Alimenty. Na co máte nárok. A jak si poradit s neplatičem

Každé druhé manželství v Česku končí krachem. Pro spoustu dětí to znamená život v neúplné rodině. A pro spoustu rodičů boj o výživné. S jak vysokými alimenty na dítě můžete počítat? A co dělat, když druhý rodič neplatí – jaké máte páky a zbraně?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 5. 2014 7:37, Pavel

No jo, to víte. Muž se žení proto, že myslí, že ta žena zůstane stejná, zatímco žena se vdává proto, že si myslí, že toho muže změní. A co je větší výzva, než změnit opičáka tonoucího v dluzích s jednou nohou v kriminále?

Zobrazit celé vlákno

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 24 komentářů)

28. 6. 2020 22:30 | květa

Ten kdo se nestará o děti, má větši možnost sehnání práce a kdo chce práci sežene a je ostuda, když chlap práci nemá a vymlouvá se. Děti ze zákona by měli taky přispívat na bydlení. Kde je jídlo, oblečení a tak většinou to vše platí ten, kdo se o děti stará.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2020 22:24 | květa

Zajímalo by mě jak se ti bastardi poznají? Většina se přetvařují než spadne klec.. Proto je lepší, když už si ženský pořizovat děti nebudou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2019 17:44 | Radoslav

Z bývalou pritelkiny máme 9 kluka.výživné vždy platím včas.potroch rokoch se mi stalo ze sem místo určeného výživného zaplatil jen půlku.bývalá mi řekla pokud nedorovnam zbytek nedá mi kluka a zakazuje mi sním mluvit.podle rozhodnutí soudu mi musí dát kluka každej druhy víkend pocnuct parkem do neděle.ná na to právo i když sem ji dál jen zatím půlku výživného?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2018 19:22 | Ivana

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat ohledně určení otcovství a alimentů. Mám syna, (bude mít 7let) a s biologickým otcem se nestýka. Otec nejevil zájem. Zajímá mě, zda si mohu zažádat o určení otcovství a alimenty i proti jeho vůli po takové době. Mockrát děkuji za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2016 8:23 | Zdenek

Dobry de,měl jsem uplně stejny problém,jen že muj plat je asi 25tis v čistem,prvni dva roky musí platit i vyživné na matku...taky mně vyhrožovala že ditě neuvidim atd,my se dohodli na 5tis, i tak nas čeka soud v prosinci tak dám vědět,přeju mu pevne nervy:)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2016 10:30 | Linda

dobrý den, potřebovala bych poradit kamarád má přítelkyni a má s ní dítě půl roku staré a chce od nich odejít a ještě s nimi bydlí její máma ale ta žena mu vyhrožuje, že dítě neuvidí a bude platit 17000kč a ještě platit na ní když odejde...přitom nejsou oddaný nic....a on neví co má dělat, proto tam pořád u nich je a chce bydlet s někym jiným. kamarád pracuje v zahranicí a vydělá si tak 30000kč a platí si ještě exekuci... můžete mi poradit co se s tím dá dělat...? zda může takhle na něj útočit..? proč mu řekla že i na ní musí platit..? je to pravda...?
děkuji Linda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2016 20:14 | Petra

Dobrý den,chtěla bych se zeptat otec mé dcery je ve výkonu trestu něco přes dva roky. A soudně máme dané že nemají jak vypočítat alimenty,když otec nepracuje.Měla bych nárok na zpětné alimenty?Že by mi to zaplatil stát a otec by to pak musel vrátit.Dceři jsou 4 roky dostala bych to i za ty 4 roky?A jako první věc bych měla podat trestné oznámení?Děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2015 17:21 | Slávka

dceru mám s jejím otcem, který mi alimenty platí jak na horské dráze, soud mu určil 2.000kč s tím, že jakmile dcerka nastoupí do školy, mám okamžitě naběhnout a nechat si zvýšit alimenty, dcera v září nastoupila do 6 třídy . za rok 2015 zaplatil jen 1.000kč s tm,že jsem v srpnu zjistila, že je na úřadě práce a dělá si řidičák na autobus, že snad začne splácet až nastoupí do práce . 6iji s přítelem, s kterým čekáme v listopadu miminko, a nevím, zda mám otce Nikolky vůbec někam hlásit jako neplatiče, když vlastně z úřadu práce moc peněz dostávat nemůže
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2015 13:24 | Pepe

Jo s kym si to dite udelate, pak se nedivte. Ze ty holky leti na bastrardy a o hodnyho kluka nezavadi ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 4. 2015 12:58 | AnetaMik

Dobrý den jsem těhotná a otec mého dítěte nemá zájem s námi být. Ale on je Ir a žije v Irsku. Mám vůbec nějaký nárok na nějaké peníze a podle kterého zákona se mám řidit podle irskeho nebo českého? Děkuji za odpověď .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2015 21:33 | kristyna

Co mam delat kdyz mi bivalej pritel neplati na dceru vyzivne ktere mu ustanovyl soud,nevim si snim rady a na policii jsem ho uz davala nekolikrat ale nic se stim nedela co mam delat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 12:56 | Kate

jdou vymáhat alimenty po otci pokud mi je více jak 18 let,alimenty neplatil pět let nebo to má nějakou promlčecí lhůtu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2014 13:50 | filispin

Chtěla bych se zeptat,mam soudně dané alimenty 1800kč,syn šel letos v září do první třídy,měli jsme dohodnuté,že bude platit 3000tis,do října vše bylo v pořádku,ted dohodu porušil.Chtěla bych zažádat o navíšení,ale bydlím u své matky,chtěla bych vědět jestli to nebude problém,čekám totiž na přidělení bytu děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2014 23:07 | Lusijus

co dělat když bej.přitel je ve vazbě mam na něco nárok kdo mi za něj zaplatí alimenty když na socialce mi řekly že namam na nic narok ze bydlim u matky přeci ona mi nebude ptatit uplně vše ja beru jen mateřskou a platim vše co se tyče kluka a to mi fakt nestačí tak co mam dělat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2014 18:59 | Vondrackova

Co delat kdyz plati nepravidelne.Na to se trestni ozn.dat neda.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2014 21:06 | petr reitmajer

STANOVENÍ ALIMENTŮ,CO PONECHAT POVINNÉMU NORNMATIVNÍ NÁKLADY NA BYDLENÍ A NA ŽITÍ SOUD MŮŽE KONAT I BEZ NÁVRHU A NEKONÁ TO VZNIKAJÍ VYMYŠLENÉ DLUŽNÉ ČÁSTKY NA VÝŽIVNÝCH ALE POKUD ŽIJETE SPOLU TAK vÁM STÁT POMŮŽE A KDYŽ NE A MÁTE ROZSUDEK KDY VŠICHNI VĚDÍ A NEMOŽNOSTI A SCHOPNOSTI PLNIT VYŽIVOVACÍ POVINNOST TAK MOC SOUDNÍ NEKONÁ A V KONEČNÉM DŮSLEDKU JDE O DISKRIMINACI NEZLETILÝCH DĚTÍ A TO Z NEDBALOSTI MOCI ŮŘEDNÍ NEBOT I OSPOD JE K NIČEMU VŠE Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI V POROVNÁNÍ Z MINULÉHO REŽIMU KDY JSTE MĚLY JISTOTU PRÁCE A TED NE A JSTE DLOUHODOBĚ NEZAMĚSTNANÝ TAK SOUD NECHCE SLYŠET PORUŠOVÁNÍ lzps TAK PŘESTANTE VŠECHNY STRKAT DO JEDNOHO PYTLE O NEPLATIČÍCH JEDINÝ U NEZAMĚSTNANÝCH DLUŽÍ PENÍZE STÁT DĚTEM Z NESPRÁVNÝCH POSTUPŮ MOCI ŮŘEDNÍ A NEBO CHCETE ABY VŠICHNI ZAČALY KRÁST!s POZDRAVEM OBČAN ČR BEZ PRÁV!BEZDOMOVEC A BEZ PRÁCE.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2014 6:10 | Marcela

Moje dcera nedostává alimenty již několik let, nyní vlastně již vnuk ,protože je dospělý a chodí na VŠ.Dříve když byl vnukovo otec zaměstnaný ,tak peníze posílal zaměstnavatel.Pak o práci přišel a nyní nevíme ,zda pracuje a nebo nikoli.Na soudě je podáno oznámení.Dcera byla také u advokátky se přeptat na možnosti a bylo jí sděleno to co je v článku.Dcera by asi i na Policii šla,ale nyní již musí vnuk sám za sebe a ten tam nepůjde.Ale jednu věc paní advokátka dceři poradila a to ,že se již s takovým případem v praxi setkala. Aby si ukládali všechny doklady od soudu ,že otec neplatí,protože se za pár let může stát,že takovýto "tatínek" se dostane do hmotné nouze,či má nízký důchod a potřebuje připlatit na domov důchodců a může požadovat peníze po svém potomkovi.Pak by asi soud mohl přihlédnout k tomu, že se otec o svého potomka předtím ,také nestaral.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 5. 2014 7:37 | Pavel

No jo, to víte. Muž se žení proto, že myslí, že ta žena zůstane stejná, zatímco žena se vdává proto, že si myslí, že toho muže změní. A co je větší výzva, než změnit opičáka tonoucího v dluzích s jednou nohou v kriminále?
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2014 23:29 | Honza

V příštím životě si nepořizujte děti s opičákem. Chápu, že i šaramantní švihák (kterého běžná ženská s růžovými brýlemi nemá šanci včas prohlédnout) se může změnit v pěknou svini, ale chlapík, co je raději doživotně v exekuci, jednou nohou v kriminále a rozhádaný s rodinou, než aby platil pár tisíc měsíčně, mohl být poznat i v těch růžových brýlích, ne? Dětem je už přes 14, tak by Vás už nemusely tak moc blokovat v pracovní kariéře, tak na sobě zkuste v práci trochu zapracovat a nechtějte po nás, abychom Vás přes sociálku živili. Ale souhlas s tím, že oblíbený trik s platbou pár dnů před soudem by neměl tak snadno procházet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2014 15:48 | alimenty

Exmanžel neplatí 14 let! Podala jsem několik trestních oznámení, před soudem tak 1-2-dny poslal peníze za 4 měsíce a soud byl zrušen :(. Má exekuci na plat, už druhý zaměstnavatel mu peníze nestrhává, na jednoho jsem podala podlužní žalobu, neplatil dál, dala jsem exekuci a zaměstnavatel zanedlouho zemřel:(. Druhý to nedělá taky. Ex se mi vysmívá, nemá nic, peníze, účet, mobil, trvalé bydliště má na OÚ. Rodiče ho yvdědili, dluh je přes 240 tisíc!!! Jsem sama, plat mám 10 tisíc, výdaje 10 tisíc, sociálku neberu, nemám prý nárok :(
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Ilona Švihlíková

ekonomka

Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ilona Švihlíková
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services