Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

S úrokovými sazbami konzervativních spořicích produktů je to na draka. Nabízí se ale ke spořicím účtům a termínovaným vkladům nějaká alternativa? Zeptali jsme se ekonomů Aleše Michla a Lukáše Kovandy, analytiků Aleše Tůmy a Davida Vondráka a dalších osobností ze světa financí.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 10. 2016 20:59, Smetana

Jednoduché a nikdo mi to nevymluví, nejlepší je mít to doma v jistotě. Dnešní finančníci na vašich penězích jen vydělávají a při nejhorším se něco stane, banka krachne a co máte nic. Nedávno řecko kdy byly blokovány výběry atd. Říkáte tady se to nestane ? naopak nikdy nevíte a navíc dnešní zákony a podobně, nikdy nevíte kdo bez vašeho vědomí na Vás udělá podraz a exekutor vám blokuje účet, než se to vyjasní máte několik měsíců blokovaný účet. Ty rady ekonomů tady mi příjde jako fajn reklama jak dostat naše peníze do jejich bank kde se použijí k obchodu a množení peněz - Banky vydělávají ročně miliony, miliardy - jak ??? Díky vašim penězům.
Raději koupím plát zlata, obraz nebo doma zavřu finance do trezoru ale určit ne do banky. navíc většina lidí dostane pouze minimální mzdu a za poslání na účet je banka ješlo loupne minimálně o 200 měsíčně za vedení účtu což je cca 2400 kč ročně. Dělám to tak již několik let nemám žádné problémy. když jsem měl ještě účet v bance kupoval jsem lednici v obchodě mi to na kartu nedaly , překročil jsem týdenní limit, další - v obchodě s plným košíkem a u pokladny platím, opět nevzaly kartu zase limit přitom na účtu přes 500 tisíc - mohl sem si limit navýšit jenže ztratím kartu nebo mi ji ukradnou ( vídáme to skoro denně v TV )a sem bez peněz. Takhle mám své u sebe.

Reagovat

+13
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (29 komentářů)

3. 5. 2013 15:15 | Kverulant

V dnešní době se jakž takž jěště nechají solidně uložit peníze do www.erbank.cz (Evropsko-ruská banka) , garance fondu pojištění vkladů platí i pro ně do těch 100 000 EUR, takže není čeho se bát.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2013 10:29 | Ing. Jiří Haňáček

Existují i bezpečnější cesty ke zdvojnásobení majetku do 10 let, cesty k trvalé výplatě renty bez poklesu jeho hodnoty a další možnosti. Chce to přemýšlet, hledat, nebát se jít mimo Česko a Evropu a hlavně vyřadit z procesu zhodnocení majetku všechny mezičlánky.... nejkratší cesta je osobní jednání :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2013 12:31

Vážený autore, Kverulante a věřiteli. Už jste viděl Výroční zprávu Fondu pojištění vkladů http://www.fpv.cz/data/files/zpravy/fpv-vyrocni-zprava-cz-2011.pdf? Při jeho výši kolem 20 mld.Kč a likviditou těchto prostředků je Vaše jistota obdivuhodná? Jste věřitel, takže věříte, že stát narychlo vydá nějaké dluhopisy, aby zachránil Váš vklad???
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kverulant 03. 05. 2013 15:15)

4. 5. 2013 21:57 | Barca

Souhlasím s panem Richardem Siudou. Proto zůstávám věrná spořicímu účtu u Equa bank. Úrok 1,8 % je mezi těmi nejlepšími :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2013 23:45

Ano s inflací 3% a 155 daní z úroku je to výborný výsledek.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Barca 04. 05. 2013 21:57)

4. 5. 2013 23:46

ne 155, ale 15%
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 04. 05. 2013 23:45)

6. 5. 2013 13:45 | osvoboditel

Ten první expert co navrhuje forex je fakt dobrý šprýmař :). Proč nikoho ani nenapadne tento scénář? ... Bude deflace. Japonský scénář. Způsob, jakým centrální banka usiluje o oživení ekonomiky je špatný a nefungující, nicméně lze předpokládat, že se centrální bankéři svých dogmat v následujících několika letech nedokáží vzdát. Nejvhodnějším způsobem odložení peněz je nyní proto termínovaný vklad s rozumným úrokem, klidně i na rok nebo déle, protože už za půl roku bude mít tento vklad úrok podstatně lepší než spořicí účty.
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

30. 7. 2013 0:04 | Jindra Buk

Co je na tom scénáři špatného? Hold se stane, že někde je deflace. Jedna měna klesá, druhá stoupá. Ale významné poklesy, deflace a krize se dají včas odhalit. Ten, kdo se vrhá profesionálně do forexu musí základní příznaky poznat a převést svou pozornost k jiným měnám. Na světě je přes 150 měn. Vždycky budou mezi sebou měnit své relativní ceny a umožňovat tak úspěšný forex. Každopádně nemohu nesouhlasit, že extra konzervativní přístup to není :)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (osvoboditel 06. 05. 2013 13:45)

30. 10. 2016 20:59 | Smetana

Jednoduché a nikdo mi to nevymluví, nejlepší je mít to doma v jistotě. Dnešní finančníci na vašich penězích jen vydělávají a při nejhorším se něco stane, banka krachne a co máte nic. Nedávno řecko kdy byly blokovány výběry atd. Říkáte tady se to nestane ? naopak nikdy nevíte a navíc dnešní zákony a podobně, nikdy nevíte kdo bez vašeho vědomí na Vás udělá podraz a exekutor vám blokuje účet, než se to vyjasní máte několik měsíců blokovaný účet. Ty rady ekonomů tady mi příjde jako fajn reklama jak dostat naše peníze do jejich bank kde se použijí k obchodu a množení peněz - Banky vydělávají ročně miliony, miliardy - jak ??? Díky vašim penězům. Raději koupím plát zlata, obraz nebo doma zavřu finance do trezoru ale určit ne do banky. navíc většina lidí dostane pouze minimální mzdu a za poslání na účet je banka ješlo loupne minimálně o 200 měsíčně za vedení účtu což je cca 2400 kč ročně. Dělám to tak již několik let nemám žádné problémy. když jsem měl ještě účet v bance kupoval jsem lednici v obchodě mi to na kartu nedaly , překročil jsem týdenní limit, další - v obchodě s plným košíkem a u pokladny platím, opět nevzaly kartu zase limit přitom na účtu přes 500 tisíc - mohl sem si limit navýšit jenže ztratím kartu nebo mi ji ukradnou ( vídáme to skoro denně v TV )a sem bez peněz. Takhle mám své u sebe.
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Dušan Kunovský

podnikatel, Central Group

Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
66,35 %

z 104 duelů
Dušan Kunovský
ÚSPĚŠNOST
78,05 %

z 41 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Zůstatek na účtu ze stavebního spoření, Reálný domácí produkt, Předpokládaná doba dožití, referendum, pavel kohout, unicredit, eet, jan bureš, kapitálový pilíř, hodnota investice, Kodaňský summit, náklady soudního řízení, ego, makléřská firma, korunový invstor, Bill Hunt, malus, pozůstalostní důchody

2J57559, 3A00000, 3E63117, 3SA7434, 4P45884

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK