Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Každé druhé manželství v Česku končí krachem. Pro spoustu dětí to znamená život v neúplné rodině. A pro spoustu rodičů boj o výživné. S jak vysokými alimenty na dítě můžete počítat? A co dělat, když druhý rodič neplatí – jaké máte páky a zbraně?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 5. 2014 7:37, Pavel

No jo, to víte. Muž se žení proto, že myslí, že ta žena zůstane stejná, zatímco žena se vdává proto, že si myslí, že toho muže změní. A co je větší výzva, než změnit opičáka tonoucího v dluzích s jednou nohou v kriminále?

Reagovat

+35
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 12. 05. 2014 23:29)

Další příspěvky v diskuzi (19 komentářů)

12. 5. 2014 5:45 | Zdeněk

Letmo přečetl s úvahou,že to asi bude jeden z důvodů proč se muži nehrnou do manželství. Potom myšlenka, že článek musela napsat žena, tak ostře by to muž nenapsal. A nemýlil jsem se.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

12. 5. 2014 10:40

Přitom je napsaný tak, jak je to ve skutečnosti. Totiž, že to všechno platí pro muže i pro ženy...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 5. 2014 12:18

Po podrobnějším přečtení to tak je, nedomyslel jsem u všeho uváděný rod mužského, že se to vztahuje na oba. Ten dlužník, ten řidič...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 05. 2014 10:40)

12. 5. 2014 14:40 | Gabriel Pleska

Dobrý den. K tomu můžu jako editor říct jen to, že trvám na tom, že v češtině je mužský rod bezpříznakový a může označovat jak muže a ženy. Takže je v pořádku přát ke dni učitelů učitelkám (kterých je přitom více než mužských kolegů). Je možné, že časem se úzus posune a že bude normální všude důkladně vypisovat i mužskou i ženskou podobu jména. Zatím to tak není a my k tomu přispívat nebudeme. Jakožto server s ekonomickým zaměřením dbáme i na ekonomii jazykovou.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 05. 2014 12:18)

12. 5. 2014 15:48 | alimenty

Exmanžel neplatí 14 let! Podala jsem několik trestních oznámení, před soudem tak 1-2-dny poslal peníze za 4 měsíce a soud byl zrušen :(. Má exekuci na plat, už druhý zaměstnavatel mu peníze nestrhává, na jednoho jsem podala podlužní žalobu, neplatil dál, dala jsem exekuci a zaměstnavatel zanedlouho zemřel:(. Druhý to nedělá taky. Ex se mi vysmívá, nemá nic, peníze, účet, mobil, trvalé bydliště má na OÚ. Rodiče ho yvdědili, dluh je přes 240 tisíc!!! Jsem sama, plat mám 10 tisíc, výdaje 10 tisíc, sociálku neberu, nemám prý nárok :(
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

12. 5. 2014 23:29 | Honza

V příštím životě si nepořizujte děti s opičákem. Chápu, že i šaramantní švihák (kterého běžná ženská s růžovými brýlemi nemá šanci včas prohlédnout) se může změnit v pěknou svini, ale chlapík, co je raději doživotně v exekuci, jednou nohou v kriminále a rozhádaný s rodinou, než aby platil pár tisíc měsíčně, mohl být poznat i v těch růžových brýlích, ne? Dětem je už přes 14, tak by Vás už nemusely tak moc blokovat v pracovní kariéře, tak na sobě zkuste v práci trochu zapracovat a nechtějte po nás, abychom Vás přes sociálku živili. Ale souhlas s tím, že oblíbený trik s platbou pár dnů před soudem by neměl tak snadno procházet.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (alimenty 12. 05. 2014 15:48)

13. 5. 2014 7:37 | Pavel

No jo, to víte. Muž se žení proto, že myslí, že ta žena zůstane stejná, zatímco žena se vdává proto, že si myslí, že toho muže změní. A co je větší výzva, než změnit opičáka tonoucího v dluzích s jednou nohou v kriminále?
Reagovat | Citovat

+35
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 12. 05. 2014 23:29)

3. 6. 2014 6:10 | Marcela

Moje dcera nedostává alimenty již několik let, nyní vlastně již vnuk ,protože je dospělý a chodí na VŠ.Dříve když byl vnukovo otec zaměstnaný ,tak peníze posílal zaměstnavatel.Pak o práci přišel a nyní nevíme ,zda pracuje a nebo nikoli.Na soudě je podáno oznámení.Dcera byla také u advokátky se přeptat na možnosti a bylo jí sděleno to co je v článku.Dcera by asi i na Policii šla,ale nyní již musí vnuk sám za sebe a ten tam nepůjde.Ale jednu věc paní advokátka dceři poradila a to ,že se již s takovým případem v praxi setkala. Aby si ukládali všechny doklady od soudu ,že otec neplatí,protože se za pár let může stát,že takovýto "tatínek" se dostane do hmotné nouze,či má nízký důchod a potřebuje připlatit na domov důchodců a může požadovat peníze po svém potomkovi.Pak by asi soud mohl přihlédnout k tomu, že se otec o svého potomka předtím ,také nestaral.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

3. 11. 2014 21:06 | petr reitmajer

STANOVENÍ ALIMENTŮ,CO PONECHAT POVINNÉMU NORNMATIVNÍ NÁKLADY NA BYDLENÍ A NA ŽITÍ SOUD MŮŽE KONAT I BEZ NÁVRHU A NEKONÁ TO VZNIKAJÍ VYMYŠLENÉ DLUŽNÉ ČÁSTKY NA VÝŽIVNÝCH ALE POKUD ŽIJETE SPOLU TAK vÁM STÁT POMŮŽE A KDYŽ NE A MÁTE ROZSUDEK KDY VŠICHNI VĚDÍ A NEMOŽNOSTI A SCHOPNOSTI PLNIT VYŽIVOVACÍ POVINNOST TAK MOC SOUDNÍ NEKONÁ A V KONEČNÉM DŮSLEDKU JDE O DISKRIMINACI NEZLETILÝCH DĚTÍ A TO Z NEDBALOSTI MOCI ŮŘEDNÍ NEBOT I OSPOD JE K NIČEMU VŠE Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI V POROVNÁNÍ Z MINULÉHO REŽIMU KDY JSTE MĚLY JISTOTU PRÁCE A TED NE A JSTE DLOUHODOBĚ NEZAMĚSTNANÝ TAK SOUD NECHCE SLYŠET PORUŠOVÁNÍ lzps TAK PŘESTANTE VŠECHNY STRKAT DO JEDNOHO PYTLE O NEPLATIČÍCH JEDINÝ U NEZAMĚSTNANÝCH DLUŽÍ PENÍZE STÁT DĚTEM Z NESPRÁVNÝCH POSTUPŮ MOCI ŮŘEDNÍ A NEBO CHCETE ABY VŠICHNI ZAČALY KRÁST!s POZDRAVEM OBČAN ČR BEZ PRÁV!BEZDOMOVEC A BEZ PRÁCE.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 11. 2014 18:59 | Vondrackova

Co delat kdyz plati nepravidelne.Na to se trestni ozn.dat neda.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

22. 11. 2014 23:07 | Lusijus

co dělat když bej.přitel je ve vazbě mam na něco nárok kdo mi za něj zaplatí alimenty když na socialce mi řekly že namam na nic narok ze bydlim u matky přeci ona mi nebude ptatit uplně vše ja beru jen mateřskou a platim vše co se tyče kluka a to mi fakt nestačí tak co mam dělat?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

30. 11. 2014 13:50 | filispin

Chtěla bych se zeptat,mam soudně dané alimenty 1800kč,syn šel letos v září do první třídy,měli jsme dohodnuté,že bude platit 3000tis,do října vše bylo v pořádku,ted dohodu porušil.Chtěla bych zažádat o navíšení,ale bydlím u své matky,chtěla bych vědět jestli to nebude problém,čekám totiž na přidělení bytu děkuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

9. 2. 2015 12:56 | Kate

jdou vymáhat alimenty po otci pokud mi je více jak 18 let,alimenty neplatil pět let nebo to má nějakou promlčecí lhůtu?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

18. 4. 2015 21:33 | kristyna

Co mam delat kdyz mi bivalej pritel neplati na dceru vyzivne ktere mu ustanovyl soud,nevim si snim rady a na policii jsem ho uz davala nekolikrat ale nic se stim nedela co mam delat.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

21. 4. 2015 12:58 | AnetaMik

Dobrý den jsem těhotná a otec mého dítěte nemá zájem s námi být. Ale on je Ir a žije v Irsku. Mám vůbec nějaký nárok na nějaké peníze a podle kterého zákona se mám řidit podle irskeho nebo českého? Děkuji za odpověď .
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2015 13:24 | Pepe

Jo s kym si to dite udelate, pak se nedivte. Ze ty holky leti na bastrardy a o hodnyho kluka nezavadi ...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (alimenty 12. 05. 2014 15:48)

4. 10. 2015 17:21 | Slávka

dceru mám s jejím otcem, který mi alimenty platí jak na horské dráze, soud mu určil 2.000kč s tím, že jakmile dcerka nastoupí do školy, mám okamžitě naběhnout a nechat si zvýšit alimenty, dcera v září nastoupila do 6 třídy . za rok 2015 zaplatil jen 1.000kč s tm,že jsem v srpnu zjistila, že je na úřadě práce a dělá si řidičák na autobus, že snad začne splácet až nastoupí do práce . 6iji s přítelem, s kterým čekáme v listopadu miminko, a nevím, zda mám otce Nikolky vůbec někam hlásit jako neplatiče, když vlastně z úřadu práce moc peněz dostávat nemůže
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 2. 2016 20:14 | Petra

Dobrý den,chtěla bych se zeptat otec mé dcery je ve výkonu trestu něco přes dva roky. A soudně máme dané že nemají jak vypočítat alimenty,když otec nepracuje.Měla bych nárok na zpětné alimenty?Že by mi to zaplatil stát a otec by to pak musel vrátit.Dceři jsou 4 roky dostala bych to i za ty 4 roky?A jako první věc bych měla podat trestné oznámení?Děkuji za odpověd
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

14. 9. 2016 10:30 | Linda

dobrý den,
potřebovala bych poradit
kamarád má přítelkyni a má s ní dítě půl roku staré a chce od nich odejít a ještě s nimi bydlí její máma ale ta žena mu vyhrožuje, že dítě neuvidí a bude platit 17000kč a ještě platit na ní když odejde...přitom nejsou oddaný nic....a on neví co má dělat, proto tam pořád u nich je a chce bydlet s někym jiným.
kamarád pracuje v zahranicí a vydělá si tak 30000kč a platí si ještě exekuci...
můžete mi poradit co se s tím dá dělat...?
zda může takhle na něj útočit..?
proč mu řekla že i na ní musí platit..? je to pravda...?

děkuji Linda
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Řežáb

podnikatel, Socialbakers

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Jan Řežáb
ÚSPĚŠNOST
54,26 %

z 94 duelů
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
84,42 %

z 77 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Velkoobchodní bankovnictví, Vinkulace, Plán zaměstnaneckého držení akcií, zákoník práce, zaměstnání, zaměstnavatel, radek ptáček, výpověď pro nadbytečnost, pěněžitá pomoc, finanční zprostředkovatel, finanční systém, hodnota investice, realitní fondy, odvoz odpadu, přenesená působnost, asociace pojišťoven české republiky, hlasování, směrnice o alternativních investicích fondových manažerů

1U51648, 9A50119, 3M28528, 4AC6399, 8B49689

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK