Horší infekce, nebo injekce? Co stojí očkování

Hlavní je prevence, slýcháme často od oborníků na zdravotní problematiku. Mezi preventivní vymoženosti moderního zdravotnictví patří očkování proti infekčním chorobám. Posouvá vývoj nových vakcín lidstvo kupředu, nebo z nás jen farmaceutické firmy tahají peníze?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 5. 2013 13:33, Minka

To je pravda, je to přesně tak, kdo se o to zajímá a zjišťuje si informace, tak zjistí, že celé očkování je podvod a lobby... Lidi, nenechte se oblbovat očkování a pracujte radši na své imunitě, o tom co celé je... Co si pamatuju, tak před třiceti lety, kdy jsem byla dítě, jsme měli všichni každé léto klíšťat milion a nikdy nikomu nic nebylo. Teď sotva chytnete klíště, už máte boreliozu, encefalititu, to je fakt zajímavý, zkrátka nám dnešní doba, závadné potraviny, vzduch, styl života a hlavně to očkování totálně likvidují imunitu. Toť vše.

Zobrazit celé vlákno

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

26. 7. 2021 9:24 | Karel Hradecký

Měl jsem boreliozu před 8 roky, tak vím, že to není nic příjemého. Oš.lékař v nemocnici na to nepřišel a protože to byl chirurg tak hned chtěl "řezat". Naštěstí příbuzná, lékařka v důchodu, objevila boreliozu a vyřešili to 2dávky antibliotik. Jsme v přírodě velmi často a bydlíme u louky zamořené klíšťaty které nosí domů i naši dva kocouři. Takže proti encefalitidě se očkovat necháváme neb právě tahle zmíněná lékařka poznala několik případů trvalého ochrnutí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2015 13:22 | katka

Proplaci Ceska zdravotni pojistovna,ockovani Prevenar 13?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2013 13:33 | Minka

To je pravda, je to přesně tak, kdo se o to zajímá a zjišťuje si informace, tak zjistí, že celé očkování je podvod a lobby... Lidi, nenechte se oblbovat očkování a pracujte radši na své imunitě, o tom co celé je... Co si pamatuju, tak před třiceti lety, kdy jsem byla dítě, jsme měli všichni každé léto klíšťat milion a nikdy nikomu nic nebylo. Teď sotva chytnete klíště, už máte boreliozu, encefalititu, to je fakt zajímavý, zkrátka nám dnešní doba, závadné potraviny, vzduch, styl života a hlavně to očkování totálně likvidují imunitu. Toť vše.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2013 7:21 | Pavel

No, podle mě je očkování proti klíšťové encefalitidě naprosto iracionální. Proč? Protože klíšťata přenášejí boreliózu zhruba desetkrát častěji než encefalitidu a v případě nakažení má borelióza mnohem častěji závažný průběh s trvalými následky než encefalitida (ta se u zdravého člověka většinou ani neprojeví). A proti borelióze žádná ochrana není. Takže když jde člověk do přírody musí se proti klíšťatům (a jinému hmyzu) stejně chránit, a pak už je očkování zbytečné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2013 15:32 | Kamila74

Příští týden se nechávám očkovat proti klíšťové encefalitidě. Před 4 lety jsem už očkovaná byla. Chodíme hodně do lesa na procházky a jezdím na kole, tak proč zbytečně riskovat. Nevyplatí se riskovat a mít vážné zdravotní problémy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2013 22:02 | osvoboditel

Přírodní výběr nejde oblafnout ani očkováním. Slabý očkovaný jedinec nejspíš neumře na nemoc, proti které je očkován, ale na nějakou jinou. Není proto korektní argumentovat snížením výskytu dané nemoci. Korektní by bylo ukázat zvýšení průměrného věku dožití, ale k tomu, myslím, očkování nevede.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2013 15:34 | eďák

Ty jseš ale zaostalej! Tahle teorie už je dávno z módy. Teď se říká, že očkováním se do těla dostávají RFID mikročipy, kterými nás vláda ovládá!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2013 9:19 | eďa

Na čem asi stojí farmaceutické megalobby? No, hádejte.Na kontaminaci a infikaci zdravého organismu, na likvidaci jeho imunitního systému a celé se to zabalí do bohulibého, ale povinného očkování. Bože, kdy už se ten super hloupý Čecháček probudí?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2013 5:35 | Tarzan

Jehlu mám v sobě každý týden při darování plasmy :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services