Kdo vám dá fér půjčku? Může to být i nebankovní společnost

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 29. 8. 2013 | 8 komentářů
Musíte si vzít půjčku a chcete seriózní jednání? Dávno neplatí, že se ho dočkáte leda v bance. Mnohé úvěrové společnosti se pod veřejným tlakem dopracovaly k tomu, že jejich podmínky jsou přehlednější a transparentnější než u bank. I úroky u nich můžete dostat lepší, ostatně půjčky od českých bank patří v evropském srovnání k těm dražším.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 8. 2013 13:04, kalion

Čerstvě jsem učinil zajímavou zkušenost s GE Money a Equabank. Mám od prosince u GE konsolidační úvěr na 220.000 Kč na úrok 17,5 % (z toho už část splacena), platím řádně a včas. V posledním roce na trhu klesly úroky, tak jsem si řekl, že zkusím na banku zatlačit, aby úrok aspoň o 2 % snížila. Odmítli. Zašel jsem tedy do Equabank, kde mi na místě bez velkého zjišťování okamžitě udělali refinancování (celkově ušetřím 45.000 Kč) a za dva dny (!) jsem měl na účtu 203.000 Kč (blokované, po dalších dvou dnech přeposláno na účet GE). Znovu jsem zašel do GE a ukázal smlouvu s Eqou a výpis z účtu, že peníze na refinancování jsou již připravené a znovu zkusil zatlačit, aby mi GE dala ještě lepší nabídku, než jsem dostal od Equi (je možnost do 14 dnů odstoupit od smlouvy). Je to zarážející, ale GE hrdě odmítla vyjednávat.
Celé mě to překvapuje:
1) GE raději přijde o celý zisk (z úvěru 220.000 Kč jsem měl zaplatit 350.000 Kč, plánovaný zisk GE by tedy byl 130.000 Kč), já na ně zatlačil, aby úrok snížili na 280.000 Kč (pořád by jim zůstal zisk 60.000 Kč). To odmítli, takže dostali 203.000 Kč, a jediný zisk banky je smluvní pokuta 1 %, t.j. 22.000 Kč.
2) Trochu zarážející je i přístup Equi, protože vůbec nechtěli potvrzení o příjmu, stačilo jim jen nahlédnout do registru dlužníků a do dvou dnů mi poslali peníze na refinanc. Poněkud riskantní z jejich strany, ale samozřejmě kvituju jednoduchost a rychlost. Díky Equě ušetřím 45.000 Kč.

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

19. 12. 2019 12:14 | Klára

Chtěla jsem se zeptat... řešíte tady rozdíly "velké vs. malé" banky, ale co takové nebankovní půjčky pro podnikatele? Manžel podniká a potřeboval onehdá nějakých 15 tisíc rychle do druhého dne (což jsme nakonec vyřešili úplně mimo banky i nebankovní společnosti). Ale kdyby to bylo víc, tak už bychom po nějaké půjčce museli sáhnout. Nedoporučili byste případně nějakou nebankovní společnost? Děkuji moc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2014 22:33 | walmilan

Kdo vám dá fér půjčku? Byl jsem žádat v GE o 120 tis. za cca 2500 na 72měs asi 14,5%. Podle Banky mi na pobočce nestačil příjem, i když podle chatu před tím stačil. Ale nabídli mi jinou možnost, až 270tis. ??? Podle předložené tabulky nových nabídek jsem si mohl vybrat. Např. 124tis za cca 2750 na 84měs 19%, 131tis za cca 2900 84měs 19% atd.??? to mi příjem stačí??? ANO stačí. Vybral jsem si 124tis a ouha ve smlouvě k podpisu 20%. ??? Je to jednání normální v ČR???
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2013 23:14 | hunter

Upsal, a dokonce 4x po sobě. "Equa, bez Equy", jako "žena, bez ženy" :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2013 22:25 | kalion

Koukám, že jsem se dost krutě upsal, navíc i v číslech mám pár chybek (psal jsem je zpaměti). A protože mi procenta moc nejdou :-) opíšu konkrétní čísla ze smluv: u GE jsem si v prosinci vzal konsolidační úvěr na částku 220.000 Kč, celkem jsem měl do 6 let splatit 349.000 Kč. Minulý týden jsem si udělal refinancování u Equi (úvěr na 203.000 Kč, celkově splatím 303.000 Kč. Ušetřeno 46.000 Kč. Za půl roku zkusím obejít Zuno, Sberbank a Air (jsou mladé a flexibilní) a zkusím to stlačit na oněch 280.000 Kč. Svým příspěvkem jsem chtěl ukázat, že výhodný úrok lze vyjednat, konkurence na trhu mezi bankami už funguje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2013 18:08 | kubis35

by me zajimalo kolik je 10 procent z tech tvejch 220 000 kdyz jedno procento je 22 000 , jestli to spocitas jsi genius :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2013 14:41 | Hugo

1% z 220 000 je 22 000? Fíha...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2013 13:04 | kalion

Čerstvě jsem učinil zajímavou zkušenost s GE Money a Equabank. Mám od prosince u GE konsolidační úvěr na 220.000 Kč na úrok 17,5 % (z toho už část splacena), platím řádně a včas. V posledním roce na trhu klesly úroky, tak jsem si řekl, že zkusím na banku zatlačit, aby úrok aspoň o 2 % snížila. Odmítli. Zašel jsem tedy do Equabank, kde mi na místě bez velkého zjišťování okamžitě udělali refinancování (celkově ušetřím 45.000 Kč) a za dva dny (!) jsem měl na účtu 203.000 Kč (blokované, po dalších dvou dnech přeposláno na účet GE). Znovu jsem zašel do GE a ukázal smlouvu s Eqou a výpis z účtu, že peníze na refinancování jsou již připravené a znovu zkusil zatlačit, aby mi GE dala ještě lepší nabídku, než jsem dostal od Equi (je možnost do 14 dnů odstoupit od smlouvy). Je to zarážející, ale GE hrdě odmítla vyjednávat. Celé mě to překvapuje: 1) GE raději přijde o celý zisk (z úvěru 220.000 Kč jsem měl zaplatit 350.000 Kč, plánovaný zisk GE by tedy byl 130.000 Kč), já na ně zatlačil, aby úrok snížili na 280.000 Kč (pořád by jim zůstal zisk 60.000 Kč). To odmítli, takže dostali 203.000 Kč, a jediný zisk banky je smluvní pokuta 1 %, t.j. 22.000 Kč. 2) Trochu zarážející je i přístup Equi, protože vůbec nechtěli potvrzení o příjmu, stačilo jim jen nahlédnout do registru dlužníků a do dvou dnů mi poslali peníze na refinanc. Poněkud riskantní z jejich strany, ale samozřejmě kvituju jednoduchost a rychlost. Díky Equě ušetřím 45.000 Kč.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2013 11:45

Je pravda, že banky v sektoru úvěrů nebankovní společnosti hodně podcenily. Stačí se podívat na to, jak PPF skvěle šlape Home Credit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services