Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Publicistika | 27. 3. 2013 | 14 komentářů
Šest set tisíc Kypřanů musí vymyslet, čím se v příštích letech živit. Bez ohledu na unijní pomoc a odvrácení hrozby státního bankrotu Kypr definitivně končí jako kapesní bankovní velmoc.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 3. 2013 14:58

Dneska je to 100 000 EUR, ale nic nebrání tomu, aby se to šmahem snížilo na třeba o nulu že? Do krámu se hodí vše. To že chytré evropské mozky (to jsou ti z těch výborných škol na západě ne?) vymyslí takovýhle bastl, to už přehlédne jedině slepý! CO nejdřív vystřelit z té EU a konečně si začít hrabat na vlastním písečku bez toho, aby nám do toho někdo kecal a žvatlal a my ho ještě blahořečili, protože je ze západu.

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Libor 27. 03. 2013 15:12)

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

27. 3. 2013 12:20 | eďa

Že by jen na Kypru chudina nevěděla, co bude dělat zítra, za měsíc či rok? Prostě zvednou kotvy a odplují na svých jachtách, či počkají na parník plující do daňových rájů, to je přece jasné už od 25.3.2013.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 13:33 | jindra

Ruská střední třída s max. miliony dolarů? Holt v Rusku je všechno velké. Česká střední třída nakupuje v akcích.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 13:59 | Lojza

Zmíním zde zajímavý citát. Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista. Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid. Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář. Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant. Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 14:25 | Soňa

Tak prý až 80% z vkladu. Nevím, jak se vkládá po vzduchu lapající smajlík? Poučení z dnešního dne: jsem ráda, že nejsem Kypřan, konečně jsem pochopila, co to znamená pojištěný vklad - aha...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 15:12 | Libor

Ahojte Soňo, těch osmdesát procent vkladu se má krájet z peněz, které už nejsou pojištěné. Vklady jsou pojištěné do 100 000 eur – tohle "zdanění" je pro vklady nad 100 000. Že je to skandál, o tom ovšem není spor.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Soňa 27. 03. 2013 14:25)

27. 3. 2013 15:20 | Fousek

Mít na letenku tak letím do Nikosie. Otevírá se tam zajímavý trh.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 15:25 | Soňa

To jsem tak i myslela, ale nějak jsem si doteď úplně a zcela neuvědomovala tu spojitost: pojištěný vklad = to jediné, co ti (možná) zbyde. Mít tam provozní kapitál firmy a peníze připravené na výplatu zaměstnancům a dodavatelům, můžu se jít zastřelit a to ani nemusím být zazobanec z Rusi.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

27. 3. 2013 15:26 | Soňa

Vyrábíte konopné provazy?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fousek 27. 03. 2013 15:20)

28. 3. 2013 11:50 | Fousek

Tohle je jiná kultura i ekonomika.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 3. 2013 12:50 | Pepa Vyskoč

V průběhu tzv. "kapitálové daně nebo daně z vkladů" pak pochopíme, že ti, kdo nám nastavují nelehké zkoušky v životě, nám v podstatě nabízí prostor, abychom se posunuli dál. Ve 3D se na tyto lidi budeme stále zlobit, případně z nich budeme mít strach nebo obavy. Jakmile se posuneme za polaritu, tak pochopíme, že jsou to duše, se kterými jsme si právě tyto lekce domluvili, a že na úrovní duší jsme propojeni v láskyplných vztazích. O tom je jednota:) Mimo jiné :)
V lásce a jednotě Pepa
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

28. 3. 2013 14:58

Dneska je to 100 000 EUR, ale nic nebrání tomu, aby se to šmahem snížilo na třeba o nulu že? Do krámu se hodí vše. To že chytré evropské mozky (to jsou ti z těch výborných škol na západě ne?) vymyslí takovýhle bastl, to už přehlédne jedině slepý! CO nejdřív vystřelit z té EU a konečně si začít hrabat na vlastním písečku bez toho, aby nám do toho někdo kecal a žvatlal a my ho ještě blahořečili, protože je ze západu.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

31. 3. 2013 10:48 | Horac

Tak je to správně, Adolf by dnes čuměl jako tele na vrata, že se dá ovládnout celá Evropa bez jediného výstřelu.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

1. 4. 2013 0:07 | valesek

Zajimalo by mne o kolik prisel Ivo Lukacovic - majitel seznam.cz , pred dvema roky presunul firmu na kypr nejspis kvuli nizsim danim.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 4. 2013 1:12

Aleee.. Russka stredni trida je v rusku a bydli v panelacich, a Kipr vidi jen na obrazovce TV,
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jindra 27. 03. 2013 13:33)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 777 351 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Michal Mejstřík

ekonom

Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
16,13 %

z 62 duelů
Michal Mejstřík
ÚSPĚŠNOST
53,92 %

z 102 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Neplánované investice do zásob, Cenné papíry kapitálového trhu, Kvitance, brno, mobilní operátoři, operátoři, architektura, tarify, bezcenné akcie, mezinárodní den piva, fragmentace, Petr Kellner, ctp, nejlevnější účet, svobodná volba, sociální právo. sociální funkce, datový tarif, Occupy Wall Street Media

7T79873, 7T79891, 1SX1767, 7T79891, 1AZ4077

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK