Exekuce: Bude účet a mzda manželů dlužníků před exekutorem zase v bezpečí?

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 29. 4. 2014 | 8 komentářů
Navždy spolu v dobrém i zlém. Zákonodárci vzali vážně manželský slib a od ledna 2013 vydali napospas exekutorům konta i příjmy manželek a manželů a dlužníků a dlužnic. Ve Sněmovně teď ale leží novela, podle které bychom se měli vrátit k původním pravidlům. Budou si moct rodiny, které se potýkají s exekucí jednoho z partnerů, oddechnout?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 4. 2014 9:09, Maryl

V naší republice je bordel ve všem. Když si ten manžel(ka) berou půjčku, tak tam oba být nemusí. Takže jeden o tom neví a pak na něj má přijít exekuce? Náš stát zadlužuje chudáky, jelikož dovolil lichvu. Zadlužuje lidi, kteří se narodili do módy, brát si pujčku, jelikož je tak snadno dostupná. Kříčí na mě ze všech stran ,,Vem si mě, vem si mě" A exekutoři si servítky neberou. Berou vše a hlavně těm co s tím nemají nic společného, protože ti co se zadlužili, těm nemají co vzít. Exekutory zajímá jen , kde zadlužený bydlí a jestli mu to patří či ne, to je nezajímá. A není dovolání. A to nemusí být manželé. Přítel(kyně) děti žijící s rodiči, kolik je lidí na ulici, kolik pod mostem, kolik jich přibude.

+55
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

16. 6. 2014 9:13 | oběť

Vážení zákonodárci kdyby jste zakusili na vlastní kůži co to je stát se bezdomovcem nevlastní vinou jinak by jste mluvili.Kolik je nás žen i někteří můžové jsou to co doplatili na to že nevěděli o zadluženosti manželů, protože jak je již tady řečeno na nebankovní pujčky není třeba souhlasu obou manželů to se odehrává tajně. A tak je tomu i s kupováním strojů a aut na nebankovní lising.Manžel si prostě vše zařídil sám bez mého svolení a názoru.Jak mu v tom zabráníte když o tom nevíte ? a NARÁZ JE TO I MŮJ DLUH A JSEM NA TOM HŮŘ I S DĚTMI JAK MANŽEL !!! CO JÁ S TOHO MĚLA S DĚTMI ? UŽÍVALA JSEM SI PENĚZ ? NE ŽIVOŘILA JSEM I Z DĚTMI S MÉ VÝPLATY PROTOŽE MANŽEL MUSEL ZAČAT SPLÁCET VŠECHNY TY JEHO PUJČKY JAK TVRDIL ALE ZA 2 ROKY JSEM ZJISTILA ŽE TO NESPLÁCÍ A DLUHY JEN NARŮSTAJÍ A TO UŽ BYLO POZDĚ.Korespondence mu chodila do kanceláře já neviděla upomínky já chdila do práce na dvanáctky a věřila jsem mu že je vše v pořádku.Nebylo pak jsem dostala dopis od soudu a už se to na mě valilo, psychicky jsem to nezvládla a skončila v Kroměříži a léčím se dodnes,došla jsem s dětmi o vše i o střechu nad hlavou já jsem na prášcích syn je nešťastný a manžel si stoho nic nedělá, tak jaká je to spravedlnost ???? Rozvod už nic neřešíl v té fázi.Nejsu už potrestaná se synem až moc! Tak proč mě ještě berete i to málo co mě náleží část platu? a jiný příjem který je nad životní minimum ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2014 19:57 | dlužník

On celej tenhle exekuční zákon je lumpárna, která patří do středověku a ne do naší doby. V klidu se to dá srovnávat s inkvizitorama. Jo, uznávám že člověk by měl svoje dluhy zplácet .. ale dneska ti je nejprve lichvářským způsobem zplatit znemožní a následně se přiřítí, aby tě totálně dorazili. Jestli že mi někdo tvrdí, že dnes ve střední Evropě není "běžným vybavením domáctnosti" ani lednička a pračka - v rodině kde jsou malý děti, tak je to buď návštěvník z minulosti, nebo bezohlednej grázl - za kterým bohužel stojí stát. Zákony vytvářený parlamentem jsou buď paskvily od lidí, kteří ničemu nerozumí, nebo jsou psaný "na objednávku". Celej exekuční zákon je v rozporu nejenom se základními právy jedince, ale i s ústavou naší republiky. Přes to si exekutoři klidně plní kapsy .. ptám se - Kdy už tohle konečně zkončí a bude u nás nastoleno právo ???
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2014 8:51 | ena

Nelíbí se mi tento zákon celkově. 1-Měl by se už při půjčce vyžadovat souhlas obou partnerů .Nemohu zodpovídat za něco o čem nemám tušení 2- manželovy dluhy by mi měli všude sdělit a ne, že na to nemám právo 3- věřitelé by měli být povinni před předáním exekutora vyzvat také manželského partnera aby měl šanci zaplatit dluh manžela bez exekutorských poplatků 4- věřitelé by měli být povinni vyhledat osoby přes datové schránky, protože když se člověk přestěhuje tak to je opravdu voda na mlýn pro všechny věřitele a exekutory. Datovou schránku najdou ale až při tom když vám obstaví účet a mzdu 5- vše píšu z vlastní zkušenosti a výsledek je . Rozveďme se !!!!!!!!!!!!! V tomto státě si berou manžele jako rukojmí , kteří nemají právo nic vědět aby se chudáci exekutoři mohli napakovat. Nic víc než odsouhlašený zákon ve prospěch exekutorů a v neprospěch daňového poplatníka. Když nelze změnit zákony změňme tento stát v singl lidi.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 15:46 | Jabbar

Byl jsem na obou stranách. Jak na straně povinného, tak věřitele. Exekutor nejprve uspokojil sebe a na povinou částku se vykašlal. Nedostal jsem stejně nic. Exekutory zrušit, jsou k ničemu!!!!
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 10:20 | utka

A kde je odpovědnost chudáků věřitelů za své peníze? Kdyby se starali o řádné zajištění úvěrů nemuselo by docházet k tolika exekucím.Jenž to by na tom nesměli tolik vydělávat exekutoři i věřitelé.Každý by měl byt zodpovědný za to co pujčuje a komu pujčuje.Spoléhat na dobrou víru Je opravdu hloupá výmluva.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 10:06 | pravda

Zajímavé je že když je tedy vše automaticky společné a exekutor může brát mzdu,důchod,účet manžela/ky (i když třeba spolu nežijí)a je to tedy vždy obou ,tak jak je možné že manžel/ka si automaticky i třeba bez souhlasu manžela /ky nemůže nikdy vybrat toho druhého mzdu,důchod nebo jen tak se dostat na účet toho druhého,jak je to tedy možné když exekuční zákon říká že je to společné ? nějaká divná spravedlnost!!!
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 9:09 | Maryl

V naší republice je bordel ve všem. Když si ten manžel(ka) berou půjčku, tak tam oba být nemusí. Takže jeden o tom neví a pak na něj má přijít exekuce? Náš stát zadlužuje chudáky, jelikož dovolil lichvu. Zadlužuje lidi, kteří se narodili do módy, brát si pujčku, jelikož je tak snadno dostupná. Kříčí na mě ze všech stran ,,Vem si mě, vem si mě" A exekutoři si servítky neberou. Berou vše a hlavně těm co s tím nemají nic společného, protože ti co se zadlužili, těm nemají co vzít. Exekutory zajímá jen , kde zadlužený bydlí a jestli mu to patří či ne, to je nezajímá. A není dovolání. A to nemusí být manželé. Přítel(kyně) děti žijící s rodiči, kolik je lidí na ulici, kolik pod mostem, kolik jich přibude.
+55
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 8:24 | eďa

To je tak, když se pomocí demo- krácie dostává od sametového puče do vlád, sněmoven a justiční mafie toliko a jen samej úplatnej gauner, prodejná prostitutka, zloděj anebo alespoň bezpáteční škůdce obyčejných a poctivých lidí. A ty, co boží mlýny už melou než je semelou " myslím to upřímně" se pak odvolávají na Krista.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Blažek

politik

Petr Fejk

manažer

Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services