Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chcete začít nový život? Změnit si můžete i jméno. Na úřadě za to zaplatíte tisícovku. Pokud se ale jmenujete třeba Boris Prdelka, dostanete slevu. Změna hanlivého, výstředního, směšného nebo zkomoleného přímení přijde jen na stokorunu. Mít sprosté jméno se v Česku zkrátka vyplatí. Hlasujte na Peníze.cz o nejabsurdnější správní poplatek.

18. 7. 2013 10:45 | Marek

Z uvedených asi poplatek za zřízení živnosti. Začínající živnostník to nemá jednoduché a ještě ho osolit na tom, že vůbec chce začít pracovat. Není divu, že spousta lidí raději zůstane na pracaku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

18. 7. 2013 14:04

Pravé hity jsou mezi neuvedenými, doporučuji podívat se na ten seznam :-)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 18. 07. 2013 10:45)

18. 7. 2013 14:07

Heleďte třeba tohle: máte funkční brokovnici a chcete ji zničit? Co je komu do toho? Každopádně dvě kila za povolení. Máte sbírku loveckých pušek a chcete je ukázat lidem. Bums poplatek za povolení výstavy...
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 18. 07. 2013 10:45)

18. 7. 2013 17:15 | jp

Nejabsurdnějším "poplatkem" je často ztracený čas, který si vyžádá kontakt s úřady. Například zrovna včera jsem objevil v poště milé upozornění od sociálky, že jsem dosud nepodal přehled o příjmech a výdajích za rok 2012. Samozřejmě s výzvou k podání a připomenutím, že mohou dostat až 20 tis. Kč pokutu. Přitom přehled jsem zaslal již na začátku března elektronicky, všechna potvrzení o úspěšném přijetí podání jsem si pečlivě uložil a vytiskl. No nic, zkusil jsem nejprve hovor, jestli mohu poslat emailem, čas jsou peníze. Paní, ač byla milá, pravila, že už jsem další, že se to někde ztratilo, a že se soubory xml nic nesvede. Zkusil jsem navrhnout, zda-li by jí s tím někdo z IT nepomohl, ale byl to prý problém centrály, ne jejich pobočky. Celé elektronické podání, které mohlo být úsporou času obou stran, tak nakonec skončilo osobní návštěvou na sociálce. Pozitivní na tom bylo aspoň to, že paní přehled ihned zpracovala a předala mi vyúčtování. Ztrátu času (a prvotní rozčarování nad dopisem) ale nikdo neuhradí...
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

18. 7. 2013 21:28 | Dana

Poplatek za vydání občanského průkazu,pokud podáte žádost včas. Mám na mysli první OP. S dcerou jsme šly na úřad 14 dnů před 15.narozeninami,ale správně jsme měly žádat až v den,nebo i později, jejich narozenin. Protože jsme žádaly brzy, stálo nás to 50 Kč.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace sedací soupravy
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V prosinci 2013 jsme si koupili sedací soupravu - z eko kůže, syntetické kůže za 24 tis. Kč. Pro nás za dost peněz, ale do nového domu jsme si chtěli dopřát... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kužel

prezident Hospodářské komory

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Petr Kužel
ÚSPĚŠNOST
45,24 %

z 42 duelů
František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
46,48 %

z 71 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Náhradový poměr, Doba splácení hypotečního úvěru, Odpisová sazba, platební karty, euro, česká národní banka, koruna, valuty, fundamentální analýza, příápravný kurz, televizor, 1. IN fond peněžního trhu, Reuters, Kiyosaki , jan punčochář, solvency 2, akční slevy, baťova cena

4M79867, 4AF2572, 4U31522, 3AV8368, 3AM3740

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK