Očima expertů: Jak moc Česku škodí daňové ráje?

Ondřej Tůma | rubrika: Očima expertů | 18. 10. 2013 | 5 komentářů
Jak velký problém představují pro Česko daňové ráje? Přečtěte si odpovědi ekonomů Aleše Michla a Oldřicha Rejnuše, předsedy Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karla Havlíčka a dalších osobností ze světa financí a byznysu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2013 8:27, eďa

Předně Česku neškodí daňové ráje, ale ČR škodí sama sobě tím, že se chová jako slon v porcelánu stylem , po nás potopa.
Za druhé. Otázka daňového ráje souvisí s otázkou finanční gramotnosti, takže daňovým rájem klidně může být každá země a dokonce nejvhodnější se jeví ta, kde se žije a znají se i poměry.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

10. 12. 2014 12:35 | Vasteriol

12.000 firem s vlastníkem z daňového ráje nezní tak špatně, ale mnohem více firem je, které nejsou vlastnicky přímo propojené, ale fakturují přebytečná zisk před zdaněním.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2013 22:17 | Zajicek Jiri

Musim podoktnout k tematu,ze danove raje se mi libi.Za prve mame paty nejslozitejsi danovy system.....?Proc...?Jak se rika ..na kazde hovno je potreba papir a v tom Ceska republika kraluje,administrativa ukrutna..A za druhe podnikam v Nemecku,protoze v Cechach uz bych davno padnul,nevidim duvod ,proc bych mel platit Ceske zasr.republice dane.Ani vorla.Danove raje je vychodisko jak si zjednodusit zivot viz.ucetnictvi....to me nejvic vadi na Ceskem systemu....
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2013 20:16 | MoB

Nejvíc mě dojal názor pana Samka... ale když jsem zjistil, že to je jakýsi odborář, tak jsem se přestal divit. Birds of feather...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2013 8:27 | eďa

Předně Česku neškodí daňové ráje, ale ČR škodí sama sobě tím, že se chová jako slon v porcelánu stylem , po nás potopa. Za druhé. Otázka daňového ráje souvisí s otázkou finanční gramotnosti, takže daňovým rájem klidně může být každá země a dokonce nejvhodnější se jeví ta, kde se žije a znají se i poměry.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2013 1:13 | jezevec

dokud bude na světě existovat alespoň jedna země, umožňující anonymní vlastnictví akcií či obchodních podílů a paušální daň - a dokud bude na světě alespoň jedna jiná země, umožňující vlastnictví akcií či obchodních podílů právnické osobě - je jakákoliv filipika proti tzv "daňovým rájům" jen plácání. přičemž země, která by zrušila právo vlastnictví firmy firmou - by z ní hned druhý den poté odešly všechny velké nadnárodní corporace, a chcípla by. takže: legrační otázka, zbytečné starosti.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Martin Roman

manažer, ČEZ

Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services