Investiční chyby: Časování trhu podruhé

Martin Tománek | rubrika: Seriál | 22. 1. 2014 | 7 komentářů
Minulý týden jsme se v článku o časování trhu zabývali lehkostí „zpětných předpovědí“ a obtížností předpovídání dopředu. Jako příklad jsme uvedli současnou debatu o ocenění amerických akcií. V dnešním pokračování se podíváme na to, do jaké míry jsou investoři v časování trhu úspěšní.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 1. 2014 14:33, Honza

"držet hotovost a počkat si na kolaps" je správná strategie pouze v případě, že zkolabuje vše kromě hotovosti.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

30. 1. 2014 20:43 | Jaroslav Suchánek

Uznávám jedinou zásadu - existuje období pro úspěšný nákup akcií a někdy i dost dlouhé. To ale využijí jen ti, co dokáží potlačit absolutní nedůvěru v to, že se z tak beznadějné situace v jaké se burza někdy nachází dokáže ještě někdy zmátořit. Nakonec stejně rozhodne hlad po snadném zisku a burza se rozeběhne, jako vždycky ....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2014 12:47 | brnďa

Navrátil? Co by dělal, bude si vymýšlet vtipné pseudonymy jako vždycky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2014 8:37 | Vodník Česílko

A co kromě hotovosti bys chtěl držet? v deflačním prostředí je zlato špatná investice, a nic jiného mě nenapadá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2014 8:34 | Vodník Česílko

Tak jsem zvědavý, co budeš říkat, až se stádo investorů zase z ničeho nic splaší a akcie najednou poletí dolů o 25 procent za den! Já budu nakupovat - ale co budeš dělat ty?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2014 14:33 | Honza

"držet hotovost a počkat si na kolaps" je správná strategie pouze v případě, že zkolabuje vše kromě hotovosti.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2014 11:55 | Klouzek

Nemít dnes akcie neni chytré. Akcie indexů DAX, FTSE a Dow Jones maji před sebou ještě desítky procent růstu, než se nebezpečně předraží. A člověk se připraví o tisíce eur a dolarů dividend, když nemá akcie. Akcie ČEZ ještě růst nezačala a má před sebou stovky procent růstu, jakmile rozlobený lid vyhází ministry vlády (z bolševíků a z podvodníkú z privatizace) z oken Hradu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2014 8:24 | Vodník Česílko

Já mám poměrně jednoduchou metodu. Za normální situace (jako je teď) držet hotovost a počkat si na kolaps. Tenhle článek je celkem nepokrytou reklamou, která má čtenáře přesvědčit, že nejlepší ze všeho je nakupovat pravidelně každý měsíc, bez ohledu na to, jaká je situace na trhu. Chápu, že pro manažery investičních fondů je právě takový klient tím nejoblíbenějším, ale určitě to není způsob, jak investovat nejúspěšněji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

David Rath

politik a kriminálník

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
David Rath
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services