Národní značka kvality Klasa: za hodně peněz málo muziky

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 1. 8. 2013 | 8 komentářů
Při procházce mezi regály supermarketu zjistíme, že takřka každá potravina je označena nějakým certifikátem kvality. Nejznámějším a nejpropagovanějším je „národní značka kvality“ Klasa, kterou potravinám českých výrobců uděluje Ministerstvo zemědělství. Jsou ale všechny výrobky s touhle nálepkou opravdu „klasa“? Odborníci o tom víc než pochybují.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 8. 2013 17:08, Pavel

Protože mám nejbližší obchod Lídl mám zcela jiná kritéria na kvalitu. Je jím značka made in Germania.

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

7. 12. 2016 19:28 | Petr Hus

To prostě není pravda. Rakousko na reklamní kapmaně nevydává více, než Ministerstvo zemědělství ČR. Přitom v Rakousku je mediální inzerce násobně dražší než u nás. Také příjmy rakouské republiky jsou větší, než příjmy ČR. MZ utrácí za reklamu produktů vybraných podnikatelských skupin potravinářského průmyslu nejvíce ze všech zemí EU, pokud srovnáme výdaje na tento druh marketingu s velikostí HDP na hlavu. Zástupci MZ mající tyto marketingové výdaje v gesci, novinářům nepokrytě lžou. Mohou si to dovolit, protože tyto údaje nikdo nehledá a nesrovnává.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2015 23:48 | Veronika

Tady ale někdo nepochopil, CO Klasa oceňuje. Pán ze sdružení pro zdravou výživu se sice může rozčilovat jak chce, ale Klasa nedeklaruje, že je to "zdravá" potravina. Deklaruje, že výrobek v některé oblasti vyniká nad ostatní a je nutno doložit materiály z ref.laboratoří. Že pomazánka obsahuje glutamát - proč by mě to mělo znepokojovat? Jistě vyniká v něčem jiném. Glutamát je na seznamu povolených aditiv, tak věřme legislativě a neznepokojujme se. Až tam patřit nebude, tak to je jiná... Článek vystavený na tom, že dané zájmové skupině vadí, že Klasa nedeklaruje zrovna ty jeho požadavky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2014 18:17 | Rena

Dobrý den všem, mohla bych Vás poprosit o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci, která se zabývá právě těmito značkami záruky typu Klasa a podobně? Dotazník Vám zabere asi 3 minuty a mně to velice pomůže! :-) http://www.survio.com/survey/d/T4P9P8E8N6D6W1G4A Velice Vám děkuji a přeji hezký den. Renáta
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2013 17:08 | Pavel

Protože mám nejbližší obchod Lídl mám zcela jiná kritéria na kvalitu. Je jím značka made in Germania.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2013 23:02 | Lumír Olšový

Tak tak, všichni staří dobří zelináři už dávno hnijou na krchově jak brambory v Bille.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2013 21:44 | tomas

Řezník ok, pekař (toho nejmenujete) snad taky. Ale zelinář nevím. Snad nějaký farmářský obchod, jinak ti vietnamci to kupujou tamtéž co hypar super. No a co to ostatní?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2013 13:20 | Hugo

Starý dobrý zelinář???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2013 7:57 | Adam Varmuža

Jediný recept na tyto praktiky je: - dát si jednou cca 2 hodiny na nákup a pokaždé si přečíst, co si kupuji - zvážit, zda to za ty podmínky - cenu, kvalitu a podobně .. opravdu potřebuji a - rozhodnout se, zda koupit či nekoupit ...
Výrobní salámy, tyhle hnusy (aspartam, benzoát sodný hlavně ..) se budou dávat do potravin tak dlouho, dokud se ty potraviny budou prodávat ...
Začal bych tím, že bych přestal nakupovat v Tescu, Albertu, Bille a pomalu se vracel ke starým dobrým řezníkům, zelinářům a podobně ...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

František Štěpánek

podnikatel, Sokolovská uhelná

Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
František Štěpánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services