Kovaná ekonomie: Proč jsou podvodné e-maily tak hloupé? Hledají hlupáky!

Lukáš Kovanda | rubrika: Seriál | 8. 7. 2014 | 3 komentáře
Drahý pane, můj zesnulý manžel nashromáždil na nigerijských ropných polích nějaké drobné, pár milionů dolarů. Peníze leží v bance v Lagosu a já je potřebuju převést do bezpečnější země. Pomůžete-li, dostanete z deseti milionů dolarů dva vy, tak jen prosím rychle pište číslo konta, jo a přibalte pár tisíc, musím nejdřív uplatit nějaké úředníky...

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

7. 12. 2015 10:09 | p

...tak kolem 2000 chodilo dost mailů, občas jsem si udělal radost a psal jsem jim tenkrát zpátky - vidím, jak skrz stěny rákosových chatrčí svítí kontrolky vašich intelpentiumceleronů, a vy jste se rozhodli olišačit bílěho muže?!! a další, že by se červenali i na WM:-))
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2015 12:59 | Marián

Dnes jsem obdržel naprosto totožný email, jenom příjmení bylo mé. :-) Dávám to do spamu. Díky za sdílení informace. Marián.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2015 20:19 | nadějný milionář

.. a já hlupák se už viděl na Bahamách. :-) viz níže.
Hello, My name is Larry Ola. I am a personal lawyer to Paul Molnar who died in car accident (may his soul rest in peace). I now seek your consent to present your name to Paul’s bank, so that you can inherit some money which he left behind. The money which values about $17,500,000 was deposited by Paul before his death on 23/11/2009. If you are interested do not hesitate to contact me back for more details. Larry.
Hi Larry, Thank you for information. Please provide me more details about the issue. Have a nice day. M. Molnár
Hello Michael, I welcome your quick response. I think i have to go straight to the main points and i hope to be as clear as i can Paul was born on September 26th, 1942. And he arrived to my country (Republic of Benin) in 1994, and established a gold business. Paul made all his wealth from his gold business. I became his personal lawyer in 2007, overseeing his entire financial affairs with the bank. The accident happened along the express way, in a small town called "Grand Popo, while Paul and his family were going home from holidays. Unfortunately, Paul, his wife and two kids died on the spot. According to the law of my country, when a foreigner die leaving behind some money in the bank, the bank must wait for at least for five years, in order to see if any of the deceased family members will come for the money. Now the five years is over and no one came for the money, so his bank gave me an ultimatum to provide the next of kin or have the account close and the money sends to the Treasury Department as unclaimed fund. That is why I seek your consent, so that the proceeds of Paul’s account can be paid to your own account through my help and assistance. After receiving the money into your account, you will pay me 20% for my services and 80% is for you as the beneficiary. If you agree to give your consent, in order to receive the money in your account, kindly tell me now, so that i will tell you what to do next. But if you disagree with me, please tell me as soon as possible, so that i can find another reliable person for this same purpose, while there is still time.
Sincerely Yours,
Mr. Larry E Ola. ARBL Family Law Firm. Cotonou - Republic of Benin. Tel: 22996691409.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
David Eder
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services