Balíková revoluce je tady. Dá doručovatelům mat balíkomat?

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 15. 4. 2013 | 12 komentářů
Kolikrát si s vámi doručovatel hrál na schovávanou? Kolikrát jste stáli frontu na poště? Hned tři projekty slibují ještě letos přinést alternativu k obojímu: žádné čekání na doručovatele, žádná fronta – „automat na balíky“. První už jsou na světě. Jak to funguje a kolik to bude stát?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 4. 2013 13:02, HonzaV

přesně, kumulovat - a kdyby tam udělali takovej "check-in" jako je v Alza (tedy ve skromnějším provedení), tak odbavení pojede jak z praku. Platba předem v automatu, během pěti minut blikne číslo, tady máš balík a nazdar. Otevřeno 10...22, obsluhu zvládnou dva až tři lidi.
Jenomže pošta holt radši bude prodávat losy a plyšový Paty a Maty - asi symboly rychlosti a kvality jejích služeb.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

15. 4. 2013 23:43 | Lada

Já jsem spokojená s DPD, kurýr je ochotný a když ho požádám donese mi balíček až ke dveřím -jsem těl.postižená. PPL zavolá, jsem tam a tam dojděte si pro balíček, tam je několik lidí a on balíky vydává, hrůza.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 16:10

Co blbneš?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 15:37 | Petr

A bude za to poštovné levnější nebo je to opět další pokus jak zdražit aby se dalo víc beztrestně krást ?????§§§§§
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 13:02 | HonzaV

přesně, kumulovat - a kdyby tam udělali takovej "check-in" jako je v Alza (tedy ve skromnějším provedení), tak odbavení pojede jak z praku. Platba předem v automatu, během pěti minut blikne číslo, tady máš balík a nazdar. Otevřeno 10...22, obsluhu zvládnou dva až tři lidi. Jenomže pošta holt radši bude prodávat losy a plyšový Paty a Maty - asi symboly rychlosti a kvality jejích služeb.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 12:27 | Pavel

No, já bych uvítal zejména kvůli parkování, třeba výdejní místo několika společností dohromady (pošta, PPL atd.) v nějakém nákupním středisku. Hyper a super máme hodně, tak holt ubyde jedna voňavka a přibyde výdejna. Když by měla otevřeno 24 hodin, myslím, že by to šlo. Myslím, že i nějaký rozumný obnos by šel. Ideální je sice samozřejmě, že když si zaplatím dodání do ruky, že to bude. Ale nejen v tomhle je náš styl kapitalismu dost nemohoucí...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 10:28 | Hugo

Kdyby za 200,- Kč... Gadgets z Dealextreme v ceně do $2.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 9:29 | itIT

Almara 59 Kč, Balíkomat od 94 Kč - není to moc? Pokud budu mít možnost tak si raději pro objednávku zajdu do e-shopu. Už vidím období Vánoc, jak Almaromaty budou hlásit "out of space" :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 8:49

Přesně tak, kurýr, to je naprostá hrůza.
Nejpovedenější byl kurýr mBank. Čeká se na něj 4 hodiny, 5 minut před koncem čekačky zavolá, že to nestihne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 8:47

Tak si rozbij počítač... Vám jednoduchým lidem v zaměstnaneckém poměru je potřeba vysvětlit, jak funguje podnikání.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 7:55 | Kuba

A pouzdro na tablet v ceně 200,- Kč poštou z Hongkongu zadarmo. To je srovnání !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 7:16

S PPL mám nejlepší zkušenosti - to žádný automat nenahradí. Ale v dnešní době je to samej automat a pak se divíme, že je nezaměstnanost. Oni naši předci věděli, proč tenkrát stroje rozbíjeli...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 6:48 | karel

službu kurýrem už nikdy nechci, místo hodinu před dodáním volají až když jsou na místě
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Roman

manažer, ČEZ

Petr Kováčik

podnikatel, Skrz.cz

Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kováčik
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services