Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 25. 2. 2014 | 2 komentáře
Zanedlouho to bude rok, co první obec uspořádala elektronickou aukci elektřiny a plynu pro své občany. Od té doby se do takzvaných e-aukcí energií zapojila řada domácností. Dražba energií s sebou ale nese i určitá rizika. Na co dát pozor?

25. 2. 2014 23:04 | jezevec

v anketě chybí odpověď pro norníky, kterou ale neumím jednoduše definovat:
šel bych do aukce, kdyby mi vítěz aukce deklaroval cenu proti něčemu, a ne pouze číslem. například jako když slušná banka mi dá úvěr za pribor+1,21%. tak třeba že vítěz aukce by mi dal cenu "průměr deseti největších distributorů -5%", nebo "vždy mezi 3 nejlevnějšími".
ale pokud mi vítěz aukce garantuje nejnižší cenu ke dnešnímu dni, ale zato já na sebe beru riziko, že s klesající tržní cenou se takto fixovaná cena stane postupně dražší, a ve výsledku prodělám - pak to není aukce ceny - ale pouhá spekulace, zdali pokles tržních cen půjde pod můj fix rychleji, než období na které je zafixován. a to je dost málo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

26. 2. 2014 15:15 | Pavel

Častým argumentem původních dodavatelských gigantů je poskytovaný servis. I v tomto článku je zmíněn. Jak to ovšem vypadá ve skutečnosti. Osobní komunikace je možná pouze u RWE. Ovšem musíte si zajet do krajského města. E.ON funguje pouze na principu mail, dopis nebo placený telefon. Po vyslechnutí jejich reklam (za Vaše peníze) se dostanete k plechové hubě. Alternativní obchodníci fungují na naprosto stejném principu, jen ten telefon zvedne skutečný lidský tvor a nepřehrává Vám reklamy za Vaše prachy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace sedací soupravy
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V prosinci 2013 jsme si koupili sedací soupravu - z eko kůže, syntetické kůže za 24 tis. Kč. Pro nás za dost peněz, ale do nového domu jsme si chtěli dopřát... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Bohuslav Sobotka

politik

David Ondráčka

ředitel Transparency International

Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
31,65 %

z 79 duelů
David Ondráčka
ÚSPĚŠNOST
65,82 %

z 79 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Odložený důchod, Platební bilance, Očekávaná výnosová míra, valuty, devizy, roklenfx, roklen, životní styl, profil, Monako, saxobank, partners u konto, pohřební ústav, mbenzin, dynamické pojetí, světlo, rybička, Národní den stánků s limonádou

5B06787, 5B06782, 2H39489, 3U34886, 3AV8368

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK