Nejčernější ovce: Polsko vyrábí přes 90 procent elektřiny z uhlí

Luboš Palata | rubrika: Publicistika | 25. 11. 2013 | 4 komentáře
Polsko je třetí na světě ve výrobě elektřiny z uhlí. Podle mnoha ekologů kvůli tomu patří na černou listinu největších klimatických škůdců. Co to znamená pro Česko?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 11. 2013 12:05, Standa

Jediné rozumné řešení je, aby Poláci přešli na atom. Sice se to některým nebude líbit, ale v dohledné době jiná cesta prostě není.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

28. 11. 2013 12:05 | Standa

Jediné rozumné řešení je, aby Poláci přešli na atom. Sice se to některým nebude líbit, ale v dohledné době jiná cesta prostě není.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2013 15:52 | Pavel

Němci také dali do provozu nové uhelné elektrárny náhradou za zavřené atomky. Jejich CO2 je ovšem na rozdíl od polského CO2 neškodné, možná přímo prospěšné.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2013 10:37 | Honza

Mají za půl darma uhlí že neví co s ním a nikdo ho nechce a kydy v článku jsou z dílny třeba jaderné loby, stejně jako rakouské výhrady proti českému jádru jsou z německé uhelné loby. V bavorsku je hafo menších uhelných elektráren, jinak tam nic nemají - ze stejné dílny je i ustoupení německa z jádra, jenže němeští občané na to mají, čeští kteří budou tohle volovinou strženi ale ne. Kupní sílaříšana je 3x vetší než čecha.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2013 8:31 | MV

Asi jediné proveditelné řešení, je donutit Polsko, aby nám za likvidaci ovzduší na sev. Moravě muselo platit - buď by je to donutilo udělat nějaká opatření, nebo bychom my měli na to, abychom obyvatele přesunuli někam, kde dýchatelno (což je to horší řešení, ale kdyby mi dali vybrat, jestli mám v 60 zdechnout na rakovinu, nebo se s namaštěnou kapsou dožít důchodu někde na jihu, tak sbohem domove). Nějaké náramné vměšování komukoliv do čehokoliv je mi proti srsti. Ono také protijaderné "hnutí" má spoustu viny na tom, že se zůstává u spalování fosilních paliv. Já osobně jsem velkým příznivcem jaderné energetiky, která v našich přírodních podmínkách je nejrozumnější řešení.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

Dalibor Dědek

podnikatel

Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services