Nevypadá jako bankrotující země. Ale je. Reportáž z Kypru

Luboš Palata | rubrika: Publicistika | 27. 3. 2013 | 14 komentářů
Šest set tisíc Kypřanů musí vymyslet, čím se v příštích letech živit. Bez ohledu na unijní pomoc a odvrácení hrozby státního bankrotu Kypr definitivně končí jako kapesní bankovní velmoc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 3. 2013 14:58

Dneska je to 100 000 EUR, ale nic nebrání tomu, aby se to šmahem snížilo na třeba o nulu že? Do krámu se hodí vše. To že chytré evropské mozky (to jsou ti z těch výborných škol na západě ne?) vymyslí takovýhle bastl, to už přehlédne jedině slepý! CO nejdřív vystřelit z té EU a konečně si začít hrabat na vlastním písečku bez toho, aby nám do toho někdo kecal a žvatlal a my ho ještě blahořečili, protože je ze západu.

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

1. 4. 2013 1:12

Aleee.. Russka stredni trida je v rusku a bydli v panelacich, a Kipr vidi jen na obrazovce TV,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2013 0:07 | valesek

Zajimalo by mne o kolik prisel Ivo Lukacovic - majitel seznam.cz , pred dvema roky presunul firmu na kypr nejspis kvuli nizsim danim.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2013 10:48 | Horac

Tak je to správně, Adolf by dnes čuměl jako tele na vrata, že se dá ovládnout celá Evropa bez jediného výstřelu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2013 14:58

Dneska je to 100 000 EUR, ale nic nebrání tomu, aby se to šmahem snížilo na třeba o nulu že? Do krámu se hodí vše. To že chytré evropské mozky (to jsou ti z těch výborných škol na západě ne?) vymyslí takovýhle bastl, to už přehlédne jedině slepý! CO nejdřív vystřelit z té EU a konečně si začít hrabat na vlastním písečku bez toho, aby nám do toho někdo kecal a žvatlal a my ho ještě blahořečili, protože je ze západu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2013 12:50 | Pepa Vyskoč

V průběhu tzv. "kapitálové daně nebo daně z vkladů" pak pochopíme, že ti, kdo nám nastavují nelehké zkoušky v životě, nám v podstatě nabízí prostor, abychom se posunuli dál. Ve 3D se na tyto lidi budeme stále zlobit, případně z nich budeme mít strach nebo obavy. Jakmile se posuneme za polaritu, tak pochopíme, že jsou to duše, se kterými jsme si právě tyto lekce domluvili, a že na úrovní duší jsme propojeni v láskyplných vztazích. O tom je jednota:) Mimo jiné :)
V lásce a jednotě Pepa
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2013 11:50 | Fousek

Tohle je jiná kultura i ekonomika.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2013 15:26 | Soňa

Vyrábíte konopné provazy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2013 15:25 | Soňa

To jsem tak i myslela, ale nějak jsem si doteď úplně a zcela neuvědomovala tu spojitost: pojištěný vklad = to jediné, co ti (možná) zbyde. Mít tam provozní kapitál firmy a peníze připravené na výplatu zaměstnancům a dodavatelům, můžu se jít zastřelit a to ani nemusím být zazobanec z Rusi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2013 15:20 | Fousek

Mít na letenku tak letím do Nikosie. Otevírá se tam zajímavý trh.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2013 15:12 | Libor

Ahojte Soňo, těch osmdesát procent vkladu se má krájet z peněz, které už nejsou pojištěné. Vklady jsou pojištěné do 100 000 eur – tohle "zdanění" je pro vklady nad 100 000. Že je to skandál, o tom ovšem není spor.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2013 14:25 | Soňa

Tak prý až 80% z vkladu. Nevím, jak se vkládá po vzduchu lapající smajlík? Poučení z dnešního dne: jsem ráda, že nejsem Kypřan, konečně jsem pochopila, co to znamená pojištěný vklad - aha...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2013 13:59 | Lojza

Zmíním zde zajímavý citát. Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista. Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid. Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář. Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant. Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2013 13:33 | jindra

Ruská střední třída s max. miliony dolarů? Holt v Rusku je všechno velké. Česká střední třída nakupuje v akcích.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2013 12:20 | eďa

Že by jen na Kypru chudina nevěděla, co bude dělat zítra, za měsíc či rok? Prostě zvednou kotvy a odplují na svých jachtách, či počkají na parník plující do daňových rájů, to je přece jasné už od 25.3.2013.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services