Sbohem a šáteček! Jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

Michaela Divišová | rubrika: Jak na to | 6. 11. 2013 | 9 komentářů
Uvažujete o změně dodavatele elektřiny či plynu? Právě v topné sezóně, kdy spotřebováváme nejvíce energií, se na platbách dá hodně ušetřit. Dá se ale dodavatel změnit okamžitě? Jak taková změna probíhá a kolik času zabere?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2015 13:15, Roman

Bohemia Energy si tady snad ty příspěvky píše sama :D

Zobrazit celé vlákno

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

30. 11. 2015 16:25 | Lukáš Vaňura

Problém u prarodičů byl v okamžiku podepsání smlouvy s Bohemkou. Vemex zřejmě správně zažádal u OTE o změnu dodavatele, ale pokud vaše prarodiče Bohemka nepustí, tak k přechodu nedojde. Zde to ale vypadá, že k přechodu došlo, ale Bohemka dál účtovala zálohy i když už nebyla dodavatelem. Váš případ není ojedinělý, dodavatelé nechtějí zákazníky pouštět a tak je to někdy velký boj. Vše opravdu v případě neshody řeší ERU a trvá to dost dlouho.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2015 18:56 | Jakub

zde pekne porovnani http://goo.gl/rF293l
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2015 13:48 | Lenka Nová

Nejlepší je použít prvně nějakou kalkulačku dodavatelů, např. elektrina.cz. Přímo na tomto webu vám pak dokážou i daného dodavatele zprostředkovat a ušetří vám tím spoustu času a vyřizování :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2015 13:15 | Roman

Bohemia Energy si tady snad ty příspěvky píše sama :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2015 11:32 | Anna

Naše babi, taky podepsala nějakou smlouvu a bylo to s Bohemia Energy. Když mi to říkala, tak jsem si myslela, že to bude nějaký podvod. Zavolala jsem tam a všechno mi vysvětlili. Babi má malí důchod, takže touhle změnou ušetřila. Jsme za to ráda, protože přece jen je už starší a nechtěla bych aby se trápila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2015 14:04 | Zuzana

Dobry den,obracim se na vas s prosbou.Prarodice loni v rijnu podepsali smlouvu s vemex energie s tim,ze jim dali plnou moc a firma zaridi hladky prestup od bohemia energy k dubnovemu datu tohoto roku.Hladky prechod to nebyl a ted jsou zoufali.Nejdriv jim obe firmy uczovaly zalohy,pak bohemka uznala ze u nich uz nemusi a ze jim to vrati..misto vraceni jim vsak prisla faktura na 12100..za neradne ukonceni smlouvy.Firma Vemex vsak mela vse zaridit a ted nereaguji na maily,dopisy..a v telefone reknou ze to resi regulacni urad jenze splatnost faktury je uz 8.6.2015 (asi jen tydenni splatnost pritom ve vseobecnych podminkach maji mit mesic).Co ted?zaplatit?cekat?dokaze mi nekdo v rychlosti odpovedet at neplatime jeste vic?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2015 15:12 | Honza

Souhlasím, oplatí se zajímat se o přechod k levnějšímu dodavateli, člověk tak může ušetřit slušnou sumu. Já jsem si srovnal dadavatele na internetu a nejlíp mi vyšla firma bohemia energy a jsem s nimi spokojen.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2014 16:43 | Radka

Je to fajn, že se lidi konečně rozhoupávají ke změnám dodavatele. My jsme z pohodlnosti dobu platiti zbytečně horentní sumy za plyn, když to nebylo vůbec potřeba. Jako nejvýhodnější mi vyšel dodavatel Enra. Děsila jsem se příšerného papírování, ale oni udělali všechno za mě! http://enra.cz/jak-prejit-k-nam Lidi, jděte do toho, vážně se to vyplatí :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2013 9:24 | eďa

Nejlepší je vlastní elektrárna, ale hodí se i les.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services