Malé peníze: Jsem po uši v dluzích!

Jan Müller | rubrika: Když se řekne | 21. 11. 2013 | 4 komentáře
Dnes to nebude veselé čtení. Spíš varovné. Jenže jak to tak bývá – ti, kteří by především měli být varováni, ho budou číst pozdě. Až nastane to, před čím měli být varováni.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

23. 11. 2013 16:20 | Jjezevec

Mě nejvíce překvapuje, že lidé s nejmenšími penězi si jako první kupuji nejnovější velkou TV placku, HiFi aparaturu,....
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2013 0:17 | Roger

Lidská blbost nezná mezí. Naprosto nechápu tupce, co si pořád něco musí půjčovat a utrácet ze nesmysly, aby maskovali svoji neschopnost radovat se v životě z drobností. Je pravda, že jsem si jednou taky půjčil. Ale to bylo na rok, při koupi nového bytu, když jsem pracoval pouhé dva roky. Bylo to od rodičů a věděl jsem, že jim to roka s manželkou splatíme.
Internet se pořád plní podobnými články, buď takto varovnými, nebo těmi, co toto stádo ovcí chytá do svých sítí. Pro mne je nejnepochopitelnější to, proč se lidé stále chovají tak iracionálně. Já měl dříve za to, že člověk je vrcholem tvorstva na Zemi. Ovšem jak roky plynou a blíží se konec, stále častěji musím tento možná chybný předpoklad vystavovat mnohým otazníkům. Vždyť je to naprosto komické, jak se stádo homo sapiens chove. Pohled na orla je mi často mnohem bližší.
Pro přemýšlivější a lidí s nějakou vizí mám možná zajímavou ukázku:
http://skoleni.ivotoman.cz/katalog-audioskoleni/stesti_audio-stestineniprokazdehoaudio
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2013 17:52 | Carlos

Pruser je částečně uviznutim v pasti dané rodinnými vazbami a špatnou lokalitou (mysleno napr. ustecko, karvinsko, ostravsko atd.). Lide porad nekde bydli a doufajic ve zlepseni situace preklenuji krizi uvery kartami atd. Malokdo je takovy ranar, ze si odlozi aspon 10% penez, vcas nalozi decka do auta, rekne rodicum, ze je to tu na pikacu a do budoucna budou na vse sami. Zatluce dvere v neprodejne nemovitosti ala Detroit a vyrazi do sveta. Valna vetsina dal posila decka do skoly atd. atd a uveruje svuj bidny zivot jak to jen jde (az to pak uz nejde). Ekonomicke reseni je jen jedno ... evakuacni zavazadlo, ustupova cesta ...a arak, kde nic neni ani cert nebere..natoz ecka nakup za 28.15 (nebo komunita, kibuc:-D).
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2013 12:46 | Félix323

Přesně tak. Kolikrát čumím jak lidi "bez peněz" utrácí. 1200 za telefonování, 1000 na cigára, 500 žrádlo pro psa a každou neděli oběd v drahé restauraci i s babičkou aby lidi viděli. Šetří se od koruny a ne takhle.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Vlastimil Tlustý

politik

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services