má tolik peněz, aby na toto oddlužení dosáhl, ten má povětšinou i na splácení...
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services