Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Rozhovor | 8. 6. 2013 | 11 komentářů
„Ohrnujeme nos nad něčím, čemu jsme začali za bolševika říkat hotovka. To je ale paradoxně ta složitá kuchyně. Radši jdeme na idiotský kuřecí plátky s broskvema a eidamem,“ říká v exkluzivním rozhovoru šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 6. 2013 18:11

Ti, co jen neremcají, nestěžují si, totiž právě dělají něco užitečného.

Reagovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 08. 06. 2013 12:41)

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

8. 6. 2013 11:25 | John Bral

Vy je prostě umíte sebrat, aniž by jste uvařil cezenou nudli. Dovážet levné víno a prodávat draze je taky kumšt. Na zemi se opravdu ty prachy neválejí. Jinak jste zřejmě dobrý odborník na vydělávání peněz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 6. 2013 12:41

Proč jsou jen diskuze plné remcalů jako vy. Vaněk je super kuchař, co umíte vy?
Reagovat | Citovat

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (John Bral 08. 06. 2013 11:25)

8. 6. 2013 18:11

Ti, co jen neremcají, nestěžují si, totiž právě dělají něco užitečného.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 08. 06. 2013 12:41)

8. 6. 2013 20:43 | eďa

Přesně tak.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 08. 06. 2013 18:11)

9. 6. 2013 1:10 | Gregorova

Je velka pravda,ze v ceskych restauracich nechteji a nebo nemaji zajem varit jidla-hotovka.Par let jsem ucila ceske kuchare varit ceskou kuchyni,dnes ji malokdo umi poradne a kvalitne uvarit-skoda,dnes hodne lidi provozuji restaurace,nemaji zadnou radnou kvalifikaci,praxi take ne a to je velka skoda pro ceskou gastronomii.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

9. 6. 2013 16:30 | Basq

Třeba v Táboře jsem narazil na restauraci U Zeleného stromu. Než jsem se k ní dostal, přešel jsem po náměstí asi 5 hospod, kde měli jenom minutky. Tato hospoda mě zaujala právě poctivou českou kuchyní. A bylo z čeho vybírat. Jen tak dál
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

9. 6. 2013 22:55 | Jan

Hezky se to říká a píše, hůř se to uvaří, když není z čeho. I Velkoobchody prodávají sajrajt, jako maloobchodní řetězce a dlouho vybíráte ten dobrý velkoobchod. Mezi tím vám spousta hostů uteče k hamburgerům. No a sehnat dobrého kuchaře je také kumšt.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

14. 6. 2013 8:30 | Regina

Dost vaší myšlence fandím, už proto, že syn je kuchař a opravdu ho to baví. Je fakt, že málokdo, kdo k téhle profesi nečuchl, ví, jak těžká dřina to je. Na nabídky kurzů Prakulu koukám pravidelně, ale přiznám se, že se ostýchám se přihlásit. Vařím podle maminky, ta vařila podle babičky, a tak jsem vděčná, když zjistím, že to je vlastně dobře. A co jsem si létama ověřila, že opravdu platí: v jednoduchosti je krása. Třeba takový pstroužek na másle, kmíně a zakapaný citronem nemá chybu a víc fakt nepotřebuje. Zato taková svíčková, co rodina, to jiný recept .-)
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

4. 9. 2013 0:55 | honzík

Víte,pane Vaněk že kolikrát nejde tak ani o kuchaře,jako o majitele těch restaurací ,vesměs je u nás zavedeno že hromada majitelů nemá k tomuto oboru ani úctu,hrdost ,neuvědomují si že kvalitní jídlo je jak já říkám lepší lék jak antibiotikum.Tito restauratéři totiž v životě tento obor nedělali měli však jednu velkou výhodu ,hromada z nich měla peníze nebo odvahu se zadlužit s vidinou rychlého zbohatnutí.A tady to začíná ,kvůli snižování nákladů se kupují nekvalitní suroviny,sestavují se jídla tak aby je dokázal udělat i primitiv ,protože v hromadě restaurací vaří kamarádi nebo hromada nekvalifikovaných lidí ,samozřejmě ti se taky méně platí ,pokud je tam kuchař a může být sebekvalitnější a má kolem sebe takový personál časem na vše rezignuje a bud se jim podřídí nebo odejde ,z devadesáti procent ale kam příjde je to to samé,možná to neplatí všude a čest těmto podnikům .
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

4. 8. 2014 16:21 | DenisZ

Připojuji se, že pro mně jsou lepší jídla - hotovky než nějaká lukrativně (!) upravovaná ošizená jídla zvané minutky.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

28. 7. 2015 13:17 | Bob

Jak je to v nás, vždy se řekne "za bolševika", ale hotovky se prodávaly a byly velmi dobré už dávno před bolševikem. Na tom stála česká kuchyně od nepaměti a pokud se dodržovaly normy, tak to jídlo nemělo chybu
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Krušina

podnikatel, Energo-Pro

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Jiří Krušina
ÚSPĚŠNOST
90,41 %

z 73 duelů
Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
15,87 %

z 63 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Krátkodobé závazky, Cizí zdroje, Kontinuální režim, nta, eet, evropská unie, daň z příjmů, e-shopy, margin, Euro>26, Operativní leasing, autoritativní režim, Maledivy, závažné choroby, Burzovní indexy, Swap, Nový normál, Státní fond rozvoje bydlení

1111111, 4B13333, 1111111, 2E49762, 1Z16002

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK