Normalizace. V ČSSR jako tragédie, v Krně jako fraška

Michal Kašpárek | rubrika: Sloupek | 14. 2. 2014 | 8 komentářů
Co má společného vyhánění bezdomovců z tramvají a „válka o logo“.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 2. 2014 11:27, Martin

Jakkoli mi osud lidí bez domova není lhostejný, musím uznat že MHD není veřejná služba. Jízdné mě na rok stojí 4.750 Kč plus to co odvedu na dani z příjmu. Proto mi vadí, když v autobuse se mnou sedí někdo, kdo doklad nemá, pokutu nikdy nezaplatí. Po Brně je hromada míst, kam může bezdomovec jít, stačí když nepřijde opilý. Pokud je o toto pro něj moc, bohužel. Šalina není noclehárna a hotovo. S preventisty naprosto souhlasím, naopak nechápu komnetáře pana Kašpárka dovedené ab absurdum. Když na zastávce Křídlovická nastoupí zpocená dívka s kolečkovými bruslemi, nebo přede mnou sedí 80letý pán, jehož pomáda ve vlasech zažila ještě Klementa Gottwalda, to mi nevadí. To že náš národ stále jen objevuje deodoranty, to mi nevadí. Ale vadí mi, když někdo nerespektuje předpisy, a je jedno jakékoli.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

21. 2. 2014 16:04 | xrs

Ano... Zvykněte si ale, že Hollan a spol. jsou kritiky všech a všeho. Co na tom, že mnozí z těchto všeználků nikdy pořádně nepracovali... :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2014 9:01 | Jarmila Sobotková

Téměř každý večer jedu nakupovat do města a musím přes nástupiště šalinek u hlavního nádraží. Pravielně čekám na plošinkové šaliny, používám invalidní chodítko, tak mám čas se rozhlížet. Nikde ani policista ani podabná ostraha. Pravidelně je vidět party zlodějů, postávajících u vchodu na hl. nádraží a střídajících se ve vybírání automatů na jízdenky, jsou mezi nimi i děti do 10 let. Strčí něco do otvoru kam padají vrácené mince, počkají až pár lidí tak přijde o drobné a pakk to vyberpou. Pravděpodobně používají molitan. Nedávno jsem si bojovně stoupla tak, aby viděli , že je fotím, stejně je to neodradilo.Střídali se , a chodili se dívat jestli tam ještě překážím. No a potom ta špína. Každý večer by tam po hodinách měla proběhnout úklidová služba, nezaměstnaných je dost. Proudem vody vyčistit pomočené telefonní budky. Tam by měli stát ti preventisté až do půlnoci. U každé té čekárny. Večer to je království opilých bezdomovců. Přispívá k tomu množství těch laciných čínských bister, které kolem nádraží jsou, prodávají jídlo, které je baleno v papírech, které tam právě končí na zemi. Nelze třeba udělat zákaz prodeje alkoholu do vzdálenosti 500 m od nádraží?Skutečnost, že tudy projdou 2 policisté jedenkrát za 2 hodiny a nikoho ani nezkontrolují, to je zbytečné plýtvání penězi. To naprosto nestačí. Kolem hlavního nádraží , nástupištěm šalinek před nádražím se pohybuje denně zhruba 200 000 lidí, kteří přijíždějí a odjíždějí za prací.Úklid a hlídání těch prostorů je nedostatečné.JE TO NEJHORŠÍ VIZITKA PRO CITINCE.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2014 11:17 | petrib

Když ony "jakékoliv" předpisy realizovaly třeba Norimberské zákony, tak je bylo taky potřeba dodržovat? Ordnug must sein!?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 2. 2014 11:12 | petrib

Smutno? Proč? Kvůli satiře na veřejně činné osoby? Jak vám potom musí být ze lhářů jako je Onderka a spol., kteří si z města dělají pašalík? Pernamentně blijete? Myslet si cokoliv nestačí, když jde vrchnosti o to zavřít kverulantům hubu. Už to dělají na grantové úrovni a čistí odfinancováváním kulturní scénu. Loajální umělci a scény pořádající akce pro "slušné" zastupitele a úředníky jsou bohatě dotovány a ti kteří jednohlasně neopěvují genialitu magistrátu můžou kočovat jinam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2014 9:44 | Frank

Není Vám z těch Vašich kamarádů někdy tak trochu smutno?
Že věci, které jsou třeba pozitivní překrývají věcmi, které opravdu zneužíval komunistický a nacistický režim, tj. zesměšňování a v dnešní době moderní kyberšikana.... Tohle podle mého nejsou slušní lidé i kdyby díky jejich snažení ve městě nezůstal jediný automat a všude byla zeleň a cyklostezky, které by vedly mezi altánky s vystupujícími nezávislými umělci....
Stačí se podívat na ten falešný profil, který zmiňujete. Od počátku tato skupina ví, že ten právník jednal na pokyn, moc dobře ví že takto dnes funguje státní správa (minimálně Hollan na 100%).
A stejně obratem založí falešný profil právníka, dají tam i jeho fotku a vzájemně si tam lajkují nesmyslné příspěvky. Přitom minimálně za lehkou formu kyberšikany by se to považovat dalo a to do civilizované společnosti nepatří, ba je dokonce trestné. Stačí se podívat na ten profil a kdopak to lajkuje - Hollan, Antonová a když ještě admin neskryl "kamarády", tak tam byl 100% Biler a další.
Z takových lidí, kteří svou činnost zakládají na zesměšnování a osobních útocích je mi opravdu špatně a můžou mít sebelepší cíle... A můžu si myslet o Onderkovi a spol cokoliv.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 11:27 | Martin

Jakkoli mi osud lidí bez domova není lhostejný, musím uznat že MHD není veřejná služba. Jízdné mě na rok stojí 4.750 Kč plus to co odvedu na dani z příjmu. Proto mi vadí, když v autobuse se mnou sedí někdo, kdo doklad nemá, pokutu nikdy nezaplatí. Po Brně je hromada míst, kam může bezdomovec jít, stačí když nepřijde opilý. Pokud je o toto pro něj moc, bohužel. Šalina není noclehárna a hotovo. S preventisty naprosto souhlasím, naopak nechápu komnetáře pana Kašpárka dovedené ab absurdum. Když na zastávce Křídlovická nastoupí zpocená dívka s kolečkovými bruslemi, nebo přede mnou sedí 80letý pán, jehož pomáda ve vlasech zažila ještě Klementa Gottwalda, to mi nevadí. To že náš národ stále jen objevuje deodoranty, to mi nevadí. Ale vadí mi, když někdo nerespektuje předpisy, a je jedno jakékoli.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 8:58 | fifa

jasne, jestli si ale myslite, ze je to chyba - prozente to googlem :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2014 7:56 | Jean Laroux

Kde je to Krno, že su tak smělý? To je v hantecu ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Miroslav Zámečník

ekonom

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Zámečník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services