Očima expertů: Spořicí účty nenesou. Kam s penězi, aby neztrácely na hodnotě?

S úrokovými sazbami konzervativních spořicích produktů je to na draka. Nabízí se ale ke spořicím účtům a termínovaným vkladům nějaká alternativa? Zeptali jsme se ekonomů Aleše Michla a Lukáše Kovandy, analytiků Aleše Tůmy a Davida Vondráka a dalších osobností ze světa financí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 10. 2016 20:59, Smetana

Jednoduché a nikdo mi to nevymluví, nejlepší je mít to doma v jistotě. Dnešní finančníci na vašich penězích jen vydělávají a při nejhorším se něco stane, banka krachne a co máte nic. Nedávno řecko kdy byly blokovány výběry atd. Říkáte tady se to nestane ? naopak nikdy nevíte a navíc dnešní zákony a podobně, nikdy nevíte kdo bez vašeho vědomí na Vás udělá podraz a exekutor vám blokuje účet, než se to vyjasní máte několik měsíců blokovaný účet. Ty rady ekonomů tady mi příjde jako fajn reklama jak dostat naše peníze do jejich bank kde se použijí k obchodu a množení peněz - Banky vydělávají ročně miliony, miliardy - jak ??? Díky vašim penězům.
Raději koupím plát zlata, obraz nebo doma zavřu finance do trezoru ale určit ne do banky. navíc většina lidí dostane pouze minimální mzdu a za poslání na účet je banka ješlo loupne minimálně o 200 měsíčně za vedení účtu což je cca 2400 kč ročně. Dělám to tak již několik let nemám žádné problémy. když jsem měl ještě účet v bance kupoval jsem lednici v obchodě mi to na kartu nedaly , překročil jsem týdenní limit, další - v obchodě s plným košíkem a u pokladny platím, opět nevzaly kartu zase limit přitom na účtu přes 500 tisíc - mohl sem si limit navýšit jenže ztratím kartu nebo mi ji ukradnou ( vídáme to skoro denně v TV )a sem bez peněz. Takhle mám své u sebe.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 29 komentářů)

30. 10. 2016 20:59 | Smetana

Jednoduché a nikdo mi to nevymluví, nejlepší je mít to doma v jistotě. Dnešní finančníci na vašich penězích jen vydělávají a při nejhorším se něco stane, banka krachne a co máte nic. Nedávno řecko kdy byly blokovány výběry atd. Říkáte tady se to nestane ? naopak nikdy nevíte a navíc dnešní zákony a podobně, nikdy nevíte kdo bez vašeho vědomí na Vás udělá podraz a exekutor vám blokuje účet, než se to vyjasní máte několik měsíců blokovaný účet. Ty rady ekonomů tady mi příjde jako fajn reklama jak dostat naše peníze do jejich bank kde se použijí k obchodu a množení peněz - Banky vydělávají ročně miliony, miliardy - jak ??? Díky vašim penězům. Raději koupím plát zlata, obraz nebo doma zavřu finance do trezoru ale určit ne do banky. navíc většina lidí dostane pouze minimální mzdu a za poslání na účet je banka ješlo loupne minimálně o 200 měsíčně za vedení účtu což je cca 2400 kč ročně. Dělám to tak již několik let nemám žádné problémy. když jsem měl ještě účet v bance kupoval jsem lednici v obchodě mi to na kartu nedaly , překročil jsem týdenní limit, další - v obchodě s plným košíkem a u pokladny platím, opět nevzaly kartu zase limit přitom na účtu přes 500 tisíc - mohl sem si limit navýšit jenže ztratím kartu nebo mi ji ukradnou ( vídáme to skoro denně v TV )a sem bez peněz. Takhle mám své u sebe.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2013 0:04 | Jindra Buk

Co je na tom scénáři špatného? Hold se stane, že někde je deflace. Jedna měna klesá, druhá stoupá. Ale významné poklesy, deflace a krize se dají včas odhalit. Ten, kdo se vrhá profesionálně do forexu musí základní příznaky poznat a převést svou pozornost k jiným měnám. Na světě je přes 150 měn. Vždycky budou mezi sebou měnit své relativní ceny a umožňovat tak úspěšný forex. Každopádně nemohu nesouhlasit, že extra konzervativní přístup to není :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2013 13:45 | osvoboditel

Ten první expert co navrhuje forex je fakt dobrý šprýmař :). Proč nikoho ani nenapadne tento scénář? ... Bude deflace. Japonský scénář. Způsob, jakým centrální banka usiluje o oživení ekonomiky je špatný a nefungující, nicméně lze předpokládat, že se centrální bankéři svých dogmat v následujících několika letech nedokáží vzdát. Nejvhodnějším způsobem odložení peněz je nyní proto termínovaný vklad s rozumným úrokem, klidně i na rok nebo déle, protože už za půl roku bude mít tento vklad úrok podstatně lepší než spořicí účty.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2013 23:46

ne 155, ale 15%
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2013 23:45

Ano s inflací 3% a 155 daní z úroku je to výborný výsledek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2013 21:57 | Barca

Souhlasím s panem Richardem Siudou. Proto zůstávám věrná spořicímu účtu u Equa bank. Úrok 1,8 % je mezi těmi nejlepšími :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2013 12:31

Vážený autore, Kverulante a věřiteli. Už jste viděl Výroční zprávu Fondu pojištění vkladů http://www.fpv.cz/data/files/zpravy/fpv-vyrocni-zprava-cz-2011.pdf? Při jeho výši kolem 20 mld.Kč a likviditou těchto prostředků je Vaše jistota obdivuhodná? Jste věřitel, takže věříte, že stát narychlo vydá nějaké dluhopisy, aby zachránil Váš vklad???
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2013 10:29 | Ing. Jiří Haňáček

Existují i bezpečnější cesty ke zdvojnásobení majetku do 10 let, cesty k trvalé výplatě renty bez poklesu jeho hodnoty a další možnosti. Chce to přemýšlet, hledat, nebát se jít mimo Česko a Evropu a hlavně vyřadit z procesu zhodnocení majetku všechny mezičlánky.... nejkratší cesta je osobní jednání :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2013 15:15 | Kverulant

V dnešní době se jakž takž jěště nechají solidně uložit peníze do www.erbank.cz (Evropsko-ruská banka) , garance fondu pojištění vkladů platí i pro ně do těch 100 000 EUR, takže není čeho se bát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2013 12:54 | eďa

A co umíš ty, krom spekulací s iluzemi anebo poštěkávání, jak jsou ostatní okolo tebe hloupí či nemocní? Žij spokojeně a šťastně, jako já a bude ti šumák, jak se co píše, podstaný je obsah anebo kdo a s jakými návrhy přichází sem pokecat.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 12:42

No a hlavně že ani neumíš správně napsat CELER...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 10:24 | erika

jenže stát nás nutí mít účet u bank (inkaso, mzda,atd.)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 10:03 | eďa

A ještě si nezmínil klecové lůžko. Chlapečku, tak ty už máš fakt dost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 9:58 | eďa

Hnojím koňským hnojem jako kdysi, všechno roste jako z vody, nepotřebuji prodávat, nepotřebuji hromadit prachy pro banku či jiné spekulanty a poštěkávající psy bez jména, když nechci házet peníze těmto sviním. Rajčata stříknu proti plísni jen jednou, mezi paprikama roste cerel,abych stříkat nemusel. Mandelínky sbírám, dojím své mléko, peču svůj chléb, mám své slepičky, pašíka v chlívku, atd. Tenhle systém ekonomiky jedoucí na dluh je mi ukradený. Jsem spokojený a bez dluhů.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 9:40 | Škodolibka domácí

Pan Vondrák mě povabil: ZE SPOŘICÍCH ÚČTŮ SI VYBERU TY SOLIDNÍ, S VYŠŠÍM ÚROČENÍM :-) Vysoký úrok na spořáku tedy zrovna za známku solidnosti nepovažuji ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2013 9:15 | Satanův brácha

Truhlíku. Já umím číst. Neříkám, že nemůže být něco mezi řádky. Ale je potřeba číst i to, co je v řádcích. Tím se ovšem ty nezdržuješ.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 9:12

Eďánka neber vážně, z jeho "rozumů", které tady pravidelně vypisuje, zcela jasně plyne, že se jedná o sobu s poruchou osobnosti, ne-li přímo o psychicky nemocného.
Nicméně zpět k poli. Přesně jak říkáš, pole se musí obdělávat, pronajmout, nebo prodat. Statek pak potřebuje opravy a kdesi cosi. Stačí se zeptat na jakékoli rodinné farmě, jak jim to šlape.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 9:08

Evidentně nerozumíš účelu, kterému slouží spořicí účet. Je na odložení železné rezervy, nikoli na dlouhodobé spoření.
Když je publikován článek, který upozorňuje na nevýhodnost spořicích účtů, pak musí obsahovat i důkaz, že svůj účel neplní. Takový důkaz však přednést nelze, protože spořicí účty budou vždy lepší varianta, než nechat peníze ležet na běžném účtu.
Další věc je ta, že finančně negramotným osobám bez selského rozumu, jako jsi třeba ty, jsou tyhle články podsouvány schválně. Mají vás vést k tomu, abyste přemýšleli o "nevýhodnosti" spořáku a peníze strčili do investic, typicky pak do podílových fondů. O marketingu se musíš ještě hodně učit.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2013 8:56 | Satanův brácha

Nač ta paranoia? Spořicí účty jdou skutečně do kopru, jejich výnos sotva nuluje inflaci, oficiální inflaci, podotýkám. Takže otázka je správná. A nezdá se, že by odpovídající nějak protežovali fondy, ten ušatec z Partners je dokonce nevezme do huby vůbec. Na takový permanentně nasraný lidi, jako jsi ty, má brácha spadýno nejvíc.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 5. 2013 8:49 | xxx

Orná půda ano. Ale co pěstovat a chovat aby to rostlo, neplesnivělo a nemusels to hnojit a ošetřovat drahými postříky ? A abys se nemusel starat jestli se ti to podaří prodat ?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Petr Dvořák

ředitel České televize

Pavel Skřivánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services