Očima expertů: Co znamenají výsledky voleb pro naši ekonomiku

Ondřej Tůma | rubrika: Očima expertů | 1. 11. 2013 | 3 komentáře
Jaký vliv budou mít výsledky voleb na české hospodářství a na naše peněženky? Které strany by měly být ve vládě, aby byla ekonomika co nejstabilnější? Ptáme se ekonomů Pavla Kohouta a Lukáš Kovandy, politologů Michaela Romancova a Pavla Šaradína a dalších osobností.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 11. 2013 9:07, Jan57

A co bude za rok? Volby? A co by asi tak jiného přinesly? Já také věřím že to tak dopadne, ale co to přinese? To je podobné jako rozhádaní sourozenci, když zdědí majetek. Na konec se musí soudit a majetek prosoudí. Výsledek je, že oba mají hov.. . Takto to totiž v našem kraji chodí. Jednou pravice, po druhé levice. Jedni něco vytvoří, druzí to zruší. To vytvoření něčeho, také něco stojí, to zrušení stejně tak. Takhle se vyhazují peníze. Zažil jsem ženskou, která i přes moji nevoli neustále nakupovala hadry. Koupila, uložila do skříně a nenosila. Pak se z důvodu nedostaku místa hadry buď vyhazovali nebo prodali za pár korun. A kdo to všechno platí? No a pak se ještě najde jeden hlupák, co nám začne tvrdit, že jsme ty peníze my prožrali, že my jsme ten ksindl, co prohýřil budoucnost našich dětí. Mě je jedno kdo bude u moci a kdo bude vládnout,jestli to bude levice nebo pravice, pokud bude vládnout rozumný a odpovědný hospodář. Ale z toho co máme na výběr, to není bohužel ani jeden. U jedněch je obyčejný občan, zaměstnanec lůza, u druhých je lůza a příživník zase živnostník a podnikatel. Bohužel zlatý střed neexistuje. Smutné, že!

Zobrazit celé vlákno

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

1. 11. 2013 11:02 | eďa

Přesné a výstižné.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2013 9:07 | Jan57

A co bude za rok? Volby? A co by asi tak jiného přinesly? Já také věřím že to tak dopadne, ale co to přinese? To je podobné jako rozhádaní sourozenci, když zdědí majetek. Na konec se musí soudit a majetek prosoudí. Výsledek je, že oba mají hov.. . Takto to totiž v našem kraji chodí. Jednou pravice, po druhé levice. Jedni něco vytvoří, druzí to zruší. To vytvoření něčeho, také něco stojí, to zrušení stejně tak. Takhle se vyhazují peníze. Zažil jsem ženskou, která i přes moji nevoli neustále nakupovala hadry. Koupila, uložila do skříně a nenosila. Pak se z důvodu nedostaku místa hadry buď vyhazovali nebo prodali za pár korun. A kdo to všechno platí? No a pak se ještě najde jeden hlupák, co nám začne tvrdit, že jsme ty peníze my prožrali, že my jsme ten ksindl, co prohýřil budoucnost našich dětí. Mě je jedno kdo bude u moci a kdo bude vládnout,jestli to bude levice nebo pravice, pokud bude vládnout rozumný a odpovědný hospodář. Ale z toho co máme na výběr, to není bohužel ani jeden. U jedněch je obyčejný občan, zaměstnanec lůza, u druhých je lůza a příživník zase živnostník a podnikatel. Bohužel zlatý střed neexistuje. Smutné, že!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2013 8:20 | eďa

Když se podíváme na rozkol v ČSSD, který jen na chvilku utichl, na naivní voliče ANO, pak je jasné, že po jmenování vlády bude pokračovat a někdy na podzim 2014 jdeme opět k předčasným volbám do PS. Tenhle tzv. "demokratický systém" se totiž otřásá v základech a ty jednou povolí. Snad už za rok.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services