Jak přežít (v) zaměstnání: Dáváme výpověď

Jiří Lojda | rubrika: Seriál | 13. 1. 2014 | 7 komentářů
Minulý týden jsme na Peníze.cz představili nový seriál věnovaný pracovnímu právu. Tedy zejména vztahům mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Začali jsme trochu netradičně – prvním z článků o tom, jak se v práci končívá. Ovšem v tomhle případě víc než kdy jindy platí, že každý konec je vlastně taky nový začátek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 4. 2016 19:07, Petra

Dobrý den,podala jsem výpověď...mám smlouvu na dobu neurčitou.zaměstnavatel me nechce pustit.Výpovědní lhůta mi konci v červnu. Jsem na neschopence,ale už se chci nechat uschopnit.Do prace,ale už nemůžu přijít...stěhují se na druhou stranu republiky.A tam mám domluvenou i praci kde me vemou i s ackama. Nemůžu z toho mít nějaký velký postih??jelikož se stěhují za par dni nic jiného mi nezbývá..Předem děkuji za odpověď. Petra

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

26. 8. 2019 21:57 | hanka79

Taky jsem teď nedávno řešila výpověď v mé stávající práci a musím říct, že je celkem těžké se v tom vyznat. Naštěstí jsem na https://www.1job.cz/prispevek/jak-sepsat-vypoved-z-prace našla skvělá návod jak takovou výpověď podat, takže vše proběhlo bez problémů a já tak můžu jít za lepším! :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2018 3:18 | Marcela

Byla jsem zaměstnána ma opracované jeden měsíc ještě ne vyplatit penize a Šéf me jenom oblubuje dlouho co mam delad jsem Praci
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2017 20:23 | marie

Dobry den, mela jsem nahlasenou dovolenou 11 dní jeli jsme do zahranici a v zaměstnání jsem rekla ze prijdu o 2 dny dříve, ale dostala jsem teploty a napsala zamestnavateli ze budu doma celou dovolenou jak jsem mela nahlasenou. Dostala jsem informaci ze za ty 2 dny dostanu áčko. Muze to zamestnavatel udělat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2017 12:16 | Martin

Dobry den. Mam prac.smlouvu ma dobu urcirou s tim, ze je v ni uvedeno, ze se vypovedni doba ridi podle par.51. Mam to tedy brat tak, ze i kdyz mam smlouvu na rok, musim dva mesice pred koncem podat vypoved? Jeste jsem to nikde nevidel. Vsude se uvadi, ze se musi obe strany vcas domluvit, ale zakon uz neuvadi kdy. Ale co kdyz mam tento paragraf ve smlouve? Dekuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2016 8:22 | radka kotranyiova

Dobry den pracovala jsem pod adecem a ty me propustili po skusebni lhute mystrova mi rekla zevmi napise pracovni volno a nenapsala a tim jsem mela jedno acko co mam delat dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2016 11:15 | Jiří

Měla jste se obrátit na advokáta, měla byste to mnohem jednodušší. Pokud se Váš zaměstnavatel stěhuje do jiného města, máte ze zákona nárok na podání výpovědi a zároveň na odstupné za 3 měsíce z důvodu přesunu místa práce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2016 19:07 | Petra

Dobrý den,podala jsem výpověď...mám smlouvu na dobu neurčitou.zaměstnavatel me nechce pustit.Výpovědní lhůta mi konci v červnu. Jsem na neschopence,ale už se chci nechat uschopnit.Do prace,ale už nemůžu přijít...stěhují se na druhou stranu republiky.A tam mám domluvenou i praci kde me vemou i s ackama. Nemůžu z toho mít nějaký velký postih??jelikož se stěhují za par dni nic jiného mi nezbývá..Předem děkuji za odpověď. Petra
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Petr Pithart

politik

Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services